Таг: Катрин Денев

ФОТОГРАФИЈА НА КАТРИН ДЕНЕВ ОД 1968 Е НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ПОСТЕР НА КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ

ФОТОГРАФИЈА НА КАТРИН ДЕНЕВ ОД 1968 Е НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ПОСТЕР НА КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ

Фотографија со француската филмска дива Катрин Денев на снимањето на филмот „Дамар“ на Азурниот брег во 1968 е на официјалниот постер на 76. филмски ф ...
КАТРИН ДЕНЕВ ЌЕ ДОБИЕ ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ВО ВЕНЕЦИЈА

КАТРИН ДЕНЕВ ЌЕ ДОБИЕ ЗЛАТЕН ЛАВ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО ВО ВЕНЕЦИЈА

Филмскиот фестивал во Венеција го додели Златнит лав за животно дело на иконата на францускиот филм Катрин Денев. Во текот на нејзината кариера Денев ...
КАТРИН ДЕНЕВ ВО БОЛНИЦА ПО МОЗОЧНИОТ УДАР

КАТРИН ДЕНЕВ ВО БОЛНИЦА ПО МОЗОЧНИОТ УДАР

Француската актерка Катрин Денев е хоспитализирана во болница во Париз, откако имала мозочен удар, соопшти нејзиното семејство. Според соопштението ...
ДЕНЕВ И БИНОШ БЛЕСНАА НА ОТВОРАЊЕТО НА 76. ВЕНЕЦИСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ, КОЈ СЕ ПОДЕЛИ ОКОЛУ ВКЛУЧУВАЊЕТО НА РОМАН ПОЛАНСКИ ВО ПРОГРАМАТА

ДЕНЕВ И БИНОШ БЛЕСНАА НА ОТВОРАЊЕТО НА 76. ВЕНЕЦИСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ, КОЈ СЕ ПОДЕЛИ ОКОЛУ ВКЛУЧУВАЊЕТО НА РОМАН ПОЛАНСКИ ВО ПРОГРАМАТА

Француските филмски диви Катрин Денев и Жилиет Бинош блеснаа на црвениот килим на отворањето на 76. Венециски филмски фестивал, кој почна со „Вистина“ ...
„ВИСТИНАТА“ НА КОРЕ-ЕДА СО ДЕНЕВ И БИНОШ ЌЕ ГО ОТВОРИ 76. ВЕНЕЦИСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ

„ВИСТИНАТА“ НА КОРЕ-ЕДА СО ДЕНЕВ И БИНОШ ЌЕ ГО ОТВОРИ 76. ВЕНЕЦИСКИ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ

Филмот „Вистината“ на јапонскиот режисер Хироказу Коре-Еда ќе го отвори 76. Венециски филмски фестивал. Ова е прв негов филм по Златната палма во 2018 ...
СЕ ПРЕТЕРА СО КАМПАЊАТА ПРОТИВ МАЖИТЕ, ВЕЛИ КАТРИН ДЕНЕВ

СЕ ПРЕТЕРА СО КАМПАЊАТА ПРОТИВ МАЖИТЕ, ВЕЛИ КАТРИН ДЕНЕВ

Француската актерска легенда Катрин Денев и 99 други Французинки ја нападнаа кампањата против мажите, што уследи по скандалот со продуцентот Харви Вај ...
6 / 6 НАПИСИ