Таг: Клиничка болница

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ШТИПСКА ОРТОПЕДИЈА БАРА ПОВЕЌЕ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ОТИ РАБОТИ ПОВЕЌЕ ОД ДРУГИТЕ, А ДОБИВА ПОМАЛКУ

ШТИПСКА ОРТОПЕДИЈА БАРА ПОВЕЌЕ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ОТИ РАБОТИ ПОВЕЌЕ ОД ДРУГИТЕ, А ДОБИВА ПОМАЛКУ

Ортопедското одделение во Клиничката болница во Штип континуирано е полно со пациенти од цела Источна Македонија, а Ортопедската амбуланта е секојднев ...
СЕ ЗАТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП, БОЛНИТЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА РЕНОВИРАНОТО ИНФЕКТИВНО ОДДЕЛЕНИЕ

СЕ ЗАТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП, БОЛНИТЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА РЕНОВИРАНОТО ИНФЕКТИВНО ОДДЕЛЕНИЕ

Клиничката болница во Штип завршува со првата фаза од реновирањето на старата зграда на Инфективното одделение која во изминатите неколку месеци не пр ...
ГИ ПРЕСЕКЛЕ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА, ЗАГРОЗЕНИ ЖИВОТИТЕ НА 120 КОВИД ПАЦИЕНТИ

ГИ ПРЕСЕКЛЕ ЦЕВКИТЕ ЗА ДОВОД НА КИСЛОРОД ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА, ЗАГРОЗЕНИ ЖИВОТИТЕ НА 120 КОВИД ПАЦИЕНТИ

Избегната е голема трагедија, кога ноќеска 120 ковид пациенти кои се хоспитализирани во тетовската Клиничка болница, можеле да останат без кислородна ...
ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА Е 21-ГОДИШНАТА БИТОЛЧАНКА ПОВРЕДЕНА ВО КРАНИ СО КОЛА ШТО ЈА ВОЗЕЛО 16-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ

ВО СТАБИЛНА СОСТОЈБА Е 21-ГОДИШНАТА БИТОЛЧАНКА ПОВРЕДЕНА ВО КРАНИ СО КОЛА ШТО ЈА ВОЗЕЛО 16-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ

Во стабилна здравствена состојба е 21-годишната битолчанка А. К. која пред два дена беше тешко повредена откако во неа удри возило што го возела малол ...
СО МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА БИТОЛА ПО 43 ГОДИНИ ЌЕ ДОБИЕ НОВ РЕНТГЕН АПАРАТ НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ

СО МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА БИТОЛА ПО 43 ГОДИНИ ЌЕ ДОБИЕ НОВ РЕНТГЕН АПАРАТ НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ

Модуларниот Ковид-центар, за чие подигање почнаа подготовки до Клиничката болница во Битола, ќе биде опремен со нова медицинска опрема со цел пациенти ...
41-ГОДИШНА ЖЕНА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ОТКАКО ДВА ДЕНА БАРАЛА КИСЛОРОД ОД СЕСТРИТЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА, ЌЕ ИСТРАЖУВААТ ЗДРАВСТВЕНИ ИНСПЕКТОРИ

41-ГОДИШНА ЖЕНА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ОТКАКО ДВА ДЕНА БАРАЛА КИСЛОРОД ОД СЕСТРИТЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА, ЌЕ ИСТРАЖУВААТ ЗДРАВСТВЕНИ ИНСПЕКТОРИ

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЦЗИ) во моментов спроведува вонреден инспекциски надзор во Клиничката болница во Штип, за случајот со 4 ...
КОЖНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ОД ДЕНЕС ЌЕ ПРИМА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19, ОТКАКО СЕ НАПОЛНИ ИНФЕКТИВНОТО

КОЖНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ОД ДЕНЕС ЌЕ ПРИМА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19, ОТКАКО СЕ НАПОЛНИ ИНФЕКТИВНОТО

Откако од минатата недела во Штип почна да расте бројот на новозаболени со ковид-19, Клиничката болница почна да го адаптира Кожното одделение за хосп ...
ШТИП ЌЕ ГРАДИ МОНТАЖНА БОЛНИЦА ЗА КОВИД-19

ШТИП ЌЕ ГРАДИ МОНТАЖНА БОЛНИЦА ЗА КОВИД-19

За евентуалниот есенски бран на коронавирус, Штип се подготвува да изгради монтажна болница со капацитет од 50 кревети, најави денес директорот на шти ...
ОТВОРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ НЕ Е ЗНАЧАЕН РИЗИК, ТУКУ ЛОКАЛНАТА ТРАНСМИСИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ВО БИТОЛА

ОТВОРАЊЕТО НА ГРАНИЦИТЕ НЕ Е ЗНАЧАЕН РИЗИК, ТУКУ ЛОКАЛНАТА ТРАНСМИСИЈА НА КОРОНАВИРУСОТ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ ВО БИТОЛА

Не сметаме дека отворањето на границите е некој значаен ризик за значајно зголемување на бројот на новодијагностицирани случаи на ковид-19, имајќи во ...
ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Двајца медицински работници во Клиничката болница во Штип се позитивни на КОВИД-19, а шест вработени кои имале контакт со нив се во изолација. Директо ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ