Таг: Ким Џонг Ун

1 2 3 4 8 20 / 71 НАПИСИ
ВО ОКЛОПНИОТ ВОЗ НА КИМ ЏОНГ УН СЕ СЛУЖАТ ФРАНЦУСКИ ВИНА И СВЕЖ ЈАСТОГ, НО НЕ МОЖЕ ДА ОДИ ПОБРЗО ОД 50 КМ/ЧАС

ВО ОКЛОПНИОТ ВОЗ НА КИМ ЏОНГ УН СЕ СЛУЖАТ ФРАНЦУСКИ ВИНА И СВЕЖ ЈАСТОГ, НО НЕ МОЖЕ ДА ОДИ ПОБРЗО ОД 50 КМ/ЧАС

Ким Џонг Ун вчера тргна на своето прво патување во странство по повеќе од четири години, при што ќе се сретне со Владимир Путин на засега непозната ло ...
НЕ НÈ ИНТЕРЕСИРААТ ПРЕДУПРЕДУВАЊА ОД САД, КАЖА КРЕМЉ ПРЕД СРЕДБАТА ПУТИН-КИМ

НЕ НÈ ИНТЕРЕСИРААТ ПРЕДУПРЕДУВАЊА ОД САД, КАЖА КРЕМЉ ПРЕД СРЕДБАТА ПУТИН-КИМ

Кремљ соопшти дека не го интересираат предупредувања од САД откако се појавија информации дека Ким Џонг Ун ќе се сретне со Владимир Путин за да разгов ...
КИМ ЏОНГ УН ТРГНАЛ СО СВОЈОТ ОКЛОПЕН ВОЗ ЗА ВЛАДИВОСТОК НА СРЕДБА СО ПУТИН

КИМ ЏОНГ УН ТРГНАЛ СО СВОЈОТ ОКЛОПЕН ВОЗ ЗА ВЛАДИВОСТОК НА СРЕДБА СО ПУТИН

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го започнал своето патување до Владивосток, каде што ќе се сретне со Владимир Путин. Оклопниот воз што Ким го кори ...
КИМ ЏОНГ УН ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА НУКЛЕАРНА ПОДМОРНИЦА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

КИМ ЏОНГ УН ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА НУКЛЕАРНА ПОДМОРНИЦА НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун одржа церемонија на која ја претстави новата подморница за која беше кажано дека може да носи нуклеарно оружје. Др ...
КИМ ПЛАНИРА ДА СЕ СРЕТНЕ СО ПУТИН ЗА ДА РАЗГОВАРААТ ЗА ПРОДАЖБА НА ОРУЖЈЕ, ВЕЛАТ САД

КИМ ПЛАНИРА ДА СЕ СРЕТНЕ СО ПУТИН ЗА ДА РАЗГОВАРААТ ЗА ПРОДАЖБА НА ОРУЖЈЕ, ВЕЛАТ САД

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун планира да патува за Русија овој месец за да се сретне со Владимир Путин, изјави еден американски функционер. Тој ...
КИМ ЏОНГ УН МУ ГИ ПОКАЖА НАЈНОВИТЕ СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ОРУЖЈА НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ШОЈГУ

КИМ ЏОНГ УН МУ ГИ ПОКАЖА НАЈНОВИТЕ СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ ОРУЖЈА НА РУСКИОТ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА ШОЈГУ

Ким Џонг Ун му ги покажа најновите севернокорејски оружја на рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, кој ја предводи руската делегација во посета на ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗГРАДИ ОГРОМЕН ЅИД НА ГРАНИЦИТЕ СО КИНА И РУСИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗГРАДИ ОГРОМЕН ЅИД НА ГРАНИЦИТЕ СО КИНА И РУСИЈА

За Севернокорејците, северната граница на земјата долго време нудеше редок пристап до надворешни информации, трговски можности и најдобра опција за он ...
КИМ ЏОНГ-УН ПАК ПОЗИРАШЕ СО ЌЕРКА МУ И НАЈАВИ ДЕКА СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ СТАНЕ НАЈМОЌНАТА НУКЛЕАРНА СИЛА НА СВЕТОТ

КИМ ЏОНГ-УН ПАК ПОЗИРАШЕ СО ЌЕРКА МУ И НАЈАВИ ДЕКА СЕВЕРНА КОРЕЈА ЌЕ СТАНЕ НАЈМОЌНАТА НУКЛЕАРНА СИЛА НА СВЕТОТ

Ким Џонг-ун изјави дека Северна Кореја има намера да стане најмоќната нуклеарна сила на светот, додека повторно беше снимен со ќерка му при инспекција ...
КИМ ЏОНГ-УН ПРВПАТ ЈА ПОКАЖА ЌЕРКА СИ, НА ТЕСТ НА БАЛИСТИЧКА РАКЕТА

КИМ ЏОНГ-УН ПРВПАТ ЈА ПОКАЖА ЌЕРКА СИ, НА ТЕСТ НА БАЛИСТИЧКА РАКЕТА

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун се појави со ќерка си во јавност за првпат, потврдувајќи ги гласините за нејзиното постоење. Девојката, за која ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА НУКЛЕАРНА СИЛА КОЈА МОЖЕ ДА ИЗВЕДЕ АТОМСКИ НАПАД

СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ПРОГЛАСИ ЗА НУКЛЕАРНА СИЛА КОЈА МОЖЕ ДА ИЗВЕДЕ АТОМСКИ НАПАД

Северна Кореја усвои закон со кој се прогласи за нуклеарна сила, објави државната новинска агенција КЦНА. Лидерот Ким Џонг-ун ја опиша одлуката како н ...
1 2 3 4 8 20 / 71 НАПИСИ