Таг: Косово

1 10 11 12 13 120 / 126 НАПИСИ
РАМУШ ХАРАДИНАЈ – ПРЕМИЕР НА КОСОВО, ИЗГЛАСАНА НОВАТА ВЛАДА

РАМУШ ХАРАДИНАЈ – ПРЕМИЕР НА КОСОВО, ИЗГЛАСАНА НОВАТА ВЛАДА

Во парламентот на Косово беше изгласана нова Влада, предводена од лидерот на Алијансата за иднина на Косово, Рамуш Харадинај. Владата ја поддржаа парт ...
НАД 150 БЕГАЛЦИ ОД КОСОВО 18 ГОДИНИ ЖИВЕАТ КАКО ФАНТОМИ ВО МАКЕДОНИЈА

НАД 150 БЕГАЛЦИ ОД КОСОВО 18 ГОДИНИ ЖИВЕАТ КАКО ФАНТОМИ ВО МАКЕДОНИЈА

Повеќе од 150 бегалци од Косово осумнаесет години живеат во Македонија без решен правен статус, потсети денес Народниот правобранител, Иџет Мемети. Жи ...
ФЕТАИ И ЗВРЛЕВСКИ СЕ ДРУЖЕА НА ПРОСЛАВАТА НА НЕЗАВИСНОСТА НА КОСОВО ПО ПРЕТСТАВАТА НА УНКОВСКИ

ФЕТАИ И ЗВРЛЕВСКИ СЕ ДРУЖЕА НА ПРОСЛАВАТА НА НЕЗАВИСНОСТА НА КОСОВО ПО ПРЕТСТАВАТА НА УНКОВСКИ

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи и државниот јавен обвинител Марко Зврлевски се дружеа по преставата "Наследникот“ на Народниот театар од Приштин ...
ОПШТИНА КАРПОШ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО ГО ОБВИНИ КОСОВО

ОПШТИНА КАРПОШ ЗА ЗАГАДУВАЊЕТО ГО ОБВИНИ КОСОВО

Општина Карпош вели дека за енормното загадување во саботата навечер е виновно Косово. Во соопштението објавено од општината се вели дека по објава ...
БЕВМЕ НА РАБОТ НА СУДИР, АЛБАНЦИТЕ САКААТ ВОЈНА, ВЕЛИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИКОЛИЌ

БЕВМЕ НА РАБОТ НА СУДИР, АЛБАНЦИТЕ САКААТ ВОЈНА, ВЕЛИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НИКОЛИЌ

Бевме на работ на судир, Албанците сакаат војна, изјави претседателот на Србија Томислав Николиќ по седницата на Советот за безбедност откако вчер воз ...
СРПСКИОТ ВОЗ ИСПИШАН СО „КОСОВО Е СРБИЈА“ НЕ ВЛЕЗЕ ВО КОСОВО

СРПСКИОТ ВОЗ ИСПИШАН СО „КОСОВО Е СРБИЈА“ НЕ ВЛЕЗЕ ВО КОСОВО

Возот кој вчераутро од Белград тргна за Косовска Митровица стигна попладнето до Рашка, на последната станица пред границата со Косово каде е запрен по ...
НА КОСОВО УАПСЕНИ СЕДУМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ТЕРОРИЗАМ ПОВРЗАНИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

НА КОСОВО УАПСЕНИ СЕДУМИНА ОСОМНИЧЕНИ ЗА ТЕРОРИЗАМ ПОВРЗАНИ СО МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА

Косовската полиција изјави дека уапсила седум лица под сомнение за терористички активности, јави АП. Нема детали во полициското соопштение што стор ...
ЃОРЧЕВ НАПРАВИ ДИПЛОМАТСКИ СПОР СО КОСОВО ПОРАДИ АЛБИН КУРТИ

ЃОРЧЕВ НАПРАВИ ДИПЛОМАТСКИ СПОР СО КОСОВО ПОРАДИ АЛБИН КУРТИ

Косовското МНР побара објаснување од македонскиот амбасадор во Приштина Илија Страшевски за она што оттаму го опишаа како тенденциозен јазик на предиз ...
ПО УСПЕХОТ ВО РИО ХРВАТСКА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА Е СПОРТСКИ ЛИДЕР ВО ЕВРОПА, МАКЕДОНИЈА ВО РЕГИОНОТ

ПО УСПЕХОТ ВО РИО ХРВАТСКА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА Е СПОРТСКИ ЛИДЕР ВО ЕВРОПА, МАКЕДОНИЈА ВО РЕГИОНОТ

Хрватска се пофали дека е лидер во Европа по бројот на освоени златни медали на Олимпијадата во Рио, ако се земе предвид соодносот на медалите со број ...
ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

Потпретседателот на САД Џозеф Бајден попладнево допатува во Белград, во проштална балканска турнеја. Покрај Србија, тој ќе го посети и Косово. ...
1 10 11 12 13 120 / 126 НАПИСИ