Таг: Косово

1 11 12 13 14 15 130 / 149 НАПИСИ
МАКЕДОНИЈА ПОДДРЖУВА ПОЗИТИВНО РЕШЕНИЕ ЗА КОСОВО, ВЕЛИ ЗАЕВ, ВУЧИЌ НЕ СЕ МЕША ВО РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

МАКЕДОНИЈА ПОДДРЖУВА ПОЗИТИВНО РЕШЕНИЕ ЗА КОСОВО, ВЕЛИ ЗАЕВ, ВУЧИЌ НЕ СЕ МЕША ВО РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО

Македонија поддржува позитивно решение за Косово, решение кое што ќе ја унапреди благосостојбата и на Србите и на Албанците и на сите граѓани кои живе ...
ВИДОВ 4 ТЕЛА НА СМИЉКОВСКОТО ЕЗЕРО НА 12 АПРИЛ 2012, ОДГОВОРИ ЗАГРОЗЕНИОТ СВЕДОК ВО „МОНСТРУМ“

ВИДОВ 4 ТЕЛА НА СМИЉКОВСКОТО ЕЗЕРО НА 12 АПРИЛ 2012, ОДГОВОРИ ЗАГРОЗЕНИОТ СВЕДОК ВО „МОНСТРУМ“

На 12 април 2012 година кај Смиљковското Езеро видов 4 тела, одговори загрозениот сведок во продолжението на судењето за случајот „Монструм“ на СЈО за ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ГИ БАРА ОД КОСОВО ИЗБЕГАНИТЕ ГЛАВНИ ОБВИНЕТИ ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО ВО „МОНСТРУМ“

ФАТИМЕ ФЕТАИ ГИ БАРА ОД КОСОВО ИЗБЕГАНИТЕ ГЛАВНИ ОБВИНЕТИ ЗА ПЕТКРАТНОТО УБИСТВО ВО „МОНСТРУМ“

Обвинителката Фатиме Фетаи на денешното рочиште за случајот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), кога треба да се сослушува загрозени ...
СВЕЧЕНА ЗАКЛЕТВА НА НОВАТА ДИК В ПОНЕДЕЛНИК, СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ Е НА КОМЕМОРАЦИЈА И НА СВАДБА

СВЕЧЕНА ЗАКЛЕТВА НА НОВАТА ДИК В ПОНЕДЕЛНИК, СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ Е НА КОМЕМОРАЦИЈА И НА СВАДБА

Членовите на новата Државна изборна комисија место утринава, свечена заклетва ќе дадат в понеделник. Причината е итно службено отсуство на претседател ...
ВОЛОНТЕРИ ОД БЕЛГИЈА И КОСОВО НАПРАВИЈА СКЕЈТ ПАРК ВО ТЕТОВО

ВОЛОНТЕРИ ОД БЕЛГИЈА И КОСОВО НАПРАВИЈА СКЕЈТ ПАРК ВО ТЕТОВО

Осумдесет волонтери од Белгија, Косово и Македонија го изградија првиот скејт парк во Тетово. Просторот спроти автобуската станица, кој досега беше це ...
ПОТВРДЕНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА КОСОВСКИТЕ ДОКТОРИ ВМЕШАНИ ВО ТРГОВИЈА СО ОРГАНИ

ПОТВРДЕНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА КОСОВСКИТЕ ДОКТОРИ ВМЕШАНИ ВО ТРГОВИЈА СО ОРГАНИ

Двајцата косовски доктори кои во 2013 беа осудени за трговија со органи и на повторното судење се осудени за виновни. Докторот Луфти Дервиши и анестез ...
ПРЕМИЕРА НА МАКЕДОНСКО-КОСОВСКИОТ ФИЛМ „ВРАЌАЊЕ“ СО ВНУКАТА НА ДЕПАРДЈЕ ВО СИНЕПЛЕКС

ПРЕМИЕРА НА МАКЕДОНСКО-КОСОВСКИОТ ФИЛМ „ВРАЌАЊЕ“ СО ВНУКАТА НА ДЕПАРДЈЕ ВО СИНЕПЛЕКС

Македонско-косовската копродукција „Враќање“ во режија на Кастриот Абдули утре во 20 часот ќе има македонска и светска премиера во киното Синеплекс во ...
КОСОВО ГО УАПСИ И ДЕПОРТИРАШЕ ДИРЕКТОРОТ НА СРПСКАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА КОСОВО

КОСОВО ГО УАПСИ И ДЕПОРТИРАШЕ ДИРЕКТОРОТ НА СРПСКАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА КОСОВО

Специјалната единица на косовската полиција попладнево во Косовска Митровица го уапси директорот на српската канцеларија за Косово и Метохија Марко Ѓу ...
ОСМАНИ ПОСТАПИ СОЛИДАРНО, НО ИЗЈАВАТА НЕ МУ БЕШЕ СООДВЕТНА, КАЖА ЗАЕВ ЗА ОДЛУКАТА НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ДА НЕ ОДИ ВО БАЊА ЛУКА

ОСМАНИ ПОСТАПИ СОЛИДАРНО, НО ИЗЈАВАТА НЕ МУ БЕШЕ СООДВЕТНА, КАЖА ЗАЕВ ЗА ОДЛУКАТА НА ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ДА НЕ ОДИ ВО БАЊА ЛУКА

Премиерот Зоран Заев ја поддржа одлуката на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи да не учествува на конференцијата на министрите за надворешни ...
УБИЕН ЛИДЕРОТ НА КОСОВСКИТЕ СРБИ ОЛИВЕР ИВАНОВИЌ

УБИЕН ЛИДЕРОТ НА КОСОВСКИТЕ СРБИ ОЛИВЕР ИВАНОВИЌ

Лидерот на косовските Срби Оливер Ивановиќ е убиен утрово во Косовска Митровица, откако врз него било пукано пред просториите на неговата партија Граѓ ...
1 11 12 13 14 15 130 / 149 НАПИСИ