Таг: командир

1 2 10 / 11 НАПИСИ
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ПО ВТОРПАТ НЕ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА МВР ЗА КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА 

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО ПО ВТОРПАТ НЕ ДАДЕ СОГЛАСНОСТ ЗА КАНДИДАТИТЕ НА МВР ЗА КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА 

Мнозинството од советниците во Советот на Општина Тетово по вторпат гласаше против предложените кандидати од  МВР за командир на полициската станица з ...
ИСТРАГА ПРОТИВ КОМАНДИРОТ ОД БИТОЛСКИОТ ЗАТВОР КОЈ БЕЗ ПРИЧИНА ПРЕТЕПА ЗАТВОРЕНИК И СЕГА ГО МОЛИ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ИЗЈАВАТА ПРОТИВ НЕГО

ИСТРАГА ПРОТИВ КОМАНДИРОТ ОД БИТОЛСКИОТ ЗАТВОР КОЈ БЕЗ ПРИЧИНА ПРЕТЕПА ЗАТВОРЕНИК И СЕГА ГО МОЛИ ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ ИЗЈАВАТА ПРОТИВ НЕГО

Обвинителството за организиран криминал – оддел за гонење на лица со полициски овластувања, неделава го сослушал битолчанецот Никола Калчовски (25) од ...
РАБОТЕВМЕ ЗАЕДНО СО МВР И ДАДОВМЕ ТЕХНИЧКА ПОДДРШКА, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЗА АКЦИЈАТА ЗА ЗАПЛЕНА НА ДРОГА НА ПЛЕТВАР

РАБОТЕВМЕ ЗАЕДНО СО МВР И ДАДОВМЕ ТЕХНИЧКА ПОДДРШКА, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЗА АКЦИЈАТА ЗА ЗАПЛЕНА НА ДРОГА НА ПЛЕТВАР

Американската амбасада во Скопје потврди дека работела заедно со Министерството за внатрешни работи (МВР) и дала техничка поддршка за вчерашната акциј ...
УАПСЕН КИРЕ СПИРКОСКИ, КОМАНДИРОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРИЛЕП, ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ПРЕСРЕТНУВАЊЕ ДРОГА КАЈ ПЛЕТВАР

УАПСЕН КИРЕ СПИРКОСКИ, КОМАНДИРОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ПРИЛЕП, ВО ГОЛЕМА АКЦИЈА ЗА ПРЕСРЕТНУВАЊЕ ДРОГА КАЈ ПЛЕТВАР

Припадниците на МВР денеска околу 14 часот пресретнаа камион натоварен најверојатно со марихуана, во вредност од 800.000 евра. Дрогата била транзит ни ...
КОМАНДИР ВО БИТОЛСКИОТ ЗАТВОР ПРИЈАВЕН ДЕКА ИСТЕПАЛ СО ТУПАНИЦИ ОСУДЕНО ЛИЦЕ БЕЗ ПРИЧИНА, А ЗАТВОРСКАТА УПРАВА ТЕПАНИОТ ГО ФРЛИЛА ВО САМИЦА

КОМАНДИР ВО БИТОЛСКИОТ ЗАТВОР ПРИЈАВЕН ДЕКА ИСТЕПАЛ СО ТУПАНИЦИ ОСУДЕНО ЛИЦЕ БЕЗ ПРИЧИНА, А ЗАТВОРСКАТА УПРАВА ТЕПАНИОТ ГО ФРЛИЛА ВО САМИЦА

Управата за извршување на санкциите спроведува вонреден надзор и истрага по пријава на осудено лице дека без причина било физички нападнато и повреден ...
КОМАНДИРОТ НА СТАНИЦАТА ГАЗИ БАБА ПРЕД ПЕНЗИЈА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЛ ПОЛИЦАЈКА, МУ СЕ ЗАКАНУВА БРКАЊЕ ОД РАБОТА И ОБВИНЕНИЕ

КОМАНДИРОТ НА СТАНИЦАТА ГАЗИ БАБА ПРЕД ПЕНЗИЈА СЕКСУАЛНО ВОЗНЕМИРУВАЛ ПОЛИЦАЈКА, МУ СЕ ЗАКАНУВА БРКАЊЕ ОД РАБОТА И ОБВИНЕНИЕ

Командирот на полициска станица Гази Баба Сашо В., кој е пред пензионирање, сексуално вознемирувал колешка од станицата, поради што против него е пове ...
ПО ИТНА ПОСТАПКА ИМЕНУВАН КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС

ПО ИТНА ПОСТАПКА ИМЕНУВАН КОМАНДИР НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС

На вчерашната седница на Советот на Општина Велес, по итна постапка беше избран нов командир на Полициска станица Велес, место кое беше испразнето три ...
ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВЕЛЕС ТРИ МЕСЕЦИ БЕЗ КОМАНДИР

ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВЕЛЕС ТРИ МЕСЕЦИ БЕЗ КОМАНДИР

Велешката полициска станица нема командир три месеци. Откако на 27 јули од страна на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски беше разрешен ком ...
КОМАНДИРОТ НА СКОПСКАТА ПОЖАРНА ЗВОНКО ТОМЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

КОМАНДИРОТ НА СКОПСКАТА ПОЖАРНА ЗВОНКО ТОМЕСКИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Командирот на скопската Бригада за противпожарна заштита Звонко Томески поднесе оставка. Градоначалникот Петре Шилегов вели дека Томески поднел оставк ...
КРИВИЧНА ЗА КОМАНДИРОТ ШТО МУ ПОЗАЈМИ ПОЖАРНА НА КОЛЕГА ДА ОДИ ПО НЕВЕСТАТА

КРИВИЧНА ЗА КОМАНДИРОТ ШТО МУ ПОЗАЈМИ ПОЖАРНА НА КОЛЕГА ДА ОДИ ПО НЕВЕСТАТА

За минатонеделното користење противпожарно возило во Радовиш за свадбена церемонија, струмичката полиција преку надворешната канцеларија во Радовиш по ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ