Таг: контрола

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
КОМАНДИРИ ОД ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ПОДМИТИЛЕ ЗАТВОРЕНИК СО 4.000 ЕВРА, ЗАШТО ИМ ВЕТИЛ ДЕКА ЌЕ ГИ ПРЕМЕСТИ ДА РАБОТАТ ВО МВР

КОМАНДИРИ ОД ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ ПОДМИТИЛЕ ЗАТВОРЕНИК СО 4.000 ЕВРА, ЗАШТО ИМ ВЕТИЛ ДЕКА ЌЕ ГИ ПРЕМЕСТИ ДА РАБОТАТ ВО МВР

Управата за извршување на санкции извршила вонреден наздор во казнено-поправниот дом „Идризово“, по поплаки од две осудени лица, кои се пожалиле од дв ...
ЛИЦЕ БАРАНО СО ТРИ ПОТЕРНИЦИ ПРИВЕДЕНО ПРИ РУТИНСКА КОНТРОЛА ВО КАФЕАНА ВО СКОПЈЕ

ЛИЦЕ БАРАНО СО ТРИ ПОТЕРНИЦИ ПРИВЕДЕНО ПРИ РУТИНСКА КОНТРОЛА ВО КАФЕАНА ВО СКОПЈЕ

Лице барано со три потреници е приведено ноќеска при рутинска контрола во кафеана, соопшти МВР, без да даде повеќе детали. Лицето е приведено при конт ...
ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИ ВОЗАЧ КОЈ НА АВТОПАТОТ ВОЗЕЛ СО 241 КИЛОМЕТАР НА ЧАС

ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ФАТИ ВОЗАЧ КОЈ НА АВТОПАТОТ ВОЗЕЛ СО 241 КИЛОМЕТАР НА ЧАС

За четири часа, колку што траела синоќешната акциска сообраќајна контрола во тетовско-гостиварскиот регион, изречени се вкупно 96 мерки за пречекорува ...
ЗАТВОРЕНИ 4 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО БИТОЛА, ЗАТЕКНАТИ 42 ЛИЦА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ

ЗАТВОРЕНИ 4 УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО БИТОЛА, ЗАТЕКНАТИ 42 ЛИЦА БЕЗ КОВИД СЕРТИФИКАТ

Четири угостителски објекти се затворени од Државниот пазарен инспекторат и ќе следат соодветни пријави, откако во акциската контрола што беше спровед ...
ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ 17 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗА ЕДНА НОЌ ВО ТЕТОВО

ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ 17 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗА ЕДНА НОЌ ВО ТЕТОВО

Во акциска контрола на СВР Тетово изминатава ноќ биле откриени и санкционирани 17 возачи кои возеле пијани. „Во текот на изминатава ноќ во периодот ...
ТРУДОВИОТ ИНСПЕКТОРАТ ПОЧНА СО ДЕЖУРНИ КОНТРОЛИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН

ТРУДОВИОТ ИНСПЕКТОРАТ ПОЧНА СО ДЕЖУРНИ КОНТРОЛИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА НЕДЕЛА НЕРАБОТЕН ДЕН

Државниот инспекторат за труд (ДИТ) почна со дежурства во недела по региони и ги повика сите работници да пријават прекршувања на нивните права во врс ...
НА АНБ И АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ ДОБРО ИМ ОДИ И ЈАС САМО ТОЛКУ МОЖАМ ДА КАЖАМ ЗА ЈАВНОСТА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА КОНТРОЛА ЉУПЧО РЕНЏОВ

НА АНБ И АГЕНЦИЈАТА ЗА РАЗУЗНАВАЊЕ ДОБРО ИМ ОДИ И ЈАС САМО ТОЛКУ МОЖАМ ДА КАЖАМ ЗА ЈАВНОСТА, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА КОНТРОЛА ЉУПЧО РЕНЏОВ

Пратениците од Комисијата за надзор на работата над Агенцијата за национална безбедност и на Агенцијата за разузнавање на 14 јануари ќе влезат во конт ...
ЗАТВОРЕНИ ПЕТ НОЌНИ КЛУБОВИ ВО СКОПЈЕ СО ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ВО АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

ЗАТВОРЕНИ ПЕТ НОЌНИ КЛУБОВИ ВО СКОПЈЕ СО ГОСТИ БЕЗ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ВО АКЦИЈА НА МВР И ПАЗАРНАТА ИНСПЕКЦИЈА

Синоќа, Министерството за внатрешни работи, Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во координирана акција затворија пет ноќни ...
КОПАЊЕТО КРИПТО НЕ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, А КРАДЕЊЕ СТРУЈА НЕМАЛО, ВЕЛАТ ОД МВР ЗА КОНТРОЛАТА ВО ГТЦ

КОПАЊЕТО КРИПТО НЕ Е КРИВИЧНО ДЕЛО, А КРАДЕЊЕ СТРУЈА НЕМАЛО, ВЕЛАТ ОД МВР ЗА КОНТРОЛАТА ВО ГТЦ

Полицијата денеска извршила контрола во магацините на Градскиот трговски центар во Скопје по добиена пријава дека „имало поставено машини за копање кр ...
ВО ТЕТОВО НЕМА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ЖИВОТНИ ПРОДУКТИ, ВЕЛИ ДРЖАВНИОТ ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОРАТ

ВО ТЕТОВО НЕМА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНИТЕ НА ОСНОВНИТЕ ЖИВОТНИ ПРОДУКТИ, ВЕЛИ ДРЖАВНИОТ ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОРАТ

Државиот пазарен инспекторат  (ДПИ) денеска направи увид во неколку продажни објекти во Тетово и изврши увид како се спроведува одлуката на Владата за ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ