Таг: Кирил Петков

1 2 10 / 17 НАПИСИ
ТЕМИ ЗА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО СЕ АПСОЛУТНО НЕДОПУСТЛИВИ, ОМО „ИЛИНДЕН“ Е ПРОВОКАЦИЈА ЗА КОВАЧЕВСКИ, КАЖА ПЕТКОВ ВО БУГАРСКОТО СОБРАНИЕ

ТЕМИ ЗА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО СЕ АПСОЛУТНО НЕДОПУСТЛИВИ, ОМО „ИЛИНДЕН“ Е ПРОВОКАЦИЈА ЗА КОВАЧЕВСКИ, КАЖА ПЕТКОВ ВО БУГАРСКОТО СОБРАНИЕ

Бугарскиот премиер Кирил Петков уште еднаш повтори дека не постои македонско малцинство во Бугарија и нема да дозволи на таа тема да се разговара, збо ...
ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЌЕ ЗАЧЕСТАТ СО СРЕДБИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ 4 МЕСЕЦИ

ЧЛЕНОВИТЕ НА КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ЌЕ ЗАЧЕСТАТ СО СРЕДБИТЕ ВО НАРЕДНИТЕ 4 МЕСЕЦИ

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска Следните четири месеци членовите на комисијата за историја ќе имаат три средби и многу интензивна работ ...
ПЕТКОВ ГИ ПОФАЛИ БУГАРСКИТЕ И МАКЕДОНСКИТЕ МИНИСТРИ КОИ ПОЧНАЛЕ ДА РАБОТАТ УШТЕ СИНОЌА, ПРЕКИНУВАЈЌИ ЈА ВЕЧЕРАТА 

ПЕТКОВ ГИ ПОФАЛИ БУГАРСКИТЕ И МАКЕДОНСКИТЕ МИНИСТРИ КОИ ПОЧНАЛЕ ДА РАБОТАТ УШТЕ СИНОЌА, ПРЕКИНУВАЈЌИ ЈА ВЕЧЕРАТА 

Од Софија за САКАМДАКАЖАМ.МК: Соња Делевска На почетокот на заедничката седница на бугарската и македонската влада во претседателската вила „Бојана ...
РОМАНТИЧНО ДЕРЕЏЕ

РОМАНТИЧНО ДЕРЕЏЕ

Не се мамиме веќе ние на сигнали од Бугарија. Само еден е добриот сигнал – нека го симне ветото за Македонија. ...
СПИЈТЕ МИРНО, БАНСКО ОСТАНУВА БУГАРСКО, РЕАГИРАШЕ БОРИСОВ НА ПОСЕТАТА НА ПЕТКОВ НА СКОПЈЕ

СПИЈТЕ МИРНО, БАНСКО ОСТАНУВА БУГАРСКО, РЕАГИРАШЕ БОРИСОВ НА ПОСЕТАТА НА ПЕТКОВ НА СКОПЈЕ

Поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов искоментира дека по вчерашната посета на актуелниот премиер Кирил Петков на Скопје спиел мирно, бидејќи Мак ...
КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

КОВАЧЕВСКИ И ПЕТКОВ ГИ СТАВИЈА ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА ВО ВТОР ПЛАН, СЕ ФОКУСИРААТ НА СОРАБОТКАТА МЕЃУ ГРАЃАНИТЕ, ПРОФЕСОРИТЕ, СТОПАНСКИТЕ КОМОРИ И СТУДЕНТИТЕ

Премиерите на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и на Република Бугарија Кирил Петков, кој денеска со висока бугарска делегација ја посет ...
КОВАЧЕВСКИ ГО ПРЕЧЕКА ПЕТКОВ

КОВАЧЕВСКИ ГО ПРЕЧЕКА ПЕТКОВ

Бугарскиот премиер Кирил Петков утринава имаше церемонијален пречек со високи државни и воени почести пред Владата, придружуван од домаќинот, македонс ...
НЕМА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО ВО БУГАРИЈА, ЗА КОМПРОМИС ЌЕ ФИНАНСИРАМЕ АВИОНСКА ЛИНИЈА ЗА СКОПЈЕ, ВЕЛИ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПЕТКОВ

НЕМА МАКЕДОНСКО МАЛЦИНСТВО ВО БУГАРИЈА, ЗА КОМПРОМИС ЌЕ ФИНАНСИРАМЕ АВИОНСКА ЛИНИЈА ЗА СКОПЈЕ, ВЕЛИ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПЕТКОВ

Бугарскиот премиер Кирил Петков кажа дека во Бугарија не постои македонско малцинство и за такво малцинство дури не може да се зборува, во интервју за ...
ЛЕПЧЕ И ПАРИЧКА

ЛЕПЧЕ И ПАРИЧКА

Земја-членка на НАТО се доведе во ситуација не само политичката, туку енергетската, а со тоа и економската стабилност да ѝ зависи од фирма во чиј надз ...
ПЕТКОВ, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ДОЈДЕ НА 18 ЈАНУАРИ, ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО КОВИД ПОЗИТИВЕН НА СОСТАНОКОТ КАЈ РАДЕВ ЗА ПОЛИТИКАТА КОН  МАКЕДОНИЈА

ПЕТКОВ, КОЈ ТРЕБАШЕ ДА ДОЈДЕ НА 18 ЈАНУАРИ, ВО ИЗОЛАЦИЈА ПОРАДИ КОНТАКТ СО КОВИД ПОЗИТИВЕН НА СОСТАНОКОТ КАЈ РАДЕВ ЗА ПОЛИТИКАТА КОН МАКЕДОНИЈА

Премиерот и претседателот на Бугарија, Кирил Петков и Румен Радев, од денеска се наоѓаат во самоизолација откако имале контакт со лице позитивно на ко ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ