Таг: коронавирус

1 304 305 306 307 308 322 3060 / 3217 НАПИСИ
КОРОНАВИРУСОТ ГО ЗАТВОРИ И ШПАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, МЕРКЕЛ ПРОЦЕНУВА ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ 60% ГЕРМАНЦИ

КОРОНАВИРУСОТ ГО ЗАТВОРИ И ШПАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, МЕРКЕЛ ПРОЦЕНУВА ДЕКА ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ 60% ГЕРМАНЦИ

Шпанија кажа дека ќе преземе сѐ што е неопходно за да го сопре ширењето на коронавирусот, откако бројката заразени во земјата порасна на 1.646, а 36 л ...
БРИТАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ЗДРАВСТВО ЗАРАЗЕНА СО КОРОНАВИРУС

БРИТАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА ЗДРАВСТВО ЗАРАЗЕНА СО КОРОНАВИРУС

Британската министерка за здравство Надин Дорис е заразена со коронавирус. Министерката вечерва соопшти дека веднаш штом дознала дека е заразена ги пр ...
ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ В ЧЕТВРТОК НА КООРДИНАЦИЈА ВО ВЛАДАТА ЗА ЕВЕНТУАЛНО ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ПАРТИСКИТЕ ЛИДЕРИ В ЧЕТВРТОК НА КООРДИНАЦИЈА ВО ВЛАДАТА ЗА ЕВЕНТУАЛНО ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Техничкиот премиер Оливер Спасовски в четврток закажа средба со лидерите на политичките партии заради коронавирусот и евентуално одложување на изборит ...
ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ МИНИСТРИТЕ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА НЕ ДОЈДОА ВО СКОПЈЕ НА БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС

ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ МИНИСТРИТЕ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА ГЕРМАНИЈА И ИТАЛИЈА НЕ ДОЈДОА ВО СКОПЈЕ НА БЕРЛИНСКИОТ ПРОЦЕС

Министрите за надворешни работи на Германија и на Италија Хајко Мас и Луиџи Ди Мајо не дојдоа денеска во Скопје на состанокот  во рамките на заедничко ...
ВО ИТАЛИЈА РЕКОРДНИ 168 ПОЧИНАТИ ВО ЕДЕН ДЕН, РИМ ЈА ЗАТВОРИ И ФОНТАНАТА ТРЕВИ

ВО ИТАЛИЈА РЕКОРДНИ 168 ПОЧИНАТИ ВО ЕДЕН ДЕН, РИМ ЈА ЗАТВОРИ И ФОНТАНАТА ТРЕВИ

Италија пријави уште 168 починати и 977 новозаразени со коронавирусот, истиот ден кога целата земја беше ставена во карантин. Тоа се рекордни бројки з ...
СЕ ПРЕКИНУВААТ И ВОНШКОЛСКИТЕ АКТИВНОСТИ, ТРЕНИНЗИ И КУРСЕВИ ЗА ДЕЦАТА ВО СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА

СЕ ПРЕКИНУВААТ И ВОНШКОЛСКИТЕ АКТИВНОСТИ, ТРЕНИНЗИ И КУРСЕВИ ЗА ДЕЦАТА ВО СЛЕДНИТЕ 14 ДЕНА

Се прекинуваат и сите воншколски или дополнителни и приватни програми кои децата ги извршуваат вон наставата, како што се курсеви за странски јазици, ...
НЕМА НОВИ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, ОЗДРАВЕ И ПРВОЗАБОЛЕНАТА

НЕМА НОВИ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ, ОЗДРАВЕ И ПРВОЗАБОЛЕНАТА

Нема нови заболени од коронавирусот, сите четворица тестирани денеска се негативни, вклучително и 16-годишната девојка. Негативен е и контролниот текс ...
КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ  ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

Парична казна или казна затвор до една година, се предвидува според членот 206 од Кривичен законик за граѓаните кои нема да ги почитуваат препораките ...
СЕДЕТЕ ДОМА СО ДЕЦАТА, НЕ ОДЕТЕ ПО ИГРОТЕКИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ

СЕДЕТЕ ДОМА СО ДЕЦАТА, НЕ ОДЕТЕ ПО ИГРОТЕКИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ПО ОДЛУКАТА ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАДИНКИТЕ И ШКОЛИТЕ

Родителите да ја почитуваат препораката за мирување и седењето дома и да не се посетуваат игротеките, апелираше министерот за здравство Венко Филипче, ...
СЕ ДЕЗИНФИЦИРАА ВОЗОВИТЕ КОИ СООБРАЌААТ НИЗ ЗЕМЈАВА

СЕ ДЕЗИНФИЦИРАА ВОЗОВИТЕ КОИ СООБРАЌААТ НИЗ ЗЕМЈАВА

Железници на Република Северна Македонија ги дезинфицираше сите возови што се во погон во земјава, приклучувајќи се на иницијативата за спречување на ...
1 304 305 306 307 308 322 3060 / 3217 НАПИСИ