Таг: Камењане

АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

АКИ ОД КАМЕЊАНЕ БЕШЕ ДОМАЌИН НА МИК ЏЕГЕР И СТОУНСИ ВО ВИЕНА

Аки Нуредини, родум од тетовското село Камењане, кој е сопственик на популарниот ресторан „Соле“ во Виена, завчеравечер беше домаќин на Мик Џегер и на ...
ВО ТЕТОВСКО КАМЕЊАНЕ ОТВОРЕНА НОВА ГРАДИНКА СО ВЛАДИН ГРАНТ ОД 260.000 ЕВРА

ВО ТЕТОВСКО КАМЕЊАНЕ ОТВОРЕНА НОВА ГРАДИНКА СО ВЛАДИН ГРАНТ ОД 260.000 ЕВРА

Тетовското село Камењане доби нова градинка во која ќе можат да престојуваат 87 деца на возраст до шест години. Станува збор за современ објект, за ко ...
ТЕТОВО СЕ СТРЕСЕ ОД ГЛАСОТ НА ОПЕРСКАТА ДИВА ИНВА МУЛА

ТЕТОВО СЕ СТРЕСЕ ОД ГЛАСОТ НА ОПЕРСКАТА ДИВА ИНВА МУЛА

Со долги аплаузи, бројни овации и неколку враќања на бис, тетовската публика синоќа го поздрави настапот на светската оперска дива Инва Мула во Центар ...
ДИВАТА ОД „ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ“, ИНВА МУЛА ЌЕ ПЕЕ ВО ТЕТОВО, НА КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА ВИЕНСКИОТ БИЗНИСМЕН АКИ НУРЕДИНИ

ДИВАТА ОД „ПЕТТИОТ ЕЛЕМЕНТ“, ИНВА МУЛА ЌЕ ПЕЕ ВО ТЕТОВО, НА КОНЦЕРТ ВО ЧЕСТ НА ВИЕНСКИОТ БИЗНИСМЕН АКИ НУРЕДИНИ

Светски познатиот сопран Инва Мула, која го позајми гласот на Дивата во популарниот филм „Петтиот елемент" (1997 година) в недела ќе настапи во Центар ...
ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

Легендарниот шпански тенор и диригент Пласидо Доминго вели дека е пресреќен што за неполни 24 часа имал можност за две лични задоволства, да го гледа ...
5 / 5 НАПИСИ