Таг: Кипар

ПРВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО ГЕРМАНИЈА, КОРОНАВИРУСОТ СЕГА ГО ИМА ВО СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

ПРВИ СМРТНИ СЛУЧАИ ВО ГЕРМАНИЈА, КОРОНАВИРУСОТ СЕГА ГО ИМА ВО СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Германија ги потврди првите смртни случаи од коронавирусот. Здравствените власти кажаа дека тие се случија во градот Есен и во областа Хајнсберг, во з ...
НЕПОЗНАТИОТ ОБЈЕКТ ШТО ПАДНА ВО КИПАР Е РУСКА РАКЕТА ОД СИРИЈА, ВЕЛАТ ВЛАСТИТЕ

НЕПОЗНАТИОТ ОБЈЕКТ ШТО ПАДНА ВО КИПАР Е РУСКА РАКЕТА ОД СИРИЈА, ВЕЛАТ ВЛАСТИТЕ

Објектот што падна во северен Кипар ноќеска изгледа е руска ракета, рече министерот за надворешни работи на турскиот дел од Кипар Кудрет Озерсај. „ ...
95-ГОДИШЕН НУРКАЧ ГО СРУШИ СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД ВО КИПАР

95-ГОДИШЕН НУРКАЧ ГО СРУШИ СОПСТВЕНИОТ РЕКОРД ВО КИПАР

Деведесет и петгодишниот британец Рeј Вули, ветеран од Втората светска војна го сруши сопствениот рекорд за нуркање како најстар нуркач, откако го при ...
РАСПАДНАТИОТ АЕРОДРОМ „НИКОЗИЈА“ 44 ГОДИНИ Е СИМБОЛ НА ПОДЕЛБАТА НА КИПАР

РАСПАДНАТИОТ АЕРОДРОМ „НИКОЗИЈА“ 44 ГОДИНИ Е СИМБОЛ НА ПОДЕЛБАТА НА КИПАР

Голем патнички авион тивко стои на работ на пистата. Тој нема да лета повторно, моторите му се извадени, крилјата скршени и оштетени низ времето. Во н ...
4 / 4 НАПИСИ