Таг: коли

1 7 8 9 10 90 / 94 НАПИСИ
ГРАДСКИ ПАРК ВО СКОПЈЕ И ДЕНЕС ПОЛН СО ВОЗИЛА, ПАЈАКОТ КРЕНА 8 КОЛИ

ГРАДСКИ ПАРК ВО СКОПЈЕ И ДЕНЕС ПОЛН СО ВОЗИЛА, ПАЈАКОТ КРЕНА 8 КОЛИ

Градскиот парк во Скопје и денеска беше полн со коли. Испаркирани автомобили имаше низ пешачките патеки и зеленилото во паркот. За разлика од минат ...
ГРАДСКИОТ ПАРК ПРЕТВОРЕН ВО ПАРКИНГ, ПОЛИЦИЈА И ИНСПЕКТОРИ ОД ГРАД СКОПЈЕ НЕМА ВО НЕДЕЛА

ГРАДСКИОТ ПАРК ПРЕТВОРЕН ВО ПАРКИНГ, ПОЛИЦИЈА И ИНСПЕКТОРИ ОД ГРАД СКОПЈЕ НЕМА ВО НЕДЕЛА

Вториот дел на Градскиот парк во Скопје е претворен во паркинг. Колони автомобили слободно влегуваа во паркот, а полиција и инспектори од Град Скопје ...
ОШТЕТЕНИ КОЛИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ, ПОТВРДИ МВР

ОШТЕТЕНИ КОЛИТЕ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ, ПОТВРДИ МВР

Автомобилите на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов и на неговата сопруга синоќа биле оштетени од непознат сторител, информираат од Министерството ...
ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ, НА ВОДНО ЌЕ МОЖЕ СО КОЛИ

ШИЛЕГОВ СЕ ПРЕМИСЛИ, НА ВОДНО ЌЕ МОЖЕ СО КОЛИ

Од наредниот викенд до Средно Водно ќе може да се оди со автомобили, а паркингот ќе се наплатува. Градоначалникот Петре Шилегов денеска кажа дека иако ...
ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

ПАЈАКОТ КРЕВА КОЛИ ПАРКИРАНИ ПОД МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Пајак службите на Град Скопје и Општина Центар денеска ги креваа колите паркирани под мостот Гоце Делчев. Просторот под мостот со години е претворе ...
ПОЛИЦИЈАТА ЗАБЕЛЕЖАЛА ДЕКА СЕ ПАРКИРА НАСЕКАДЕ, НАЈАВИ ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ

ПОЛИЦИЈАТА ЗАБЕЛЕЖАЛА ДЕКА СЕ ПАРКИРА НАСЕКАДЕ, НАЈАВИ ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ

Министерството за внатрешни работи најави засилени контроли и казни за непрописно паркирани возила. Денеска на прес-конференција, портпаролот на МВ ...
ЦЕЛО СКОПЈЕ ПАРКИРА НА УЛИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ТВРДИ ДЕКА КАЗНУВА

ЦЕЛО СКОПЈЕ ПАРКИРА НА УЛИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ТВРДИ ДЕКА КАЗНУВА

Низ Скопје се паркира кој каде стигне. Колони возила стојат паркирани на улици, булевари, тротоари, на најпрометните места во градот. Од полицијата ве ...
ТРОТОАРИТЕ БЛОКИРАНИ СО КОЛИ, ШИЛЕГОВ ВЕТИ СТОЛПЧИЊА НИЗ ЦЕЛО СКОПЈЕ

ТРОТОАРИТЕ БЛОКИРАНИ СО КОЛИ, ШИЛЕГОВ ВЕТИ СТОЛПЧИЊА НИЗ ЦЕЛО СКОПЈЕ

Пешачките патеки на скопскиот Јужен булевар се претворени во паркинг. Од двете страни вдолж булеварот во текот на целиот ден стојат паркирани возила. ...
СО РАЦЕ ТРГААТ КОЛИ ЗА ДА СТИГНАТ ДО ПОЖАРОТ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ НАЈНЕПРИСТАПНИ ЗА ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

СО РАЦЕ ТРГААТ КОЛИ ЗА ДА СТИГНАТ ДО ПОЖАРОТ, ЦЕНТАР И АЕРОДРОМ НАЈНЕПРИСТАПНИ ЗА ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

Пожарната во Скопје едвај стигнува до местото на пожарот од неплански градби без соодветен пристап, испаркирани коли, како и од урбана опрема. Пожарни ...
ВО СТРОГ ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ПАРКИРААТ САМО ЖИТЕЛИТЕ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

ВО СТРОГ ЦЕНТАР ЌЕ СЕ ПАРКИРААТ САМО ЖИТЕЛИТЕ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

Во строгиот центар на градот ќе можат да се паркираат само жителите, најави скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Тој најави дека во неговиот мандат ...
1 7 8 9 10 90 / 94 НАПИСИ