Таг: Ким Џонг Ун

1 2 3 4 5 8 30 / 71 НАПИСИ
ПУТИН МУ ПИША НА КИМ И МУ ВЕТИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ ГИ ПРОШИРИ ОДНОСИТЕ СО СЕВЕРНА КОРЕЈА

ПУТИН МУ ПИША НА КИМ И МУ ВЕТИ ДЕКА РУСИЈА ЌЕ ГИ ПРОШИРИ ОДНОСИТЕ СО СЕВЕРНА КОРЕЈА

Владимир Путин вети дека Русија ќе ги прошири своите „сеопфатни и конструктивни“ билатерални односи со Северна Кореја. Во писмото до севернокорејскиот ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА Е ПОДГОТВЕНА ЗА КАКОВ БИЛО ВОЕН СУДИР СО САД, ВЕЛИ КИМ ЏОНГ-УН

СЕВЕРНА КОРЕЈА Е ПОДГОТВЕНА ЗА КАКОВ БИЛО ВОЕН СУДИР СО САД, ВЕЛИ КИМ ЏОНГ-УН

Северна Кореја е подготвена да ги мобилизира сите свои капацитети за нуклеарна војна, изјави лидерот Ким Џонг-ун. Зборувајќи на настан на кој беше одб ...
НАД МИЛИОН МОЖНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, КИМ ЏОНГ УН Ѝ НАРЕДИ НА ВОЈСКАТА ДА ПОМОГНЕ

НАД МИЛИОН МОЖНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА, КИМ ЏОНГ УН Ѝ НАРЕДИ НА ВОЈСКАТА ДА ПОМОГНЕ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун жестоко ги критикуваше здравствените власти и ѝ нареди на армијата да помогне во дистрибуцијата на лекови, додека ...
КИМ ЏОНГ УН Ѝ ПОДАРИ НОВ ДОМ НА НАЈПОЗНАТАТА СЕВЕРНОКОРЕЈСКА ТВ-ВОДИТЕЛКА РИ ЧУН ХИ

КИМ ЏОНГ УН Ѝ ПОДАРИ НОВ ДОМ НА НАЈПОЗНАТАТА СЕВЕРНОКОРЕЈСКА ТВ-ВОДИТЕЛКА РИ ЧУН ХИ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун ѝ подари нов луксузен дом на најпознатата телевизиска водителка во земјата Ри Чун Хи, која со децении ги најавува ...
КИМ ЏОНГ-УН ОСЛАБНАЛ 20 КИЛОГРАМИ, НО Е ЗДРАВ, ВЕЛАТ ЈУЖНОКОРЕЈСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

КИМ ЏОНГ-УН ОСЛАБНАЛ 20 КИЛОГРАМИ, НО Е ЗДРАВ, ВЕЛАТ ЈУЖНОКОРЕЈСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун изгубил 20 килограми во изминатиот период, но останува здрав и се обидува да ја зајакне лојалноста на јавноста дод ...
КИМ ЏОНГ-УН ВЕТИ ДЕКА ЌЕ СОЗДАДЕ НЕПОБЕДЛИВА ВОЈСКА

КИМ ЏОНГ-УН ВЕТИ ДЕКА ЌЕ СОЗДАДЕ НЕПОБЕДЛИВА ВОЈСКА

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун вети дека ќе изгради непобедлива војска поради непријателските политики на САД, пренесоа државните медиуми. Ким по ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ОДРЖА ПАРАДА ВО ЗАШТИТНИ ОДЕЛА ЗА 73. РОДЕНДЕН НА ДРЖАВАТА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ОДРЖА ПАРАДА ВО ЗАШТИТНИ ОДЕЛА ЗА 73. РОДЕНДЕН НА ДРЖАВАТА

Северна Кореја одржа воена парада за да одбележи 73 години од основањето на државата, но притоа не покажа никакви балистички проектили. Место тоа, држ ...
КИМ ЏОНГ-УН ПРВПАТ ПРИЗНА ДЕКА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА ИМА КРИЗА СО КОРОНАВИРУСОТ

КИМ ЏОНГ-УН ПРВПАТ ПРИЗНА ДЕКА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА ИМА КРИЗА СО КОРОНАВИРУСОТ

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ги признал првите проблеми со ковид-19 во земјата откако сменил неколкумина високи партиски функционери зашто пред ...
СЕВЕРНОКОРЕЈЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА КИМ ЏОНГ-УН ОТКАКО НАГЛО ОСЛАБНАЛ

СЕВЕРНОКОРЕЈЦИТЕ ЗАГРИЖЕНИ ЗА ЗДРАВЈЕТО НА КИМ ЏОНГ-УН ОТКАКО НАГЛО ОСЛАБНАЛ

Севернокорејската државна телевизија направи преседан и објави снимка на која еден граѓанин изразува загриженост за здравјето на лидерот Ким Џонг-ун, ...
КИМ ЏОНГ-УН ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ СООЧУВА СО ИСТОРИСКИ ГЛАД И КРИЗА

КИМ ЏОНГ-УН ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ СООЧУВА СО ИСТОРИСКИ ГЛАД И КРИЗА

Ким Џонг-ун ги предупреди Севернокорејците да се подготват за тешка криза, што следува откако групи за човекови права кажаа дека земјата се соочува со ...
1 2 3 4 5 8 30 / 71 НАПИСИ