Таг: коронавирус

1 320 321 322 323 324 325 3220 / 3247 НАПИСИ
ОТКАЖАНИ НАТПРЕВАРИ ОД СЕРИЈА А ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА

ОТКАЖАНИ НАТПРЕВАРИ ОД СЕРИЈА А ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА

Неколку денешни натпревари од италијанското фудбалско првенство се откажани поради наглото ширење на коронавирусот на северот на земјата. Суспензијата ...
ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

ВТОРА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ИТАЛИЈА, 10 ГРАДОВИ НА СЕВЕРОТ СТАВЕНИ ВО КАРАНТИН

Италија стана прва европска земја чии државјани починаа од коронавирусот КОВИД-19. Седумдесет и петгодишна жена од Ломбардија почина набргу по смртта ...
ИТАЛИЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУОТ, ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА СЕ ЗАТВОРААТ УЧИЛИШТА И ЈАВНИ ЗГРАДИ

ИТАЛИЈАНЕЦ ПОЧИНА ОД КОРОНАВИРУОТ, ВО СЕВЕРНА ИТАЛИЈА СЕ ЗАТВОРААТ УЧИЛИШТА И ЈАВНИ ЗГРАДИ

Италијанец заразен со коронавирусот почина вчера во Падова, станувајќи прва европска жртва на смртоносниот вирус кој од Кина се прошири низ светот. Се ...
КИНЕЗИТЕ КОИ ДОЈДОА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД СЕ ТЕСТИРАНИ И НЕГАТИВНИ ЗА КОРОНАВИРУС

КИНЕЗИТЕ КОИ ДОЈДОА ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД СЕ ТЕСТИРАНИ И НЕГАТИВНИ ЗА КОРОНАВИРУС

Двајцата Кинези кои вчера дошле во Македонија на работен ангажман преку кинеската компанија „Синохидро“ се тестирани за коронавирус и се негативни, но ...
КОРОНАВИРУСОТ НАЈОПАСЕН ЗА СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА, СИМПТОМИТЕ ВО 80% СЛУЧАИ БИЛЕ БЛАГИ, СЕ ВЕЛИ ВО НАЈОБЕМНАТА СТУДИЈА ДОСЕГА

КОРОНАВИРУСОТ НАЈОПАСЕН ЗА СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА, СИМПТОМИТЕ ВО 80% СЛУЧАИ БИЛЕ БЛАГИ, СЕ ВЕЛИ ВО НАЈОБЕМНАТА СТУДИЈА ДОСЕГА

Здравствените власти на Кина ја објавија најобемната студија за коронавирусот КОВИД-19 од почнувањето на заразата пред два месеца, во која се вели дек ...
ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

ПЕКИНГ НАРЕДИ 14-ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА СИТЕ КОИ СЕ ВРАЌААТ ВО ГРАДОТ

Властите на Пекинг наредија 14-дневен карантин за сите кои се враќаат во градот, во последен обид да се спречи ширењето на коронавирусот КОВИД-19. ...
РЕДОВНО МИЕЊЕ РАЦЕ И КАШЛАЊЕ ВО ПОДЛАКТИЦА, А НЕ ВО ДЛАНКА, ПРЕПОРАКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

РЕДОВНО МИЕЊЕ РАЦЕ И КАШЛАЊЕ ВО ПОДЛАКТИЦА, А НЕ ВО ДЛАНКА, ПРЕПОРАКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Министерството за здравство објави листа на препораки за превенција на граѓаните од коронавирусот. До сега во Македонија нема регистриран случај на за ...
МАКЕДОНЕЦОТ СО КОРОНАВИРУС ВО ЈАПОНИЈА Е ДОБАР, ВЕЛИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

МАКЕДОНЕЦОТ СО КОРОНАВИРУС ВО ЈАПОНИЈА Е ДОБАР, ВЕЛИ ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Епидемиологот д-р Гордана Кузмановска од Центарот за јавно здравје Скопје вели дека македонскиот државјанин кој е заболен од коронавирусот и се наоѓа ...
ЕДЕН ОД МАКЕДОНЦИТЕ НА БРОДОТ ВО ЈАПОНИЈА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

ЕДЕН ОД МАКЕДОНЦИТЕ НА БРОДОТ ВО ЈАПОНИЈА ЗАБОЛЕН ОД КОРОНАВИРУС

Еден од македонските државјани кои се наоѓа на бродот „Дајмонд принцес“ во Јокохама, Јапонија е заболен од коронавирусот, информираа денеска од Минист ...
ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ДЕН ВО КИНА ОД ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ ПОЧИНАЛЕ 242 ЛУЃЕ

ВО НАЈСМРТОНОСНИОТ ДЕН ВО КИНА ОД ПОЈАВАТА НА КОРОНАВИРУСОТ ПОЧИНАЛЕ 242 ЛУЃЕ

Во кинеската провинција Хубеи вчера починале 242 луѓе од новиот коронавирус, што е најсмртоносниот ден од неговата појава. Регистрирани се и 14.840 но ...
1 320 321 322 323 324 325 3220 / 3247 НАПИСИ