Таг: коронамерки

ДАНСКА ДЕНЕСКА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОРОНАМЕРКИ, УСПЕХОТ СЕ ДОЛЖИ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО И ГОЛЕМАТА ДОВЕРБА ВО ОПШТЕСТВОТО

ДАНСКА ДЕНЕСКА ГИ УКИНУВА СИТЕ КОРОНАМЕРКИ, УСПЕХОТ СЕ ДОЛЖИ НА ВАКЦИНИРАЊЕТО И ГОЛЕМАТА ДОВЕРБА ВО ОПШТЕСТВОТО

Данска денеска ги укинува сите преостанати коронамерки, станувајќи прва држава од Европската Унија која целосно се враќа во претпандемискиот живот. ...
ШВЕДСКА ГИ УКИНУВА РЕЧИСИ СИТЕ КОРОНАМЕРКИ ОТКАКО ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАШЕ 70% ОД ВОЗРАСНОТО НАСЕЛЕНИЕ

ШВЕДСКА ГИ УКИНУВА РЕЧИСИ СИТЕ КОРОНАМЕРКИ ОТКАКО ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАШЕ 70% ОД ВОЗРАСНОТО НАСЕЛЕНИЕ

Шведска до крајот на месецот ќе ги укине речиси сите преостанати коронамерки и ограничувања на јавни места, објави денеска владата. Во услови кога на ...
ВОДАЧОТ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ НОСЕЊЕ ЗАШТИТНИ МАСКИ ВО ТЕКСАС ПОЧИНА ОД КОВИД-19 НА 30 ГОДИНИ

ВОДАЧОТ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ НОСЕЊЕ ЗАШТИТНИ МАСКИ ВО ТЕКСАС ПОЧИНА ОД КОВИД-19 НА 30 ГОДИНИ

Кејлеб Волас, водач на движењето против носењето заштитни маски во централен Тексас, почина од ковид-19 откако поминал три недели на интензивна нега, ...
СИСТЕМ ПУСУЛЧЕ

СИСТЕМ ПУСУЛЧЕ

Како е можно пратениците од парламентарното мнозинство да си заминат на одмор и баш да им е гајле што 40.000 луѓе останаа без лични карти? ...
МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ  ВО АВСТРАЛИЈА НЕМА ДА ГО ПРЕКИНАТ КАРАНТИНОТ, ПРЕДУПРЕДИ ВЛАСТА

МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА НЕМА ДА ГО ПРЕКИНАТ КАРАНТИНОТ, ПРЕДУПРЕДИ ВЛАСТА

Стотици казни се изречени по протестот против коронамерките во Сиднеј, на кој демонстрантите маршираа и се судрија со полицијата. Премиерот Скот Морис ...
ГЕРМАНИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ УКИНЕ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО АВГУСТ ОТКАКО СИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОНУДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

ГЕРМАНИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ УКИНЕ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО АВГУСТ ОТКАКО СИТЕ ЌЕ ДОБИЈАТ ПОНУДА ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ

Сите коронамерки во Германија би требало да бидат укинати откако вакцината ќе им се понуди на сите, изјави министерот за надворешни работи Хајко Мас. ...
ВОДЕНИ ТОПОВИ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕРЛИН КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ЗАКОН ШТО ЌЕ Ѝ ДОЗВОЛИ НА ВЛАДАТА ДА НОСИ ОДЛУКИ ПРОТИВ КОВИД-19 СО ДЕКРЕТ

ВОДЕНИ ТОПОВИ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕРЛИН КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ЗАКОН ШТО ЌЕ Ѝ ДОЗВОЛИ НА ВЛАДАТА ДА НОСИ ОДЛУКИ ПРОТИВ КОВИД-19 СО ДЕКРЕТ

Илјадници демонстранти се собраа во Берлин во очекување парламентот да донесе закон што ќе ѝ овозможи на владата со декрет да носи одлуки поврзани со ...
ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА КИНАТА, ТЕРЕТАНИТЕ И СТРОГО ПРЕПОРАЧА ДА НЕ СЕ ОДИ НА ГОСТИ

ИТАЛИЈА ГИ ЗАТВОРА КИНАТА, ТЕРЕТАНИТЕ И СТРОГО ПРЕПОРАЧА ДА НЕ СЕ ОДИ НА ГОСТИ

Италијанскиот премиер Џузепе Конте денес потпиша нов пакет антикорона мерки, меѓу кои е и ограничувањето на работното време на кафулињата и ресторанит ...
НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

НОВИТЕ КОРОНАМЕРКИ ВО БРИТАНИЈА БИ МОЖЕЛЕ ДА ТРААТ И ШЕСТ МЕСЕЦИ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

Британскиот премиер Борис Џонсон најави дека новите рестриктивни мерки во земјата би можеле да бидат на сила шест месеци, со цел да се спречи ширењето ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕКИНА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО БЕРЛИН ОТИ УЧЕСНИЦИТЕ НЕ ДРЖЕЛЕ ДИСТАНЦА МЕЃУ СЕБЕ

ПОЛИЦИЈАТА ГО ПРЕКИНА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО БЕРЛИН ОТИ УЧЕСНИЦИТЕ НЕ ДРЖЕЛЕ ДИСТАНЦА МЕЃУ СЕБЕ

Берлинската полиција го растури денешниот протест против коронамерките во центарот на градот, бидејќи присутните не се придржувале до мерките воведени ...
10 / 10 НАПИСИ