Таг: Калифорнија

1 2 3 438 / 38 НАПИСИ
13 ПРЕГЛАДНЕТИ ДЕЦА ВРЗАНИ СО СИНЏИРИ СПАСЕНИ ОД КУЌА ВО КАЛИФОРНИЈА

13 ПРЕГЛАДНЕТИ ДЕЦА ВРЗАНИ СО СИНЏИРИ СПАСЕНИ ОД КУЌА ВО КАЛИФОРНИЈА

Калифорниска двојка е обвинета за мачење, откако полицијата спаси 13 прегладнети деца од куќа, во којашто некои од нив биле врзани со синџири за креве ...
МАЈК ТАЈСОН КУПИ РАНЧ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДА ОДГЛЕДУВА МАРИХУАНА

МАЈК ТАЈСОН КУПИ РАНЧ ВО КАЛИФОРНИЈА ЗА ДА ОДГЛЕДУВА МАРИХУАНА

Боксерската легенда Мајк Тајсон објави дека влегува во бизнисот со марихуаната, само ден откако нејзината рекреативна употреба беше легализирана во Ка ...
ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ СЛАВЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД НОВА ГОДИНА, МАРИХУАНАТА ПОЧНА ЛЕГАЛНО ДА СЕ ПРОДАВА

ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ СЛАВЕШЕ ПОВЕЌЕ ОД НОВА ГОДИНА, МАРИХУАНАТА ПОЧНА ЛЕГАЛНО ДА СЕ ПРОДАВА

Една минута по полноќ, Ник Хјуз славеше повеќе од нова година: тој го имаше првиот муштерија кој легално можеше да си купи марихуана, откако Калифорни ...
ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА, ПОЖАРИТЕ СЕ ДВИЖАТ КОН САН ДИЕГО

ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО КАЛИФОРНИЈА, ПОЖАРИТЕ СЕ ДВИЖАТ КОН САН ДИЕГО

Претседателот Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Калифорнија, а над 200.000 луѓе се евакуирани од своите домови, како што пожарникарите продол ...
ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС, ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

ПОЖАРИТЕ СТИГНАА ДО ЛОС АНЏЕЛЕС, ГОРАТ МИЛИОНИ ДОЛАРИ ВРЕДНИ КУЌИ ВО БЕЛ ЕР

Пожарите кои со денови беснеат низ Јужна Калифорнија стигнаа и до Лос Анџелес, а во најголема опасност е елитната населба Бел Ер. Огнот веќе уништи ...
ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ВОН КОНТРОЛА, СЕ ЕВАКУИРААТ ДВА ГРАДА

ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА СЕ ВОН КОНТРОЛА, СЕ ЕВАКУИРААТ ДВА ГРАДА

Околу 27.000 луѓе беа принудени да ги напуштат своите домови, откако властите признаа дека пожарите што беснеат низ Јужна Калифорнија се надвор од кон ...
ФАРМИ ЗА МАРИХУАНА МАСОВНО ГОРАТ ВО ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

ФАРМИ ЗА МАРИХУАНА МАСОВНО ГОРАТ ВО ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

Смртоносните пожари кои веќе неколку дена оставаат пустош низ северна Калифорнија предизвикаа големи штети и во индустријата на канабис, непосредно пр ...
ПОЖАРИ БЕСНЕАТ НИЗ СЕВЕРНА КАЛИФОРНИЈА, НАЈМАЛКУ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ

ПОЖАРИ БЕСНЕАТ НИЗ СЕВЕРНА КАЛИФОРНИЈА, НАЈМАЛКУ ДЕСЕТ ЗАГИНАТИ

Пожар што се шири со голема брзина однесе најмалку десет животи во северна Калифорнија, при што се уништени повеќе 1.500 домови и други објекти. Најт ...
1 2 3 438 / 38 НАПИСИ