Таг: Канада

1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ
КАНАДСКИ ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ЗА ВРЕМЕ НА НАТО ВЕЖБА ПОКРАЈ КЕФАЛОНИЈА

КАНАДСКИ ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ВО ПАДОТ НА ХЕЛИКОПТЕР ЗА ВРЕМЕ НА НАТО ВЕЖБА ПОКРАЈ КЕФАЛОНИЈА

Петмина канадски војници кои исчезнаа по падот на хеликоптер покрај грчкиот остров Кефалонија за време на НАТО вежба се прогласени за мртви, објави ка ...
БРОЈОТ НА УБИЕНИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ ВО КАНАДА ПОРАСНА НА 22, МОТИВОТ И НАТАМУ НЕПОЗНАТ

БРОЈОТ НА УБИЕНИ ВО МАСОВНОТО ПУКАЊЕ ВО КАНАДА ПОРАСНА НА 22, МОТИВОТ И НАТАМУ НЕПОЗНАТ

Трагичниот биланс на најсмртоносното масовно пукање во историјата на Канада порасна на 22 убиени, додека полицијата и натаму се обидува да го открие м ...
НАЈМАЛКУ 16 УБИЕНИ ВО НАЈСМРТОНОСНОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА КАНАДА

НАЈМАЛКУ 16 УБИЕНИ ВО НАЈСМРТОНОСНОТО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА КАНАДА

Вооружен напаѓач маскиран во полицаец уби најмалку 16 луѓе во рурален дел на Канада, во најсмртоносното масовно пукање во историјата на земјата. Дв ...
КАНАДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО, ОДЛОЖУВАЊЕТО СÈ ПОИЗВЕСНО

КАНАДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ОЛИМПИЈАДАТА ВО ТОКИО, ОДЛОЖУВАЊЕТО СÈ ПОИЗВЕСНО

Канада е прва земја која ги повлече своите спортисти од претстојните Олимписки и Параолимписки игри во Токио, чие одложување станува сѐ поизвесно. ...
СЕ ЗАТВОРА АМЕРИКАНСКО-КАНАДСКАТА ГРАНИЦА

СЕ ЗАТВОРА АМЕРИКАНСКО-КАНАДСКАТА ГРАНИЦА

Претседателот на САД Доналд Трамп и премиерот на Канада Џастин Трудо договорија затворање на американско-канадската граница за сите несуштински патува ...
КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ СОПРУГАТА ИМА СИМПТОМИ НА ГРИП

КАНАДСКИОТ ПРЕМИЕР ТРУДО ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ СОПРУГАТА ИМА СИМПТОМИ НА ГРИП

Канадскиот премиер Џастин Трудо се самоизолира, откако неговата сопруга има симптоми на грип. Кабинетот на Трудо соопшти дека Софи Грегоар Трудо се вр ...
ДОКТОРКА ВО КАНАДА СЕ ВРАТИЛА СО КОРОНАВИРУС ОД ПАТУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО, ИМАЛА КОНТАКТ СО ПАЦИЕНТИ И КОЛЕГИ ПРЕД ДА СЕ ТЕСТИРА

ДОКТОРКА ВО КАНАДА СЕ ВРАТИЛА СО КОРОНАВИРУС ОД ПАТУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО, ИМАЛА КОНТАКТ СО ПАЦИЕНТИ И КОЛЕГИ ПРЕД ДА СЕ ТЕСТИРА

Докторка онколог од канадскиот град Хамилтон била позитивна на тестот за коронавирус откако се вратила од патување во Хаваи, САД, но пред да се тестир ...
КРАЛИЦАТА ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА НА ХАРИ И МЕГАН ДА ЖИВЕАТ ВО КАНАДА И БРИТАНИЈА

КРАЛИЦАТА ЈА ПОДДРЖА ОДЛУКАТА НА ХАРИ И МЕГАН ДА ЖИВЕАТ ВО КАНАДА И БРИТАНИЈА

Британската кралица Елизабета Втора одобри „период на транзиција“ во кој војводата и војвотката од Сасекс ќе може да живеат и во Канада и во Велика Бр ...
ИЗГУБИВМЕ БЛЕСКАВИ МЛАДИ УМОВИ – КАНАДСКАТА АКАДЕМСКА ЗАЕДНИЦА ТАГУВА ПО ДЕСЕТИЦИ СВОИ ЧЛЕНОВИ КОИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ИРАН

ИЗГУБИВМЕ БЛЕСКАВИ МЛАДИ УМОВИ – КАНАДСКАТА АКАДЕМСКА ЗАЕДНИЦА ТАГУВА ПО ДЕСЕТИЦИ СВОИ ЧЛЕНОВИ КОИ ЗАГИНАА ВО АВИОНСКАТА НЕСРЕЌА ВО ИРАН

Канадската академска заедница претрпе голема загуба во неодамнешната авионска несреќа во Иран, бидејќи меѓу жртвите се десетици професори и истражувач ...
СТАРИ СНИМКИ СО ЦРНО БОЈОСАНО ЛИЦЕ ГО НАРУШУВААТ ИМИЏОТ НА ЏАСТИН ТРУДО ВО ПРЕСРЕТ НА ИЗБОРИТЕ

СТАРИ СНИМКИ СО ЦРНО БОЈОСАНО ЛИЦЕ ГО НАРУШУВААТ ИМИЏОТ НА ЏАСТИН ТРУДО ВО ПРЕСРЕТ НА ИЗБОРИТЕ

Имиџот на канадскиот премиер Џастин Трудо дополнително би можел да биде нарушен откако се појави трета снимка во која што тој има црно бојосано лице, ...
1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ