Таг: катна гаража

1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ
МУЗЕЈ ЌЕ СЕ ГРАДИ НА ПЛОШТАДОТ ВО СТРУМИЦА СО ИЗМЕНИТЕ НА ДЕТАЛНИОТ ПЛАН ЗА ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

МУЗЕЈ ЌЕ СЕ ГРАДИ НА ПЛОШТАДОТ ВО СТРУМИЦА СО ИЗМЕНИТЕ НА ДЕТАЛНИОТ ПЛАН ЗА ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Општина Струмица со измените на Деталниот урбаниситчки план за централното градско подрачје планира да се гради музеј на плоштадот. Се превдидува да б ...
ОПШТИНА КАРПОШ ЌЕ ВОВЕДУВА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ НА ОРЦЕ НИКОЛОВ И КАРПОШ 1 ЗА ДА СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО БЛОКИРАНИ ТРОТОАРИ

ОПШТИНА КАРПОШ ЌЕ ВОВЕДУВА ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ НА ОРЦЕ НИКОЛОВ И КАРПОШ 1 ЗА ДА СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО БЛОКИРАНИ ТРОТОАРИ

Општина Карпош ќе воведува зонско паркирање во населбата Карпош 1 за да се реши проблемот со блокирани тротоари. На улицата Орце Николов во делот на О ...
ПЛАТЕНИОТ ПАРКИНГ Е ВОВЕДЕН ИЗБРЗАНО И СОЗДАДЕ УШТЕ ПОГОЛЕМ НЕРЕД, СМЕТААТ И ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ВО ВЕЛЕС

ПЛАТЕНИОТ ПАРКИНГ Е ВОВЕДЕН ИЗБРЗАНО И СОЗДАДЕ УШТЕ ПОГОЛЕМ НЕРЕД, СМЕТААТ И ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ВО ВЕЛЕС

И власта и опозицијата во Советот во Велес сметаат дека платениот паркинг во градот е воведен избрзано и без анализи. Одлуката беше донесена во ноемвр ...
КОСОВСКА ФИРМА НА 12 ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНА ЧАИР ЌЕ ГРАДИ КАТНИ ГАРАЖИ И ПОДЗЕМНИ ПАРКИНЗИ

КОСОВСКА ФИРМА НА 12 ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНА ЧАИР ЌЕ ГРАДИ КАТНИ ГАРАЖИ И ПОДЗЕМНИ ПАРКИНЗИ

Општина Чаир денеска потпиша меморандум со косовската фирма „Мабетекс“ за изградба на катни гаражи и подземни паркинзи во Општината. Според меморандум ...
ПОЖАРОТ ВО „РАГУЗА“ ИЗБУВНАЛ СРЕДЕ СВАДБА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ИМА ПОВРЕДЕНИ

ПОЖАРОТ ВО „РАГУЗА“ ИЗБУВНАЛ СРЕДЕ СВАДБА, НЕ СЕ ЗНАЕ ДАЛИ ИМА ПОВРЕДЕНИ

Пожарот на отворениот ресторан „Рагуза“ најгоре на катната гаража „26 Јули“ во центарот на Скопје, избувнал среде свадба со гости. Нема официјална ...
ГОРИ РЕСТОРАНОТ „РАГУЗА“ НА КАТНАТА ГАРАЖА СПРОТИ МАКПЕТРОЛ ВО СКОПЈЕ

ГОРИ РЕСТОРАНОТ „РАГУЗА“ НА КАТНАТА ГАРАЖА СПРОТИ МАКПЕТРОЛ ВО СКОПЈЕ

Гори катната гаража над „Тинекс“ на улица Мито Хаџивасилев Јасмин во центаеот на Скопје. Се запали ресторанот „Рагуза“, кој е над катната гаража „26 Ј ...
НАПЛАТИВМЕ НАД 4 МИЛИОНИ ЕВРА ОД КАЗНИ И БАНКАРСКИ ГАРАНЦИИ, СМЕТКАТА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР Е ПОЛНА, ВЕЛИ БОГДАНОВИЌ

НАПЛАТИВМЕ НАД 4 МИЛИОНИ ЕВРА ОД КАЗНИ И БАНКАРСКИ ГАРАНЦИИ, СМЕТКАТА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР Е ПОЛНА, ВЕЛИ БОГДАНОВИЌ

Од 2019 до моментов во буџетот на Општина Центар се слеале над 4 милиони евра, наплатени со основ на судски пресуди, договорни казни и активирање на б ...
ТРОТОАРИТЕ НА ПЛАСТИЧАРСКА ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ КОГА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ КАТНА ГАРАЖА

ТРОТОАРИТЕ НА ПЛАСТИЧАРСКА ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ОСЛОБОДУВААТ ОД КОЛИ КОГА ЌЕ СЕ ИЗГРАДИ КАТНА ГАРАЖА

Град Скопје ја реновираше улицата Никола Карев или Пластичарска во Скопје, но хаосот со паркирани возила на сите страни никако да се реши. Летово, пок ...
ЗА 5 ДЕНАРИ ПОСКАПУВААТ ПАРКИНЗИТЕ НА СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, МЕСЕЧНИТЕ КАРТИ ВО КАТНИТЕ ГАРАЖИ ОД 1.000 НА 2.000 ДЕНАРИ

ЗА 5 ДЕНАРИ ПОСКАПУВААТ ПАРКИНЗИТЕ НА СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, МЕСЕЧНИТЕ КАРТИ ВО КАТНИТЕ ГАРАЖИ ОД 1.000 НА 2.000 ДЕНАРИ

За пет денари ќе поскапе паркирањето на паркинзите со кои стопанисува Јавното претпријатие „Градски паркинг“  во Скопје. Според новиот ценовник кој тр ...
ЗЕЛЕН ПЛОШТАД КАЈ СКОПСКАТА ГИМНАЗИЈА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ НА МЕСТОТО КАДЕ ТРЕБАШЕ ДА НИКНЕ КАТНА ГАРАЖА

ЗЕЛЕН ПЛОШТАД КАЈ СКОПСКАТА ГИМНАЗИЈА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ НА МЕСТОТО КАДЕ ТРЕБАШЕ ДА НИКНЕ КАТНА ГАРАЖА

Празниот простор на булеварот Илинден во Скопје, до гимназијата „Орце Николов“, ќе се уреди во зелен плоштад. На овој простор кој е државно земјиште б ...
1 2 3 4 10 / 31 НАПИСИ