Таг: ЈП „Паркови и зеленило“

ВРТЕЛЕШКАТА ОД ПРЕД МНР ПРЕМЕСТЕНА ВО ГРАДСКИ ПАРК

ВРТЕЛЕШКАТА ОД ПРЕД МНР ПРЕМЕСТЕНА ВО ГРАДСКИ ПАРК

Вртелешката која стоеше пред зградата на Министерството за надворешни работи денеска е преместена во Градскиот парк. Град Скопје планираше вториот ...
КАРПОШАНИ ОБВИНУВААТ ДЕКА ПРОДОЛЖУВА УНИШТУВАЊЕТО НА ЗЕЛЕНИЛОТО, ОД ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛАТ ДЕКА СЕЧАТА БИЛА НА БАРАЊЕ НА СТАНАРИТЕ

КАРПОШАНИ ОБВИНУВААТ ДЕКА ПРОДОЛЖУВА УНИШТУВАЊЕТО НА ЗЕЛЕНИЛОТО, ОД ГРАД СКОПЈЕ ВЕЛАТ ДЕКА СЕЧАТА БИЛА НА БАРАЊЕ НА СТАНАРИТЕ

Станарите на околните згради бараа да се исечат дрвјата, велат од Град Скопје откако денес жители на населбата Карпош 4 реагираа на новата сеча. Утров ...
МАШИНАТА ЗА ПРЕСАДУВАЊЕ ДРВЈА НЕ БИЛА КОРИСТЕНА ВО АЕРОДРОМ ОТИ НЕ Е ЗА ВО ГРАД

МАШИНАТА ЗА ПРЕСАДУВАЊЕ ДРВЈА НЕ БИЛА КОРИСТЕНА ВО АЕРОДРОМ ОТИ НЕ Е ЗА ВО ГРАД

Дрвјата кои вчера беа исечени во населбата Аеродром, не можело да се пресадат оти машината не е за во градски средини, вели директорот на ЈП „Паркови ...
ЛУНА ПАРКОТ ЗАМИНА ЗА ПРИЛЕП КАКО СТАРО ЖЕЛЕЗО

ЛУНА ПАРКОТ ЗАМИНА ЗА ПРИЛЕП КАКО СТАРО ЖЕЛЕЗО

Реквизитите од скопскиот Луна парк се продадени на јавна лицитација на фирма која ќе ги искористи како старо железо. Денеска, вработени од ЈП „Парк ...
ЌЕ СЕ СЕЧАТ ЈАПОНСКИТЕ ЦРЕШИ НА МАКСИМ ГОРКИ ОТИ СЕ ЗАБОЛЕНИ

ЌЕ СЕ СЕЧАТ ЈАПОНСКИТЕ ЦРЕШИ НА МАКСИМ ГОРКИ ОТИ СЕ ЗАБОЛЕНИ

Дел од јапонските цреши на улицата Максим Горки во Скопје ќе се сечат оти се заболени. Седум јапонски цреши кои се наоѓаат во дрворедот од едната стра ...
НОВОРОДЕНЧИЊАТА ВО СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИВААТ ДРВО СО НИВНО ИМЕ

НОВОРОДЕНЧИЊАТА ВО СКОПЈЕ ЌЕ ДОБИВААТ ДРВО СО НИВНО ИМЕ

За секое новороденче во Скопје ќе се засади дрво, најави денеска градоначалникот Петре Шилегов. Родителите кои сакаат нивното дете да има дрво на к ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ ТРГНЕ ВРТЕЛЕШКИТЕ ОД СКОПЈЕ 2014

ШИЛЕГОВ ЌЕ ГИ ТРГНЕ ВРТЕЛЕШКИТЕ ОД СКОПЈЕ 2014

Град Скопје ќе ги тргне двете вртелешки кои ексградоначалникот Коце Трајановски ги стави на Плоштад Македонија и на кејот на Вардар пред Министрествот ...
ПОЖАРОТ КАЈ МАТКА Е ЛОКАЛИЗИРАН, ЕКИПИ ЌЕ ДЕЖУРААТ НОЌВА ДА НЕ СЕ ПРОШИРИ

ПОЖАРОТ КАЈ МАТКА Е ЛОКАЛИЗИРАН, ЕКИПИ ЌЕ ДЕЖУРААТ НОЌВА ДА НЕ СЕ ПРОШИРИ

Пожарот што денес околу 14 часот изби на Матка е локализиран, но странично долж кањонот кај металниот крст се уште гори оган. Екипи од Бригадата за пр ...
ДОДЕКА ВЛАСТА БРОИ КОЛКУ ИЗЕЛЕ ВМРОВЦИТЕ, КОЦЕ ПРЕД МНР СТАВИ УШТЕ ЕДНА ВРТЕЛЕШКА ОД 187.000 ЕВРА

ДОДЕКА ВЛАСТА БРОИ КОЛКУ ИЗЕЛЕ ВМРОВЦИТЕ, КОЦЕ ПРЕД МНР СТАВИ УШТЕ ЕДНА ВРТЕЛЕШКА ОД 187.000 ЕВРА

Додека новата владејачка гарнитура се занимава со менито и начинот на исхрана на вмровците во изминатите 11 години, на иницијатива на градоначалникот ...
НЕ СМЕ КРИВИ ШТО УМРЕА ПАЛМИТЕ, ЌЕ САДИМЕ ЈАВОРИ, ВЕЛИ АВИРОВИЌ ОД ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО

НЕ СМЕ КРИВИ ШТО УМРЕА ПАЛМИТЕ, ЌЕ САДИМЕ ЈАВОРИ, ВЕЛИ АВИРОВИЌ ОД ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО

Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ почна да ги заменува палмите со јавори, откако речиси сите стебла од тропското дрво во Скопје се исушија зим ...
10 / 10 НАПИСИ