Таг: кислород

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЕКИПАЖОТ НА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА „ТИТАН“ ИМА КИСЛОРОД ЗА УШТЕ 20 ЧАСА

ЕКИПАЖОТ НА ИСЧЕЗНАТАТА ПОДМОРНИЦА „ТИТАН“ ИМА КИСЛОРОД ЗА УШТЕ 20 ЧАСА

Спасувачките екипи имаат уште 20-ина часа за да ја пронајдат исчезнатата подморница „Титан“ пред да остане без кислород утре наутро по локално време, ...
РЕПУБЛИКА СРПСКА ЈА ТРЕСЕ АФЕРА ДЕКА ПАЦИЕНТИТЕ ПРИМАЛЕ ИНДУСТРИСКИ, А НЕ МЕДИЦИНСКИ КИСЛОРОД

РЕПУБЛИКА СРПСКА ЈА ТРЕСЕ АФЕРА ДЕКА ПАЦИЕНТИТЕ ПРИМАЛЕ ИНДУСТРИСКИ, А НЕ МЕДИЦИНСКИ КИСЛОРОД

Властите на Република Српска тврдат дека кислородот што се дава во Универзитетско-клиничкиот центар (УКЦ) во Бања Лука е исправен, додека опозицијата ...
МВР УШТЕ ИСТРАЖУВА КОЈ ГИ ОШТЕТИ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА НА 23 АВГУСТ

МВР УШТЕ ИСТРАЖУВА КОЈ ГИ ОШТЕТИ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА НА 23 АВГУСТ

Уште трае истрагата кој и зошто на 23 август ги оштети цевките од доводот за кислород во Тетовската болница, велат од МВР. На 30 август беше приведен ...
ГИ ПРЕСЕКЛЕ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА, ЗАГРОЗЕНИ ЖИВОТИТЕ НА 120 КОВИД ПАЦИЕНТИ

ГИ ПРЕСЕКЛЕ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА, ЗАГРОЗЕНИ ЖИВОТИТЕ НА 120 КОВИД ПАЦИЕНТИ

Избегната е голема трагедија, кога ноќеска 120 ковид пациенти кои се хоспитализирани во тетовската Клиничка болница, можеле да останат без кислородна ...
РОВЕРОТ „ПЕРСЕВЕРАНС“ УСПЕАЛ ДА ПРОИЗВЕДЕ КИСЛОРОД ОД ЈАГЛЕРОДЕН ДИОКСИД НА МАРС

РОВЕРОТ „ПЕРСЕВЕРАНС“ УСПЕАЛ ДА ПРОИЗВЕДЕ КИСЛОРОД ОД ЈАГЛЕРОДЕН ДИОКСИД НА МАРС

Инструмент на роверот „Персеверанс“ успеа да произведе кислород од јаглероден диоксид од атмосферата на Марс. Тоа е втората успешна технолошка демонс ...
ВО НОВИОТ БРАН НА КОВИД-19 ЗА КУСО ВРЕМЕ СЕ РАЗВИВА ТЕШКА ПНЕВМОНИЈА И МОРА БРЗ ТРЕТМАН И ЧЕСТА КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ЛЕКАРИТЕ ОД ОХРИД И СТРУГА

ВО НОВИОТ БРАН НА КОВИД-19 ЗА КУСО ВРЕМЕ СЕ РАЗВИВА ТЕШКА ПНЕВМОНИЈА И МОРА БРЗ ТРЕТМАН И ЧЕСТА КОНТРОЛА, ВЕЛАТ ЛЕКАРИТЕ ОД ОХРИД И СТРУГА

Охридската болница e преполна со ковид-позитивни пациенти. Мометално има 110 хоспитализирани, меѓу нив голем број млади од 30 до 40-годишна возраст. Н ...
СКОРО 100 БОЛНИ ОД КОВИД-19 СЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА, ОТВОРЕНА И МОДУЛАРНАТА, А ЗА ТРИ ДЕНА ЌЕ ИМА ДОВОД ЗА КИСЛОРОД

СКОРО 100 БОЛНИ ОД КОВИД-19 СЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА, ОТВОРЕНА И МОДУЛАРНАТА, А ЗА ТРИ ДЕНА ЌЕ ИМА ДОВОД ЗА КИСЛОРОД

Половината од речиси 100 болнички згрижените пациенти  со ковид-19 се хоспитализирани на Инфективното одделение на Клиничката болница во Штип, а друга ...
КУМАНОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА НЕМА ДОВОД НА КИСЛОРОД, А ОД 90 КОВИД БОЛНИ 80 СЕ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

КУМАНОВСКАТА МОДУЛАРНА БОЛНИЦА НЕМА ДОВОД НА КИСЛОРОД, А ОД 90 КОВИД БОЛНИ 80 СЕ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

Деведесет пациенти заразени со ковид-19 лежат во модуларната болница и во ковид одделенијата во Општата болница Куманово, од кои 80 се на кислородна п ...
ЗА НАД ЕДНА ТРЕТИНА ДНЕВНО ЗГОЛЕМЕНА ПОТРОШУВАЧКАТА НА КИСЛОРОД ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ЗА НАД ЕДНА ТРЕТИНА ДНЕВНО ЗГОЛЕМЕНА ПОТРОШУВАЧКАТА НА КИСЛОРОД ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Најмалку за една третина зголемени се дневните количества кислород што се трошат во Клиничката болница во Битола, со оглед дека е зголемен бројот на х ...
БИТОЛЧАНЕЦ ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ И СО Т-СПОЈКА ОД 20 ДЕНАРИ ОВОЗМОЖИ КИСЛОРОД ДА ДОБИЈАТ ШТО ПОВЕЌЕ ПАЦИЕНТИ

БИТОЛЧАНЕЦ ГО ПОБЕДИ КОРОНАВИРУСОТ И СО Т-СПОЈКА ОД 20 ДЕНАРИ ОВОЗМОЖИ КИСЛОРОД ДА ДОБИЈАТ ШТО ПОВЕЌЕ ПАЦИЕНТИ

45-годишниот битолчанец Драган Мицков, со едноставно решение ставајќи Т-спојкa која чини само 20 денари на регулатор за кислород овозможи еден уред за ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ