Таг: коли

1 6 7 8 9 80 / 89 НАПИСИ
НЕМА ВЕЌЕ ПАРКИРАЊЕ НА ТРОТОАРОТ СПРОТИ СОБОРЕН ХРАМ, ЌЕ ИМА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

НЕМА ВЕЌЕ ПАРКИРАЊЕ НА ТРОТОАРОТ СПРОТИ СОБОРЕН ХРАМ, ЌЕ ИМА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

На тротоарите на улицата Даме Груев и на дел од булеварот Партизански одреди спроти Соборениот храм нема да може да се паркираат возила. Град Скопје и ...
КЕЈОТ БЛОКИРАН И УНИШТЕН ОД ПАРКИРАНИ КОЛИ, ОД ГРАД СКОПЈЕ БАРААТ РЕШЕНИЕ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ШЕТАЛИШТЕТО

КЕЈОТ БЛОКИРАН И УНИШТЕН ОД ПАРКИРАНИ КОЛИ, ОД ГРАД СКОПЈЕ БАРААТ РЕШЕНИЕ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ШЕТАЛИШТЕТО

Град Скопје никако да го реши проблемот со паркирани автомобили на Кеј 13 Ноември. Со години плочникот останат како пешачка патека од летните тераси н ...
ЕДЕН МРТОВ И ЕДЕН ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА НА „РУЗВЕЛТОВА“ ВО СКОПЈЕ

ЕДЕН МРТОВ И ЕДЕН ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА НА „РУЗВЕЛТОВА“ ВО СКОПЈЕ

На улицaта „Рузвелтова“ во Скопје околу еден часот по полноќ се случи вооружена престрелка во која според очевидци, едно лице е убиено, а друго е тешк ...
ОД УТРЕ ЌЕ СЕ НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ КАЈ МАНАСТИРОТ ПАНТЕЛЕЈМОН, ПРВИОТ ЧАС 100 ДЕНАРИ СЕКОЈ НАРЕДЕН 50

ОД УТРЕ ЌЕ СЕ НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ КАЈ МАНАСТИРОТ ПАНТЕЛЕЈМОН, ПРВИОТ ЧАС 100 ДЕНАРИ СЕКОЈ НАРЕДЕН 50

Од утре ќе се наплатува паркирање на паркингот кај манастирот „Свети Пантелејмон“ во Нерези. Цената за првиот час паркирање ќе биде 100 денари, а секо ...
ЗА ВИКЕНД БЕСПЛАТНО ЌЕ ВОЗИ И ЛИНИЈА 28 ДО „МАКЕДОНСКО СЕЛО“ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

ЗА ВИКЕНД БЕСПЛАТНО ЌЕ ВОЗИ И ЛИНИЈА 28 ДО „МАКЕДОНСКО СЕЛО“ ЗА ДА СЕ НАМАЛИ ХАОСОТ СО ПАРКИРАНИ КОЛИ

За време на викендите и празниците бесплатно ќе биде возењето и во линијата 28 на ЈСП„Скопје“ која сообраќа од Транспортен центар до комплексот „Макед ...
ГРАДСКИ ПАРК ВО СКОПЈЕ И ДЕНЕС ПОЛН СО ВОЗИЛА, ПАЈАКОТ КРЕНА 8 КОЛИ

ГРАДСКИ ПАРК ВО СКОПЈЕ И ДЕНЕС ПОЛН СО ВОЗИЛА, ПАЈАКОТ КРЕНА 8 КОЛИ

Градскиот парк во Скопје и денеска беше полн со коли. Испаркирани автомобили имаше низ пешачките патеки и зеленилото во паркот. За разлика од минат ...
ГРАДСКИОТ ПАРК ПРЕТВОРЕН ВО ПАРКИНГ, ПОЛИЦИЈА И ИНСПЕКТОРИ ОД ГРАД СКОПЈЕ НЕМА ВО НЕДЕЛА

ГРАДСКИОТ ПАРК ПРЕТВОРЕН ВО ПАРКИНГ, ПОЛИЦИЈА И ИНСПЕКТОРИ ОД ГРАД СКОПЈЕ НЕМА ВО НЕДЕЛА

Вториот дел на Градскиот парк во Скопје е претворен во паркинг. Колони автомобили слободно влегуваа во паркот, а полиција и инспектори од Град Скопје ...
ОШТЕТЕНИ КОЛИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ, ПОТВРДИ МВР

ОШТЕТЕНИ КОЛИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ, ПОТВРДИ МВР

Автомобилите на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов и на неговата сопруга синоќа биле оштетени од непознат сторител, информираат од Министерството ...
ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ, НА ВОДНО ЌЕ МОЖЕ СО КОЛИ

ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ, НА ВОДНО ЌЕ МОЖЕ СО КОЛИ

Од наредниот викенд до Средно Водно ќе може да се оди со автомобили, а паркингот ќе се наплатува. Градоначалникот Петре Шилегов денеска кажа дека иако ...
ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Пајак службите на Град Скопје и Општина Центар денеска ги креваа колите паркирани под мостот Гоце Делчев. Просторот под мостот со години е претворе ...
1 6 7 8 9 80 / 89 НАПИСИ