Таг: Катица Јанева

1 2 3 28 10 / 271 НАПИСИ
ЗАСЛУЖУВАМ ДА БИДАМ НА ЧЕЛО НА СЈО И ПАК ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ АКО ИМА РЕИЗБОР, ВЕЛИ ЈАНЕВА

ЗАСЛУЖУВАМ ДА БИДАМ НА ЧЕЛО НА СЈО И ПАК ЌЕ СЕ КАНДИДИРАМ АКО ИМА РЕИЗБОР, ВЕЛИ ЈАНЕВА

Катица Јанева вели дека ќе остане до крај на чело на Специјалното јавно обвинителство, не затоа што сака, туку затоа што смета дека тоа го заслужува, ...
ЌЕ ГО ПРИФАТИМЕ СЕКОЈ АМАНДМАН НА ВМРО-ДПМНЕ ШТО НЕ КРИЕ ЗАШТИТА НА КРИМИНАЛ, КАЖА ЗАЕВ ОТКАКО МИЦКОСКИ ПОДНЕСЕ 65 АМАНДМАНИ ЗА СЈО

ЌЕ ГО ПРИФАТИМЕ СЕКОЈ АМАНДМАН НА ВМРО-ДПМНЕ ШТО НЕ КРИЕ ЗАШТИТА НА КРИМИНАЛ, КАЖА ЗАЕВ ОТКАКО МИЦКОСКИ ПОДНЕСЕ 65 АМАНДМАНИ ЗА СЈО

Секој амандман што не крие заштита на криминалот е прифатлив за нас, кажа премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
МИЦКОСКИ ПРОТИВ ЈАНЕВА ДА ОСТАНЕ ВО СЈО, ЗАЕВ НЕ ОТСТАПУВА

МИЦКОСКИ ПРОТИВ ЈАНЕВА ДА ОСТАНЕ ВО СЈО, ЗАЕВ НЕ ОТСТАПУВА

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на лидерската средба што заврши доцна ноќва се договорија да се формираат работни груп ...
ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

ДУПЛО ГЛУПИРАЊЕ

1 Кога ја видоа Катица Јанева дека џвака мастика додека дава изјава дека некој можеби ќе се спаси, оние што секогаш имаат  големи очекувања од сите, с ...
МОЖНО Е НЕКОЈ ДА СЕ СПАСИ, ДРУГ ДА БИДЕ ОБВИНЕТ, КАЖА ЈАНЕВА ЗА НОВОТО ЗАКОНСКО РЕШЕНИЕ ЗА СЈО

МОЖНО Е НЕКОЈ ДА СЕ СПАСИ, ДРУГ ДА БИДЕ ОБВИНЕТ, КАЖА ЈАНЕВА ЗА НОВОТО ЗАКОНСКО РЕШЕНИЕ ЗА СЈО

Специјалната обвинителка Катица Јанева кажа дека е можно некој да се спаси, но е можно и некој друг да биде обвинет, одговарајќи на новинарско прашање ...
СВЕТИ ДУИ

СВЕТИ ДУИ

1 „Ниту еден криминал не смее да остане неказнет“, изјави министерката за правда Рената Дескоска и веднаш внесе оптимизам во нашите животи. Оти, со ов ...
ИСТРАГИТЕ НА СЈО НЕМА ДА ПРОПАДНАТ, СЕ СОГЛАСИЈА ЈАНЕВА И ЈОВЕСКИ

ИСТРАГИТЕ НА СЈО НЕМА ДА ПРОПАДНАТ, СЕ СОГЛАСИЈА ЈАНЕВА И ЈОВЕСКИ

Јавниот обвинител Љубомир Јовески и специјалната обвинителка Катица Јанева се согласија дека постапувањето по истрагите на СЈО за кои нема покренато о ...
НИШТО НЕ Е ГОТОВО, ВЕЛИ ЈОВЕСКИ И ЧЕКА СИГНАЛ ОД КАТИЦА ДА ГИ ПРОДОЛЖИ ИСТРАГИТЕ НА СЈО

НИШТО НЕ Е ГОТОВО, ВЕЛИ ЈОВЕСКИ И ЧЕКА СИГНАЛ ОД КАТИЦА ДА ГИ ПРОДОЛЖИ ИСТРАГИТЕ НА СЈО

Со одлуката на општата седница на Врховниот суд да ги оспори поведените и завршените истраги на Специјалното јавно обвинителство, владеењето на правот ...
ЧУДНО Е ШТО СЈО ПРЕЗЕМА ИСТРАГИ ВО ВРЕМЕ КОГА РЕДОВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО СЕ ОСЛОБОДУВА ОД РЕЖИМОТ, ЌЕ ГИ ЗАСТАРИ, СМЕТА ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ

ЧУДНО Е ШТО СЈО ПРЕЗЕМА ИСТРАГИ ВО ВРЕМЕ КОГА РЕДОВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО СЕ ОСЛОБОДУВА ОД РЕЖИМОТ, ЌЕ ГИ ЗАСТАРИ, СМЕТА ПРОФЕСОРОТ КАЛАЈЏИЕВ

Ризикот за пропаѓање на истрагите што ги отвори Специјалното јавно обвинителство, меѓу кои се и онаа за пописот против Али Ахмети и Никола Груевски, „ ...
СЈО И СУДОТ НЕ ПОБАРАЛЕ 24-ЧАСОВЕН НАДЗОР НА МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ, МВР НЕМА ОБВРСКА ДА ГИ ЧУВА, ТУКУ САМО ДА ГИ ПОСЕТУВА

СЈО И СУДОТ НЕ ПОБАРАЛЕ 24-ЧАСОВЕН НАДЗОР НА МИЈАЛКОВ И КАМЧЕВ, МВР НЕМА ОБВРСКА ДА ГИ ЧУВА, ТУКУ САМО ДА ГИ ПОСЕТУВА

Полицијата нема обврска деноноќно да ги чува куќите и становите на осумтемина пуштени од притвор изминатите неколку дена во случаите на СЈО „Империја„ ...
1 2 3 28 10 / 271 НАПИСИ