Таг: Киев

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
РУСИЈА ГО НАПАДНА КИЕВ СО ДРОНОВИ

РУСИЈА ГО НАПАДНА КИЕВ СО ДРОНОВИ

Русија ноќеска го нападна Киев и околниот регион со беспилотни летала по пауза од 12 дена, при што системите за противвоздушна одбрана ги уништија сит ...
КИЕВ НАПАДАТ СО ПРОЕКТИЛИ ДОДЕКА АФРИКАНСКИ ЛИДЕРИ ПРИСТИГНУВАА ВО МИРОВНА МИСИЈА

КИЕВ НАПАДАТ СО ПРОЕКТИЛИ ДОДЕКА АФРИКАНСКИ ЛИДЕРИ ПРИСТИГНУВАА ВО МИРОВНА МИСИЈА

Украинската војска објави дека уништила 12 руски проектили кои биле испукани кон Киев во моментот на доаѓањето на група африкански лидери, кои денеска ...
ДВЕ ДЕЦА ЗАГИНАА ВО ЧЕТВРТИОТ РУСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД НА КИЕВ ОВАА НЕДЕЛА

ДВЕ ДЕЦА ЗАГИНАА ВО ЧЕТВРТИОТ РУСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД НА КИЕВ ОВАА НЕДЕЛА

Две деца и едно возрасно лице загинаа во последниот руски ракетен напад на Киев, кој беше изведен ноќеска. Од почетокот на мај, Русија често го напаѓа ...
ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА КИЕВ, РУСИЈА ГО НАПАДНА СО 54 ДРОНОВИ

ПРЕД ПРОСЛАВАТА НА ДЕНОТ НА КИЕВ, РУСИЈА ГО НАПАДНА СО 54 ДРОНОВИ

Русија изврши серија воздушни напади врз Киев во текот на ноќта, во најголемиот напад со беспилотни летала врз градот од почетокот на војната, додека ...
КИЕВ ЖЕСТОКО НАПАДНАТ СО ПРОЕКТИЛИ И ДРОНОВИ НОЌЕСКА, ОСМИ ВАКОВ НАПАД ОВОЈ МЕСЕЦ

КИЕВ ЖЕСТОКО НАПАДНАТ СО ПРОЕКТИЛИ И ДРОНОВИ НОЌЕСКА, ОСМИ ВАКОВ НАПАД ОВОЈ МЕСЕЦ

Русија лансираше исклучително силен воздушен напад на Киев во раните утрински часови, при што биле користени дронови и крстосувачки и балистички проек ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА УКРАИНА, КИЕВ ГАЃАН ПРВПАТ ПО 51 ДЕН

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА МРТВИ ВО РУСКИОТ РАКЕТЕН НАПАД НА УКРАИНА, КИЕВ ГАЃАН ПРВПАТ ПО 51 ДЕН

Најмалку шест луѓе загинаа во денешниот руски ракетен напад на Украина, во кој првпат по 51 ден беше гаѓан и Киев. Жена и нејзиното тригодишно дете за ...
МИСТЕРИОЗЕН БЛЕСОК ГО ОСВЕТЛИ НЕБОТО НАД КИЕВ, НАСА ПОТВРДИ ДЕКА НЕ Е НЕЈЗИН САТЕЛИТ

МИСТЕРИОЗЕН БЛЕСОК ГО ОСВЕТЛИ НЕБОТО НАД КИЕВ, НАСА ПОТВРДИ ДЕКА НЕ Е НЕЈЗИН САТЕЛИТ

Мистериозниот блесок што синоќа го осветли небото над Киев покрена бројни шпекулации. Украинските власти прво сметаа дека станува збор за сателитот на ...
ИЛЈАДНИЦИ РУСКИ ТЕНКОВИ И ВОЗИЛА ТРГНАА НА КИЕВ ПРЕД ЕДНА ГОДИНА, НО ЗАГЛАВИЈА ВО КОЛОНА ОД 56 КИЛОМЕТРИ

ИЛЈАДНИЦИ РУСКИ ТЕНКОВИ И ВОЗИЛА ТРГНАА НА КИЕВ ПРЕД ЕДНА ГОДИНА, НО ЗАГЛАВИЈА ВО КОЛОНА ОД 56 КИЛОМЕТРИ

Три дена по почетокот на руската инвазија на Украина, колона на оклопни возила долга 15,5 километри беше забележана од сателит во северниот дел на зем ...
УКРАИНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ЗАГИНА ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО КИЕВ СО 18 ЖРТВИ

УКРАИНСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ЗАГИНА ВО ХЕЛИКОПТЕРСКАТА НЕСРЕЌА ВО КИЕВ СО 18 ЖРТВИ

Осумнаесет луѓе загинаа, меѓу кои и украинскиот министер за внатрешни работи Денис Монастирски, откако хеликоптер се урна близу градинка во источно пр ...
ОСМАНИ НА СРЕДБАТА СО ЗЕЛЕНСКИ ВО КИЕВ ПОБАРА РУСИЈА ДА ЈА ПРЕКИНЕ АГРЕСИЈАТА ВРЗ УКРАИНА

ОСМАНИ НА СРЕДБАТА СО ЗЕЛЕНСКИ ВО КИЕВ ПОБАРА РУСИЈА ДА ЈА ПРЕКИНЕ АГРЕСИЈАТА ВРЗ УКРАИНА

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи, кој денеска е во Киев како претседавачот со ОБСЕ, на средбата со украинскиот претседател Воло ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ