Таг: кластер

1 2 10 / 12 НАПИСИ
АКО СЕ СКРАТИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФЕАНИТЕ ЗА НОВА ГОДИНА, ЌЕ СЕ СЛАВИ ПО ВИКЕНДИЦИ И ЌЕ ИМА НОВИ КОРОНАКЛАСТЕРИ, ВЕЛАТ ОХРИДСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ

АКО СЕ СКРАТИ РАБОТНОТО ВРЕМЕ НА КАФЕАНИТЕ ЗА НОВА ГОДИНА, ЌЕ СЕ СЛАВИ ПО ВИКЕНДИЦИ И ЌЕ ИМА НОВИ КОРОНАКЛАСТЕРИ, ВЕЛАТ ОХРИДСКИТЕ УГОСТИТЕЛИ

Најавите за скратување на работното време на угостителските објекти за време на новогодишните празници, како мерка за спречување на заразата со корона ...
СО КОВИД-19 ЗАРАЗЕНИ 12 ЧЕШКИ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ЈА ЧУВАА МАКЕДОНСКО-ГРЧКАТА ГРАНИЦА

СО КОВИД-19 ЗАРАЗЕНИ 12 ЧЕШКИ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ЈА ЧУВАА МАКЕДОНСКО-ГРЧКАТА ГРАНИЦА

Полицајци од чешкиот контингент кои се дел од мешаните полициски патроли на македонско грчката граница се заразени од ковид-19. Тие требало деновиве д ...
СТОТИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ПРАГА, ГОСТИТЕ ПИЕЛЕ ПИЈАЧКА СО ИСТА СЛАМКА

СТОТИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО НОЌЕН КЛУБ ВО ПРАГА, ГОСТИТЕ ПИЕЛЕ ПИЈАЧКА СО ИСТА СЛАМКА

Бројот на заразени со коронавирус што се поврзуваат со еден ноќен клуб во Прага порасна на 98, вклучувајќи фудбалери од неколку клубови од градот. Здр ...
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ГИ ОТПУШТА ПОЛЕСНИТЕ КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЗА ДА ГИ ПРИМА ПОТЕШКИТЕ СЛУЧАИ

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ГИ ОТПУШТА ПОЛЕСНИТЕ КОВИД-ПАЦИЕНТИ ЗА ДА ГИ ПРИМА ПОТЕШКИТЕ СЛУЧАИ

Од петокот и викендов, пред Инфективното одделение во Штип повеќе пациенти кои имале симптоми на коронавирус и упати од матичните доктори чекаат да би ...
ОД 11 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА, 5 СЕ ОД ПОЗНАТ КЛАСТЕР ВО РАБОТНА ОРГАНИЗАЦИЈА

ОД 11 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА, 5 СЕ ОД ПОЗНАТ КЛАСТЕР ВО РАБОТНА ОРГАНИЗАЦИЈА

Битола од почетокот на пандемијата до денес бележи рекорден број на 11 лица во еден ден позитивни на ковид-19. Во изминатите четири месеци бројот на з ...
ДЕВЕТМИНА БИТОЛЧАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 НЕ СПАЃААТ ВО НИЕДЕН КЛАСТЕР И НЕ ДАВААТ ПОДАТОК ЗА ПОВРЗАНОСТ СО ДРУГИ СЛУЧАИ

ДЕВЕТМИНА БИТОЛЧАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 НЕ СПАЃААТ ВО НИЕДЕН КЛАСТЕР И НЕ ДАВААТ ПОДАТОК ЗА ПОВРЗАНОСТ СО ДРУГИ СЛУЧАИ

Во Битола има четири активни кластери со КОВИД-19, кај кои болеста е пренесена во семејствата. Од 16 лица кај кои болеста е во тек, девет не спаѓаат в ...
14 ЗАБОЛЕНИ СО КОВИД-19 ОД СВАДБА ВО СКОПЈЕ НЕ ГИ ДАВААТ КОНТАКТИТЕ

14 ЗАБОЛЕНИ СО КОВИД-19 ОД СВАДБА ВО СКОПЈЕ НЕ ГИ ДАВААТ КОНТАКТИТЕ

Во Скопје има 20 големи кластери од прослави и собири, а во цела земја 40, кажа директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат Ирина Сот ...
УШТЕ 7 РЕСЕНЧАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ЗА ШЕСТ ДЕНА 32 ЗАБОЛЕНИ, БОЛЕСТА СЕ ШИРИ ПРЕКУ НЕКОЛКУ НЕПОВРЗАНИ КЛАСТЕРИ

УШТЕ 7 РЕСЕНЧАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ЗА ШЕСТ ДЕНА 32 ЗАБОЛЕНИ, БОЛЕСТА СЕ ШИРИ ПРЕКУ НЕКОЛКУ НЕПОВРЗАНИ КЛАСТЕРИ

Уште седум новозаболени од КОВИД-19 се регистрирани денес на територијата на Општина Ресен. Градот кој три месеци немаше ни еден инфициран, денес е тр ...
ТЕТОВО ИМА ТРИ НОВИ КЛАСТЕРИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРOНАВИРУС, А ПОЛИЦИЈАТА САМО ШЕТА СО РАЗГЛАС МЕЃУ ГРУПИТЕ ЛУЃЕ БЕЗ МАСКИ

ТЕТОВО ИМА ТРИ НОВИ КЛАСТЕРИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРOНАВИРУС, А ПОЛИЦИЈАТА САМО ШЕТА СО РАЗГЛАС МЕЃУ ГРУПИТЕ ЛУЃЕ БЕЗ МАСКИ

Ниту 10-те новозаболени од КОВИД-19 во Тетовскиот Регион не се накоја голема причина за загриженост кај тетовци. На два дена пред празникот Рамазан ба ...
ЧЕТВОРИЦА ОД ПЕТТЕМИНА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС РАБОТАТ ВО СКОПЈЕ

ЧЕТВОРИЦА ОД ПЕТТЕМИНА НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС РАБОТАТ ВО СКОПЈЕ

Во Велес изминатото деноноќие се регистрирани пет нови заразени со КОВИД-19, додека вчера имаше еден случај. Од Центарот за јавно здравје од Велес вел ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ