Таг: Калифорнија

1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ
„КАЈМАК” НА МАНЧЕВСКИ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ НА СИНЕКВЕСТ ВО САД, ЌЕ ИГРА И ВО АВСТРАЛИЈА

„КАЈМАК” НА МАНЧЕВСКИ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ НА СИНЕКВЕСТ ВО САД, ЌЕ ИГРА И ВО АВСТРАЛИЈА

„Кајмак” на Милчо Манчевски е награден за Најдобар филм на фестивалот Синеквест во Калифорнија, САД каде беше американската премиера. Синеквест, чие 3 ...
„КАЈМАК“ НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ ВО САРАЕВО, МЕСЕЦОВ АМЕРИКАНСКА ПРЕМИЕРА И УШТЕ 4 ФЕСТИВАЛИ

„КАЈМАК“ НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ ВО САРАЕВО, МЕСЕЦОВ АМЕРИКАНСКА ПРЕМИЕРА И УШТЕ 4 ФЕСТИВАЛИ

Екипа на „Кајмак“ со режисерот Милчо Манчевски на 17 август ќе продефилира на црвениот килим на 29. Сараевски филмски фестивал, најважниот во регионот ...
ЈУТЈУБЕР ПРИЗНА ДЕКА НАМЕРНО УРНАЛ АВИОН ЗАРАДИ КЛИКОВИ, МОЖЕ ДА ДОБИЕ ДО 20 ГОДИНИ ЗАТВОР

ЈУТЈУБЕР ПРИЗНА ДЕКА НАМЕРНО УРНАЛ АВИОН ЗАРАДИ КЛИКОВИ, МОЖЕ ДА ДОБИЕ ДО 20 ГОДИНИ ЗАТВОР

Јутјуберот Тревор Џејкоб призна дека намерно урнал авион заради кликови и се изјасни како виновен за попречување федерална истрага така што го исчисти ...
67-ГОДИШНИК УБИ СЕДУМ ЛУЃЕ ВО ВТОРОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДВА ДЕНА

67-ГОДИШНИК УБИ СЕДУМ ЛУЃЕ ВО ВТОРОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДВА ДЕНА

Седум луѓе се убиени во крајбрежниот град Халф Мун Беј во Калифорнија, што следува само два дена по масовното пукање близу Лос Анџелес, кога загинаа 1 ...
72-ГОДИШЕН КИНЕЗ ГО ИЗВРШИЛ ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО ТАНЦОВО СТУДИО БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

72-ГОДИШЕН КИНЕЗ ГО ИЗВРШИЛ ВЧЕРАШНИОТ МАСАКР ВО ТАНЦОВО СТУДИО БЛИЗУ ЛОС АНЏЕЛЕС, МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ

Калифорниската полиција го идентификуваше мажот кој вчера уби десет луѓе во танцово студио близу Лос Анџелес како 72-годишниот Ху Кан Тран. Тој подоцн ...
ШЕСТМИНА ЧЛЕНОВИ НА ЕДНО СЕМЕЈСТВО ЕГЗЕКУТИРАНИ ВО КАЛИФОРНИЈА, МЕЃУ НИВ И 10-МЕСЕЧНО БЕБЕ

ШЕСТМИНА ЧЛЕНОВИ НА ЕДНО СЕМЕЈСТВО ЕГЗЕКУТИРАНИ ВО КАЛИФОРНИЈА, МЕЃУ НИВ И 10-МЕСЕЧНО БЕБЕ

Шестмина членови на едно семејство се убиени во куќа во Калифорнија, која на полицијата ѝ била позната по активности поврзани со дрога. Властите кажаа ...
МЕШАНИЦА НА АВТОПАТ ВО КАЛИФОРНИЈА ОТКАКО СЕ РАЗЛЕТАА ПАРИ ОД ОКЛОПНО ВОЗИЛО

МЕШАНИЦА НА АВТОПАТ ВО КАЛИФОРНИЈА ОТКАКО СЕ РАЗЛЕТАА ПАРИ ОД ОКЛОПНО ВОЗИЛО

Испаѓањето на пари од оклопно возило предизвика луда мешаница и апсења на автопат во Калифорнија. Снимките на социјалните мрежи покажуваат долари како ...
КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

КАЛИФОРНИЈА ИЗГЛАСА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА УБИЕЦОТ НА РОБЕРТ Ф. КЕНЕДИ

Калифорнискиот Одбор за помилување изгласа ослободување затвор за убиецот на демократскиот претседателски кандидат од 1968 година Роберт Ф. Кенеди (РФ ...
СЕРИСКИ УБИЈЦИ И ОСУДЕНИЦИ НА СМРТ ВО КАЛИФОРНИЈА ПРИМИЛЕ СТОТИЦИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОД ВЛАДИНАТА ПОМОШ ЗА НЕВРАБОТЕНИ

СЕРИСКИ УБИЈЦИ И ОСУДЕНИЦИ НА СМРТ ВО КАЛИФОРНИЈА ПРИМИЛЕ СТОТИЦИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОД ВЛАДИНАТА ПОМОШ ЗА НЕВРАБОТЕНИ

Калифорниски затвореници, вклучувајќи сериски убијци и осуденици на смрт, примиле стотици милиони долари од владините фондови за заздравување од панде ...
ПОЛОВИНА МИЛИОН ЛУЃЕ ПРИНУДЕНИ ДА БЕГААТ ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ОРЕГОН

ПОЛОВИНА МИЛИОН ЛУЃЕ ПРИНУДЕНИ ДА БЕГААТ ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПОЖАРИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ОРЕГОН

Повеќе од 500.000 луѓе од американската сојузна држава Орегон се принудени да бегаат од катастрофалните пожари кои пустошат низ Пацифичкиот Северозапа ...
1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ