Таг: книги

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
АРСОВСКА ГИ БРКА ОД КЕЈ ПРОДАВАЧИТЕ НА СТАРИ КНИГИ ОТИ НЕМАЛЕ ДОГОВОРИ, ВЕЛИ МЕДИУМИТЕ ДА НЕ ШИРАТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

АРСОВСКА ГИ БРКА ОД КЕЈ ПРОДАВАЧИТЕ НА СТАРИ КНИГИ ОТИ НЕМАЛЕ ДОГОВОРИ, ВЕЛИ МЕДИУМИТЕ ДА НЕ ШИРАТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

Продавачите на стари книги на Кејот 13 Ноември во центарот на Скопје мора да ги напуштат тезгите на кои продаваат со години. Градоначалничката Данела ...
СЕКОЕ ДЕТЕ ТРЕБА ДА ЈА ЗНАЕ ОЛИВЕРА НИКОЛОВА УШТЕ ПРЕД ДА ПОЧНЕ ДА ЧИТА, КАЖАА НА ПРОМОЦИЈАТА НА РЕОБЈАВЕНИТЕ КНИГИ ЗА ВОЗРАСНИ ОД ЛЕГЕНДАРНАТА ПИСАТЕЛКА

СЕКОЕ ДЕТЕ ТРЕБА ДА ЈА ЗНАЕ ОЛИВЕРА НИКОЛОВА УШТЕ ПРЕД ДА ПОЧНЕ ДА ЧИТА, КАЖАА НА ПРОМОЦИЈАТА НА РЕОБЈАВЕНИТЕ КНИГИ ЗА ВОЗРАСНИ ОД ЛЕГЕНДАРНАТА ПИСАТЕЛКА

Секое дете треба да го знае името на Оливера Николова уште пред да почне да чита, беше кажано на промоцијата на повторно објавените книги за возрасни ...
УТРЕ ПРОМОЦИЈА НА ПОВТОРНО ОБЈАВЕНИТЕ КНИГИ ЗА ВОЗРАСНИ НА ОЛИВЕРА НИКОЛОВА

УТРЕ ПРОМОЦИЈА НА ПОВТОРНО ОБЈАВЕНИТЕ КНИГИ ЗА ВОЗРАСНИ НА ОЛИВЕРА НИКОЛОВА

Издавачката куќа „Арс Ламина“ повторно го објави целокупното творештво за возрасни на една од најзначајните македонски писателки Оливера Николова, а д ...
ОД ПРИСТИГНАТИ 91 АПЛИКАЦИЈА ИЗБРАНИ НАЈДОБРИТЕ 4 ИЛУСТРАЦИИ ЗА КНИГИТЕ „СОВРЕМЕНИ БАЈКИ ОД МАКЕДОНИЈА“

ОД ПРИСТИГНАТИ 91 АПЛИКАЦИЈА ИЗБРАНИ НАЈДОБРИТЕ 4 ИЛУСТРАЦИИ ЗА КНИГИТЕ „СОВРЕМЕНИ БАЈКИ ОД МАКЕДОНИЈА“

Од пристигнати 91 апликација од 61 автор избрани се најдобрите четири илустрации за книгите од проектот „Современите бајки од Македонија“ на Движењето ...
ЗА КНИГИТЕ ОД БУГАРИЈА ЗАПРЕНИ НА ГРАНИЦА НЕДОСТИГАШЕ ПОТПИС ЗА ДА БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАВАЧКИ, ОБЈАСНУВААТ ОД ЦАРИНА

ЗА КНИГИТЕ ОД БУГАРИЈА ЗАПРЕНИ НА ГРАНИЦА НЕДОСТИГАШЕ ПОТПИС ЗА ДА БИДАТ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАВАЧКИ, ОБЈАСНУВААТ ОД ЦАРИНА

Пратката со над 1.000 книги од Бугарија вчера била запрена на граница, бидејќи испраќачот немал комплетна документација за да биде ослободен од плаќањ ...
ВЛАДАТА ИМ ДОДЕЛИ КНИГИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК НА УЧЕНИЦИТЕ ОД МАЛА ПРЕСПА

ВЛАДАТА ИМ ДОДЕЛИ КНИГИ НА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК НА УЧЕНИЦИТЕ ОД МАЛА ПРЕСПА

Основното и средното училиште на македонски јазик во Мала Преспа денеска добија книги од Владата. При посетата на премиерот Зоран Заев на заедничкото ...
ВЕЛЕШКАТА БИБЛИОТЕКА КУПИ НАД 200 НОВИ КНИГИ ОТКАКО СЕ ЗГОЛЕМИ ИНТЕРЕСОТ ЗА ЧИТАЊЕ ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА

ВЕЛЕШКАТА БИБЛИОТЕКА КУПИ НАД 200 НОВИ КНИГИ ОТКАКО СЕ ЗГОЛЕМИ ИНТЕРЕСОТ ЗА ЧИТАЊЕ ВО ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈА

Во време на социјална затвореност, дел од велешани се посветија на читање книги. Од велешката библиотека велат дека во изминатите седум-осум месеци, о ...
25 ГОДИНИ РАБОТА ВО 8 КНИГИ ПОДГОТВИ НЕВРОПСИХИЈАТАРОТ Д-Р ЧЕПРЕГАНОВ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИТЕ КОРОНА ЧАСОВИ

25 ГОДИНИ РАБОТА ВО 8 КНИГИ ПОДГОТВИ НЕВРОПСИХИЈАТАРОТ Д-Р ЧЕПРЕГАНОВ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИТЕ КОРОНА ЧАСОВИ

Невропсихијаторот-епилептолог проф. д-р Методи Чепреганов периодот со рестриктивни мерки на движење изминативе месеци поради пандемијата на коронавиру ...
УТРЕ ВО МАНУ ПРОМОЦИЈА НА 4 КАПИТАЛНИ КНИГИ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК – ЛИНГВИСТИТЕ СЕ ОБЕДИНИЈА ВО АРГУМЕНТИРАЊЕТО ЗА ЈАЗИКОТ

УТРЕ ВО МАНУ ПРОМОЦИЈА НА 4 КАПИТАЛНИ КНИГИ ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК – ЛИНГВИСТИТЕ СЕ ОБЕДИНИЈА ВО АРГУМЕНТИРАЊЕТО ЗА ЈАЗИКОТ

Утре во 10.30 часот на платото пред Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) ќе бидат промовирани 4 капитални изданија за македонскиот ј ...
СТАНАВ ЛИК ОД КНИГИТЕ НА ДЕДО ПЕТРЕ ДОДЕКА ЖИВЕЕВ ВО СЛОЕШТИЦА И ГИ ЦРТАВ НЕГОВИТЕ КНИГИ, ВЕЛИ УМЕТНИЦАТА ВОСКРЕСИЈА АНДРЕЕВСКА

СТАНАВ ЛИК ОД КНИГИТЕ НА ДЕДО ПЕТРЕ ДОДЕКА ЖИВЕЕВ ВО СЛОЕШТИЦА И ГИ ЦРТАВ НЕГОВИТЕ КНИГИ, ВЕЛИ УМЕТНИЦАТА ВОСКРЕСИЈА АНДРЕЕВСКА

Уметницата и графичка дизајнерка Воскресија Андреевска е ќерка на реномираниот македонски сликар Сергеј Андреевски, и внука на великаните на македонск ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ