Таг: „Кајмак“

1 2 10 / 13 НАПИСИ
„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ ОСВОИ НАГРАДА НА ФАНТАСПОРТО ВО ПОРТУГАЛИЈА

„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ ОСВОИ НАГРАДА НА ФАНТАСПОРТО ВО ПОРТУГАЛИЈА

„Кајмак“, седмиот филм на Милчо Манчевски, ја освои Специјалната награда на жирито на фестивалот Фантаспорто во Порто, Португалија. „Кајмак“ беше во с ...
„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ ЗА 10 ДЕНА ВО КИНО ИМА 13.000 ГЛЕДАЧИ ВО 30 ГРАДОВИ ВО ЗЕМЈАВА

„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ ЗА 10 ДЕНА ВО КИНО ИМА 13.000 ГЛЕДАЧИ ВО 30 ГРАДОВИ ВО ЗЕМЈАВА

„Кајмак“, новиот филм на Милчо Манчевски, има 13.000 гледачи низ цела Македонија за 10 дена прикажување, соопшти продукцијата и додаде дека наскоро ќе ...
ТРИ ОД КАРТИ

ТРИ ОД КАРТИ

Со „Кајмак“, неговиот мајсторски седми филм, Милчо Манчевски се потврдува како еден од ретките современи уметници во светот кој страсно ја истражува ч ...
НА ЗДРАВЈЕ КАЈМАКОТ –  СИЛЕН АПЛАУЗ НА ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ ФИЛМ НА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

НА ЗДРАВЈЕ КАЈМАКОТ – СИЛЕН АПЛАУЗ НА ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ ФИЛМ НА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Наздравје кајмакот“, рече екипата на новиот, седми филм на режисерот Милчо Манчевски на синоќешната премиера на „Кајмак“ во Филхармонијата. „Се ра ...
ЛИКОВИТЕ ВО „КАЈМАК“ СЕ ЖРТВИ И ДУШМАНИ, НО ПУБЛИКАТА ТРЕБА ДА СОЧУВСТВУВА СО НИВ, НЕ ДА ИМ СУДИ, ВЕЛИ МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА НОВИОТ ФИЛМ

ЛИКОВИТЕ ВО „КАЈМАК“ СЕ ЖРТВИ И ДУШМАНИ, НО ПУБЛИКАТА ТРЕБА ДА СОЧУВСТВУВА СО НИВ, НЕ ДА ИМ СУДИ, ВЕЛИ МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА ПРЕМИЕРА НА НОВИОТ ФИЛМ

Наместо да суди публиката за ликовите, треба да сочувствува со нив, иако тие во исто време се и жртви и душмани, вели најнаградуваниот македонски режи ...
САКАМ ДА ЗНАМ СÈ ЗА МАКЕДОНИЈА И ДА ПРОБАМ КАЈМАК – РЕАКЦИИ ВО ТОКИО ЗА ФИЛМОТ НА МАНЧЕВСКИ

САКАМ ДА ЗНАМ СÈ ЗА МАКЕДОНИЈА И ДА ПРОБАМ КАЈМАК – РЕАКЦИИ ВО ТОКИО ЗА ФИЛМОТ НА МАНЧЕВСКИ

Македонскиот режисер Милчо Манчевски чиј седми филм „Кајмак“ имаше светска премиера во конкуренцијата на фестивалот во Токио, неделава одржа и мастерк ...
ПРЕПОЛНА САЛА И АПЛАУЗИ ЗА „КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРА ВО ТОКИО

ПРЕПОЛНА САЛА И АПЛАУЗИ ЗА „КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ НА СВЕТСКАТА ПРЕМИЕРА ВО ТОКИО

„Кајмак“, седмиот игран филм на Милчо Манчевски, денеска имаше извонредна светска премиера на филмскиот фестивал во Токио, пред преполна сала и пречек ...
„КАЈМАК“ НА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ЌЕ ИМА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ТОКИО НА 26 ОКТОМВРИ

„КАЈМАК“ НА МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ЌЕ ИМА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА НА ФЕСТИВАЛОТ ВО ТОКИО НА 26 ОКТОМВРИ

„Кајмак“, седмиот игран филм на Милчо Манчевски, ќе има светска премиера на 26 октомври на Меѓународниот филмски фестивал во Токио (ТИФФ). Филмот ќе б ...
СО ВАКВА ЕКИПА МУ НЕМА КРАЈ НА МЕРАКОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ НА СТАРТОТ НА СНИМАЊЕТО НА „КАЈМАК“

СО ВАКВА ЕКИПА МУ НЕМА КРАЈ НА МЕРАКОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ НА СТАРТОТ НА СНИМАЊЕТО НА „КАЈМАК“

„Лето е преубава работа. Жешко лето е уште поубава. Жешко лето кога се снима, најубава. Со ваков супериорен актерски тим и топ екипа му нема крај на м ...
„КАЈМАК“ Е БЕЗОБРАЗНА КОМЕДИЈА – МИЛЧО МАНЧЕВСКИ НА 6 ЈУЛИ ПОЧНУВА СО СНИМАЊЕ НА СВОЈОТ СЕДМИ ФИЛМ

„КАЈМАК“ Е БЕЗОБРАЗНА КОМЕДИЈА – МИЛЧО МАНЧЕВСКИ НА 6 ЈУЛИ ПОЧНУВА СО СНИМАЊЕ НА СВОЈОТ СЕДМИ ФИЛМ

„Кајмак“ е една безобразна комедија, вели најнаградуваниот македонски режисер Милчо Манчевски за својот седми филм, чие снимање почнува на 6 јули во С ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ