Таг: Ким Џонг Ун

1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ
КИМ ЏОНГ-УН ОТВОРИ ФАБРИКА ОТКАКО 20 ДЕНА НЕ СЕ ЗНАЕШЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НЕГО

КИМ ЏОНГ-УН ОТВОРИ ФАБРИКА ОТКАКО 20 ДЕНА НЕ СЕ ЗНАЕШЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА СО НЕГО

Северна Кореја не даде објаснување што се случувало со Ким Џонг-ун откако тој се појави во јавност за првпат после 20 дена. Новинската агенција КЦН ...
КИМ ЏОНГ-УН ОТВОРИ НОВ ГРАД И ГО НАРЕЧЕ СИМБОЛ НА МОДЕРНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА

КИМ ЏОНГ-УН ОТВОРИ НОВ ГРАД И ГО НАРЕЧЕ СИМБОЛ НА МОДЕРНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА

Северна Кореја организираше голема прослава по повод отворањето на нов град, кој важи за клучен градежен проект на Ким Џонг-Ун. Тој е сместен во близи ...
ТРАМП СТАНА ПРВИОТ АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ КОЈ СТАПНАЛ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА

ТРАМП СТАНА ПРВИОТ АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ КОЈ СТАПНАЛ ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА

Доналд Трамп стана првиот американски претседател кој влегол во Северна Кореја откако се ракуваше со Ким Џонг-ун и се прошета со него на севернокорејс ...
ПУТИН ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО КИМ ЏОНГ-УН И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ МУ ПОМОГНЕ ДА ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО САД

ПУТИН ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО КИМ ЏОНГ-УН И ВЕТИ ДЕКА ЌЕ МУ ПОМОГНЕ ДА ГИ ПОДОБРИ ОДНОСИТЕ СО САД

Владимир Путин и Ким Џонг-Ун ветија дека нивните земји ќе ги зајакнат меѓусебните врски, откако тие за првпат се сретнаа во рускиот град Владивосток. ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ТЕСТИРАШЕ ПРОЕКТИЛ ПРВПАТ ОТКАКО ПРОПАДНА САМИТОТ ТРАМП-КИМ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ТЕСТИРАШЕ ПРОЕКТИЛ ПРВПАТ ОТКАКО ПРОПАДНА САМИТОТ ТРАМП-КИМ

Северна Кореја објави дека успешно лансирала „тактички воден проектил со моќна боева глава“, што е прво такво тестирање откако во февруари пропадна вт ...
АНОНИМНА ГРУПА КОЈА САКА ДА ГО СОБОРИ КИМ ЏОНГ-УН ТВРДИ ДЕКА УПАДНАЛА ВО АМБАСАДАТА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО МАДРИД

АНОНИМНА ГРУПА КОЈА САКА ДА ГО СОБОРИ КИМ ЏОНГ-УН ТВРДИ ДЕКА УПАДНАЛА ВО АМБАСАДАТА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО МАДРИД

Анонимна организација која вели дека работи на соборувањето на Ким Џонг-Ун ја презеде одговорноста за упадот во амбасадата на Северна Кореја во Мадрид ...
ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

ПРОПАДНА САМИТОТ ВО ВИЕТНАМ – ТРАМП И КИМ ПРЕДВРЕМЕ СИ ЗАМИНАА БЕЗ ДА ПОСТИГНАТ ДОГОВОР

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун предвреме го прекинаа својот втор самит во Ханој откако не успеале да постигнат договор. Поради неуспехот на преговорите, д ...
НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

НАШЕТО ПРИЈАТЕЛСТВО Е НАЈГОЛЕМИОТ НАПРЕДОК ЗА СВЕТОТ, КАЖА ТРАМП НА СТАРТОТ НА ВТОРИОТ САМИТ СО КИМ ЏОНГ-УН

Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун ја почнаа својата втора, дводневна средба во Виетнам, при што американскиот претседател го опиша својот севернокорејски кол ...
СМЕШНИТЕ ПАРТИСКИ ИСТРАГИ МОЖАТ ДА МУ НАШТЕТАТ НА ЕКОНОМСКОТО ЧУДО ВО САД, КАЖА ТРАМП ВО ОБРАЌАЊЕТО ДО НАЦИЈАТА

СМЕШНИТЕ ПАРТИСКИ ИСТРАГИ МОЖАТ ДА МУ НАШТЕТАТ НА ЕКОНОМСКОТО ЧУДО ВО САД, КАЖА ТРАМП ВО ОБРАЌАЊЕТО ДО НАЦИЈАТА

Доналд Трамп најави дека ќе има уште една средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун, што ќе се одржи во Виетнам на 27/28 февруари. Во своето 82 ...
КИМ ЏОНГ-УН ЗА 35. РОДЕНДЕН ДОЈДЕ ВО НЕНАЈАВЕНА ПОСЕТА НА КИНА, НА ПОВИДОК НОВ САМИТ СО ТРАМП

КИМ ЏОНГ-УН ЗА 35. РОДЕНДЕН ДОЈДЕ ВО НЕНАЈАВЕНА ПОСЕТА НА КИНА, НА ПОВИДОК НОВ САМИТ СО ТРАМП

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун пристигна во ненајавена посета на Кина, на покана од претседателот Шји Џјинпинг. Според државните медиуми, Ким ...
1 2 3 4 10 / 38 НАПИСИ