Таг: конзервативци

НИ ТРЕБААТ ПОМАЛКУ ДРЕГ КРАЛИЦИ, А ПОВЕЌЕ ЧАК НОРИС, ИМ КАЖА ОРБАН НА АМЕРИКАНСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ

НИ ТРЕБААТ ПОМАЛКУ ДРЕГ КРАЛИЦИ, А ПОВЕЌЕ ЧАК НОРИС, ИМ КАЖА ОРБАН НА АМЕРИКАНСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ

Унгарскиот премиер Виктор Орбан негираше дека е расист, но ги повтори своите антигеј ставови во говорот на конференцијата на американските конзерватив ...
МОЖЕБИ ЌЕ СЕ РЕШАМ ПО ТРЕТПАТ ДА ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ ЈАВЕН НАСТАП ОТКАКО ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

МОЖЕБИ ЌЕ СЕ РЕШАМ ПО ТРЕТПАТ ДА ПОБЕДАМ НА ИЗБОРИТЕ ВО 2024, КАЖА ТРАМП НА ПРВИОТ ЈАВЕН НАСТАП ОТКАКО ЈА НАПУШТИ БЕЛАТА КУЌА

Доналд Трамп ги отфрли шпекулациите дека ќе формира нова политичка партија, на својот прв јавен настап откако пред 40 дена ја напушти Белата куќа. Тој ...
ЛИБЕРАЛНИОТ ЗАПАД Е ИЗОПАЧЕН И ВЕЌЕ НЕ Е ПРИВЛЕЧЕН ЗА ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА, ВЕЛИ ВИКТОР ОРБАН

ЛИБЕРАЛНИОТ ЗАПАД Е ИЗОПАЧЕН И ВЕЌЕ НЕ Е ПРИВЛЕЧЕН ЗА ЦЕНТРАЛНА ЕВРОПА, ВЕЛИ ВИКТОР ОРБАН

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го отфрли либералниот Запад и го опиша како изопачен во својот нов есеј објавен во провладиниот весник „Маѓар немзет“, ...
БОРИС ЏОНСОН ПРЕД УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ВО БРИТАНИЈА

БОРИС ЏОНСОН ПРЕД УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ВО БРИТАНИЈА

Конзервативците на досегашниот премиер Борис Џонсон ќе бидат убедливи победници на денешните парламентарни избори во Велика Британија, кои би можеле к ...
КОНЗЕРВАТИВЦИТЕ СВИКАА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ТЕРЕЗА МЕЈ

КОНЗЕРВАТИВЦИТЕ СВИКАА ГЛАСАЊЕ ЗА ДОВЕРБА НА ТЕРЕЗА МЕЈ

Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе се соочи со гласањето за нејзина доверба, што за вечерните часови го свикаа пратениците од Конзервативната ...
ГУГЛ ОБЈАВУВА САМО ЛОШИ РАБОТИ ЗА МЕНЕ И ГИ КРИЕ ДОБРИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ ТРАМП

ГУГЛ ОБЈАВУВА САМО ЛОШИ РАБОТИ ЗА МЕНЕ И ГИ КРИЕ ДОБРИТЕ ВЕСТИ, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп го обвини Гугл дека ги мести резултатите од пребарувањето, со цел да создаде лоша слика за него. Тој тврди дека на луѓето кои во после ...
ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

ГЕРМАНСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКАРТИ ОДОБРИЈА ЛИДЕРОТ ШУЛЦ ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА КОАЛИЦИЈА СО МЕРКЕЛ

Германските социјалдемократи (СПД) денес гласаа за започнување формални коалициски разговори со конзервативците на канцеларката Ангела Меркел, придвиж ...
7 / 7 НАПИСИ