Таг: Кејт Брнз

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ПОЕЗИЈА И ПРОЗА

ПОЕЗИЈА И ПРОЗА

Еден пороен дожд од неполн половина час во главниот град покажа колку голема лага е терминот „инвеститори“ во градежништвото чии интереси ги брани сек ...
НОВИ 10,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ПОМОШ ОД САД ЗА РАЗВОЈ НА ДЕМОКРАТСКО ОПШТЕСТВО, ПОЛОВИНА ЌЕ ОДАТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

НОВИ 10,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ПОМОШ ОД САД ЗА РАЗВОЈ НА ДЕМОКРАТСКО ОПШТЕСТВО, ПОЛОВИНА ЌЕ ОДАТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

САД донираат дополнителни 10,3 милиони долари за развој на демократско општество и за конкурентна економија, со амандманот на Договорот за грант за па ...
АМБАСАДОРКАТА БРНЗ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГАНИУ ГО ПРОМОВИРАА ПЛОШТАДОТ ВУДРО ВИЛСОН ПРЕД ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО ЧАИР

АМБАСАДОРКАТА БРНЗ И ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГАНИУ ГО ПРОМОВИРАА ПЛОШТАДОТ ВУДРО ВИЛСОН ПРЕД ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО ЧАИР

Американската амбасадорка Кејт Брнз и градоначалникот на скопската општина Чаир Висар Ганиу денеска го промовираа плоштадот Вудро Вилсон, соопшти Општ ...
СЕДНЕТЕ НА ПРЕГОВАРАЧКА МАСА СО ЕУ, АКО НЕ ВИ СЕ ДОПАЃА МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ ДРУГ ИЗБОР, СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА КЕЈТ БРНЗ

СЕДНЕТЕ НА ПРЕГОВАРАЧКА МАСА СО ЕУ, АКО НЕ ВИ СЕ ДОПАЃА МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ ДРУГ ИЗБОР, СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА КЕЈТ БРНЗ

Во обраќање до македонската јавност, американската амбасадорка Кејт Брнз вели дека со прифаќање на францускиот предлог конечно добиваме место на масат ...
САД ЈА ПОЗДРАВУВА ДИСКУСИЈАТА ЗА РЕВИДИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ, ПРИЗНАВАЈЌИ ЈА ВАЖНОСТА НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ИДЕНТИТЕТ

САД ЈА ПОЗДРАВУВА ДИСКУСИЈАТА ЗА РЕВИДИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ, ПРИЗНАВАЈЌИ ЈА ВАЖНОСТА НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ИДЕНТИТЕТ

САД ја поздравува дискусијата за ревидираниот француски предлог за почеток на пристапните преговори на ЕУ со Македонија, признавајќи ја важноста на ма ...
САМО 8 ОТСТО ОД МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ИМААТ ДОВЕРБА ВО СУДСТВОТО, ИМ КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ НА СУДИИТЕ

САМО 8 ОТСТО ОД МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ИМААТ ДОВЕРБА ВО СУДСТВОТО, ИМ КАЖА АМБАСАДОРКАТА БРНЗ НА СУДИИТЕ

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз денеска на конференција пред судиите кажа македонските граѓани немаат доверба во судството. Таа се повик ...
НЕ ПРАВИМЕ КОМПРОМИСИ ЗА ЗАШТИТА НА НАШИТЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА БРНЗ

НЕ ПРАВИМЕ КОМПРОМИСИ ЗА ЗАШТИТА НА НАШИТЕ СОЈУЗНИЦИ, РЕЧЕ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА БРНЗ

„Нема да правиме компромиси за основните принципи, кои го вклучуваат правото на секоја земја да го избере својот пат и нашата способност да ги заштити ...
КРИВИЧНИТЕ ДЕЛА КАКО НЕЛЕГАЛНА СЕЧА НА ДРВА И ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ ОСТАНУВААТ ВО СЕНКА, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

КРИВИЧНИТЕ ДЕЛА КАКО НЕЛЕГАЛНА СЕЧА НА ДРВА И ЗАГАДУВАЊЕ НА ВОЗДУХОТ ОСТАНУВААТ ВО СЕНКА, ВЕЛИ АМБАСАДОРКАТА БРНЗ

Американската амбасадорка Кејт Брнз кажа дека кривичните дела поврзани со животната средина на многу начини остануваат во сенка, посебно во Северна Ма ...
„НЕ МОЖЕТЕ ДА ПОДМИТИТЕ КОМПЈУТЕР“ Е ИДЕЈАТА НА АМЕРИКАНСКО-ЕСТОНСКИОТ ПРОЕКТ ЗА ПОДДРШКА НА МАКЕДОНСКАТА ЕВРОИНТЕГРАЦИЈА

„НЕ МОЖЕТЕ ДА ПОДМИТИТЕ КОМПЈУТЕР“ Е ИДЕЈАТА НА АМЕРИКАНСКО-ЕСТОНСКИОТ ПРОЕКТ ЗА ПОДДРШКА НА МАКЕДОНСКАТА ЕВРОИНТЕГРАЦИЈА

Естонската амбасадорка во Скопје Кристи Карелсон со цитат на поранешниот естонски министер за надворешни работи Томас Хендик Илвес „Не можете да подми ...
АМБАСАДОРКАТА БРНЗ ГО БРИФИРАШЕ МИЦКОСКИ ЗА ИЗВРШНАТА НАРЕДБА НА БАЈДЕН ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН

АМБАСАДОРКАТА БРНЗ ГО БРИФИРАШЕ МИЦКОСКИ ЗА ИЗВРШНАТА НАРЕДБА НА БАЈДЕН ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН

Американската амбасадорка Кејт Брнз денеска се сретна со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за да го брифира за новата извршна наредба на ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ