Таг: кислородна поддршка

ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНАА УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ОД КОВИД-19, ВТОРА НЕДЕЛА ПО РЕД ИМА ОКОЛУ 100 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ПОЧИНАА УШТЕ ДВЕ ЛИЦА ОД КОВИД-19, ВТОРА НЕДЕЛА ПО РЕД ИМА ОКОЛУ 100 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ

Вчера и денеска, во Клиничката болница во Штип починаа двајца пациенти со ковид-19 на возраст од над 60 години. Бројот на хоспитализирани веќе втора н ...
НОВИ 1.128 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 3.082 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА УШТЕ 12 ПАЦИЕНТИ НА ВОЗРАСТ ОД 44 ДО 75 ГОДИНИ

НОВИ 1.128 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 3.082 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА УШТЕ 12 ПАЦИЕНТИ НА ВОЗРАСТ ОД 44 ДО 75 ГОДИНИ

Нови 1.128 случаи на ковид-19 се регистривани последниве 24 часа од направени 3.082 тестирања. Починати се 12 лица, четворица пациенти од Скопје (63, ...
ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ДОНИРА 10.000 ЕВРА ЗА НАБАВКА НА АПАРАТИ ЗА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ДОНИРА 10.000 ЕВРА ЗА НАБАВКА НА АПАРАТИ ЗА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Општина Битола од својот буџет ќе донира 10.000 евра за набавка на апарати за кислородна поддршка во Клиничката болница во Битола. Таа располага со ап ...
ТРАМП Е МНОГУ ДОБРО И НЕ Е НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА, РЕКОА ЛЕКАРИТЕ ШТО ГО ЛЕЧАТ ОД КОРОНАВИРУС

ТРАМП Е МНОГУ ДОБРО И НЕ Е НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА, РЕКОА ЛЕКАРИТЕ ШТО ГО ЛЕЧАТ ОД КОРОНАВИРУС

На претседателот на САД Доналд Трамп вели дека му e „многу добро“ вели лекарот кој го лечи од ковид-19 во воена болница во Вашингтон. Д-р Шон Конли ве ...
4 / 4 НАПИСИ