Таг: Кирил Дојчиновски

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ

ПОЧИНА ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА КИРИЛ ДОЈЧИНОВСКИ

На 78 години почина еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња Кирил Дојчиновски, објави Фудбалската федерација на Македонија. Дојчино ...
СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ ГИ СПОИ БУТРАГЕЊО И ДОЈЧИНОВСКИ ПО 20 ГОДИНИ

СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ ГИ СПОИ БУТРАГЕЊО И ДОЈЧИНОВСКИ ПО 20 ГОДИНИ

Легендарниот фудбалер на Реал Мадрид Бутрагењо денеска во Скопје се сретна со својот поранешен тренер Кирил Дојчиновски на прес-конференцијата за Супе ...
2 / 2 НАПИСИ