Таг: Калифорнија

1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ
НАД 600 ИСЧЕЗНАТИ И 63 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

НАД 600 ИСЧЕЗНАТИ И 63 ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

Бројот на исчезнати во катастрофалните пожари во Калифорнија се зголеми на повеќе од 600, додека во исто време се пронајдени седум нови тела, објавија ...
НАД 200 ЛУЃЕ СЕ ВОДАТ КАКО ИСЧЕЗНАТИ ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ПОЖАР ВО ИСТОРИЈАТА НА КАЛИФОРНИЈА

НАД 200 ЛУЃЕ СЕ ВОДАТ КАКО ИСЧЕЗНАТИ ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ПОЖАР ВО ИСТОРИЈАТА НА КАЛИФОРНИЈА

Повеќе од 200 луѓе се водат како исчезнати во најсмртоносниот и најуништувачки пожар во Калифорнија во нејзината историја, во кој досега загинаа 31 ли ...
ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ЗАСИЛУВААТ, ВО ГРАДОТ ПЕРAДАЈЗ ПРОНАЈДЕНИ 14 ИЗГОРЕНИ ТЕЛА

ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ЗАСИЛУВААТ, ВО ГРАДОТ ПЕРAДАЈЗ ПРОНАЈДЕНИ 14 ИЗГОРЕНИ ТЕЛА

Изгорени остатоци од уште 14 жртви се пронајдени во и околу градот Перaдајз, како и две тела во Малибу, со што бројот на загинати во катастрофалните п ...
ЛЕДИ ГАГА, ШЕР, КИМ КАРДАШИЈАН И ДРУГИ СЛАВНИ ЛИЧНОСТИ БЕГААТ ОД ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

ЛЕДИ ГАГА, ШЕР, КИМ КАРДАШИЈАН И ДРУГИ СЛАВНИ ЛИЧНОСТИ БЕГААТ ОД ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

Пожарите кои со голема брзина се шират низ јужна Калифорнија уништија легендарен филмски сет и принудија голем број славни личности да ги напуштат сво ...
ПОЖАРИТЕ УНИШТУВААТ ЦЕЛИ ГРАДОВИ ВО КАЛИФОРНИЈА, ДЕВЕТ ЗАГИНАТИ И 250.000 ЕВАКУИРАНИ

ПОЖАРИТЕ УНИШТУВААТ ЦЕЛИ ГРАДОВИ ВО КАЛИФОРНИЈА, ДЕВЕТ ЗАГИНАТИ И 250.000 ЕВАКУИРАНИ

Целиот град Пердајз, основан во 19. век, е уништен во пожарите кои пустошат низ Калифорнија и кои досега однесоа девет животи. Само еден ден откако ...
НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО НА СТУДЕНТСКА КАНТРИ ЗАБАВА ВО БАР ВО КАЛИФОРНИЈА

НАЈМАЛКУ 13 МРТВИ ВО ПУКАЊЕТО НА СТУДЕНТСКА КАНТРИ ЗАБАВА ВО БАР ВО КАЛИФОРНИЈА

Вооружено лице уби најмалку 12 луѓе во бар во Калифорнија, во кој во тој момент имало преку 200 посетители. Официјални лица кажаа дека убиецот е пр ...
КАЛИФОРНИЈА ЌЕ ГЛАСА ЗА ПОДЕЛБА НА ТРИ ДРЖАВИ

КАЛИФОРНИЈА ЌЕ ГЛАСА ЗА ПОДЕЛБА НА ТРИ ДРЖАВИ

Предлогот на милијардерот Тим Дрејпер Калифорнија да се подели на три држави доби зелено светло и за него ќе се гласа паралелно со изборите во ноември ...
НАПАЃАЧКАТА НА ЈУТЈУБ БИЛА ЛУТА ШТО КОМПАНИЈАТА Ѝ ГИ МЕНУВАЛА ВИДЕАТА

НАПАЃАЧКАТА НА ЈУТЈУБ БИЛА ЛУТА ШТО КОМПАНИЈАТА Ѝ ГИ МЕНУВАЛА ВИДЕАТА

Жената која вчера го изврши вооружениот напад во седиштето на Јутјуб во Калифорнија, наводно, била гневна што компанијата ги менувала нејзините видео- ...
ВООРУЖЕН НАПАД ВО СЕДИШТЕТО НА ЈУТЈУБ, ИМА ПОВРЕДЕНИ

ВООРУЖЕН НАПАД ВО СЕДИШТЕТО НА ЈУТЈУБ, ИМА ПОВРЕДЕНИ

Полицијата на Северна Калифорнија потврди дека имало вооружен напад во седиштето на Јутјуб во Сан Бруно, јужно од Сан Франциско. На местото на пука ...
„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ СО АМЕРИКАНСКА ПРЕМИЕРА ВО КАЛИФОРНИЈА

„БИКИНИ МУН“ НА МАНЧЕВСКИ СО АМЕРИКАНСКА ПРЕМИЕРА ВО КАЛИФОРНИЈА

„Бикини Мун“, петтиот филм на Милчо Манчевски, на 3 март ќе ја има американската премиера на фестивалот Синеквест во Сан Хозе, Калифорнија. „Царствата ...
1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ