Таг: Капитол

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ИЗРЕЧЕНА ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УПАДОТ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС НА 6 ЈАНУАРИ, СЕ ОЧЕКУВААТ УШТЕ СТОТИЦИ

ИЗРЕЧЕНА ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УПАДОТ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС НА 6 ЈАНУАРИ, СЕ ОЧЕКУВААТ УШТЕ СТОТИЦИ

Маж од Флорида е првото лице кое доби затворска казна за упадот во американскиот Конгрес на 6 јануари. Триесет и осумгодишниот Пол Олард Хоџкинс е осу ...
СЛЕДБЕНИК НА НАЦИЈА НА ИСЛАМОТ ГО ИЗВЕЛ ВЧЕРАШНИОТ НАПАД ПРЕД АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, ВЛАСТИТЕ СМЕТААТ ДЕКА НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

СЛЕДБЕНИК НА НАЦИЈА НА ИСЛАМОТ ГО ИЗВЕЛ ВЧЕРАШНИОТ НАПАД ПРЕД АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, ВЛАСТИТЕ СМЕТААТ ДЕКА НЕ Е ТЕРОРИЗАМ

Властите го идентификуваа лицето кое го изврши вчерашниот напад пред зградата на американскиот Конгрес, при што почина еден од двајцата повредени поли ...
ВОЗИЛО УДРИ ВО ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, НАПАЃАЧОТ УБИЕН

ВОЗИЛО УДРИ ВО ПОЛИЦАЈЦИ ПРЕД ЗГРАДАТА НА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС, НАПАЃАЧОТ УБИЕН

Зградата на американскиот Конгрес е ставена во карантин откако возило удри во безбедносната бариера што го окружува комплексот. Полицијата кажа дека ...
ЖЕНА КОЈА УПАДНАЛА ВО КОНГРЕСОТ СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО ПРОДАДЕ ЛАПТОПОТ НА НЕНСИ ПЕЛОСИ НА РУСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

ЖЕНА КОЈА УПАДНАЛА ВО КОНГРЕСОТ СЕ ОБИДЕЛА ДА ГО ПРОДАДЕ ЛАПТОПОТ НА НЕНСИ ПЕЛОСИ НА РУСКИ РАЗУЗНАВАЧИ

Американските власти истражуваат дали за време на упадот во Конгресот на 6 јануари бил украден лаптоп или тврд диск од канцеларијата на спикерката на ...
ДЕМОКРАТИТЕ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НАСИЛСТВО И ЌЕ ПОЧНАТ НОВА ПОСТАПКА ЗА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ

ДЕМОКРАТИТЕ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НАСИЛСТВО И ЌЕ ПОЧНАТ НОВА ПОСТАПКА ЗА НЕГОВО ОТПОВИКУВАЊЕ

Републиканците ја блокираа резолуцијата на Претставничкиот дом со која Демократите побараа од потпретседателот Мајк Пенс да го активира 25. амандман н ...
ДЕМОКРАТИТЕ ПЛАНИРААТ НОВО ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП АКО ВЕДНАШ НЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДЕМОКРАТИТЕ ПЛАНИРААТ НОВО ОТПОВИКУВАЊЕ НА ТРАМП АКО ВЕДНАШ НЕ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Демократската партија најави дека ќе покрене нова постапка за отповикување на Доналд Трамп доколку тој веднаш не поднесе оставка за неговата улога во ...
НЕ Е ПЕТОК

НЕ Е ПЕТОК

До тука е партијата, од тука натаму е државата ...
ПОЛИЦАЕЦ Е ПЕТТАТА ЖРТВА НА УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП ВО КОНГРЕСОТ

ПОЛИЦАЕЦ Е ПЕТТАТА ЖРТВА НА УПАДОТ НА ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП ВО КОНГРЕСОТ

Припадник на конгресната полиција им подлегна на повредите здобиени во завчерашниот упад на приврзаниците на Доналд Трамп во Капитол. Тој е петтата жр ...
ТРАМП ПОВИКА НА КРАЈ НА НАСИЛСТВАТА И ИНДИРЕКТНО ГО ПРИЗНА ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

ТРАМП ПОВИКА НА КРАЈ НА НАСИЛСТВАТА И ИНДИРЕКТНО ГО ПРИЗНА ЏО БАЈДЕН ЗА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ

Доналд Трамп конечно ја прифати реалноста среде сѐ почестите повици за негово предвремено отстранување од Белата куќа и кажа дека е посветен на законс ...
ТРАМП РАЗМИСЛУВАЛ ДА СЕ ПОМИЛУВА САМИОТ СЕБЕСИ ДОДЕКА СЕ ЗГОЛЕМУВААТ ПОВИЦИТЕ ЗА НЕГОВО ИТНО ОТСТРАНУВАЊЕ ОД БЕЛАТА КУЌА

ТРАМП РАЗМИСЛУВАЛ ДА СЕ ПОМИЛУВА САМИОТ СЕБЕСИ ДОДЕКА СЕ ЗГОЛЕМУВААТ ПОВИЦИТЕ ЗА НЕГОВО ИТНО ОТСТРАНУВАЊЕ ОД БЕЛАТА КУЌА

Спикерката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси се придружи на повиците за итно отстранување на Доналд Трамп од претседателската функција откако тој вч ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ