Таг: КОВИД-19

1 180 181 182 183 184 209 1820 / 2083 НАПИСИ
ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ КОИ НЕ ВЕРУВААТ ВО КОВИД-19, НО ЗАСЕГА СМЕ ФОКУСИРАНИ НА ПАЦИЕНТИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ СО МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ КОИ НЕ ВЕРУВААТ ВО КОВИД-19, НО ЗАСЕГА СМЕ ФОКУСИРАНИ НА ПАЦИЕНТИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ќе се разговара за тоа каква форма на увид треба да се направи кај оние матични лекари кои не веруваат ...
ПОПОЛНЕТ КАПАЦИТЕТОТ ЗА ПАЦИЕНТИ СО КОРНАВИРУС ВО БИТОЛСКАТА РЕГИОНАЛНА БОЛНИЦА, ОД УТРЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ВО ОХРИД

ПОПОЛНЕТ КАПАЦИТЕТОТ ЗА ПАЦИЕНТИ СО КОРНАВИРУС ВО БИТОЛСКАТА РЕГИОНАЛНА БОЛНИЦА, ОД УТРЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ВО ОХРИД

Нема веќе место за сместување на болни со КОВИД-19 во Клиничката болница во Битола, која е регионален ковид центар, па од утре новите случаи ќе се нос ...
УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Полиција ќе истражува кој од Клиниката за гинекологија ја украл изјавата од досието на родилката што лажела дека немала контакт со позитивен на КОВИД- ...
ВКУПНАТА БРОЈКА НА АКТИВНИ СО КОРОНАВИРУС ПРВПАТ ПО 42 ДЕНА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА НА ОЗДРАВЕНИ

ВКУПНАТА БРОЈКА НА АКТИВНИ СО КОРОНАВИРУС ПРВПАТ ПО 42 ДЕНА ЈА НАДМИНА БРОЈКАТА НА ОЗДРАВЕНИ

Вкупната бројка на активни случаи со КОВИД-19 во земјава денеска ја надмина бројката на оздравени пациенти за првпат по 42 дена. Како што соопшти Мини ...
ТРИ РОДИЛКИ СО КОРОНАВИРУС ВО ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР КРИЕЛЕ КОНТАКТИ, 18 МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

ТРИ РОДИЛКИ СО КОРОНАВИРУС ВО ГИНЕКОЛОГИЈА ЧАИР КРИЕЛЕ КОНТАКТИ, 18 МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА

Три родилки кои се породиле во скопската гинеколошка болница Чаир,не кажале дека имале контакт со позитивен на КОВИД-19, а потоа се докажало дека и ти ...
ВОЈСКАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО ЗЕМАЊЕ БРИСЕВИ НА БАРАЊЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ВОЈСКАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО ЗЕМАЊЕ БРИСЕВИ НА БАРАЊЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

На барање на Министерството за здравство, и АРМ се вклучува тестирањето на населението од вирусот ковид-19. Од Генералштабот на АРМ потврдуваат за САК ...
ТРЕТ ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС ВО ШТИП, ПОСЛЕДНИОТ ПОЧИНА ПРЕД МЕСЕЦ И ПОЛ

ТРЕТ ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС ВО ШТИП, ПОСЛЕДНИОТ ПОЧИНА ПРЕД МЕСЕЦ И ПОЛ

На Инфективното одделение во Штип денеска почина пациент со коронавирус. Од Клиничката болница соопштија дека станува збор 86-годишен пациент кој имал ...
ВО РЕСЕН ПОТВРДЕН ПРВИОТ СЛУЧАЈ СО КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

ВО РЕСЕН ПОТВРДЕН ПРВИОТ СЛУЧАЈ СО КОВИД-19 ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА

Ресен денес го има првиот потврден случај позитивен на КОВИД-19. Неофицијално, првиот заболен е жена, сосетка на лице кое било на погреб кај мајка ѝ в ...
БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

Докторка чиј свекор бил позитивен на КОВИД-19, дошла да се пораѓа на Клиниката за гинекологија во Скопје без да каже дека имала контакти со заразено л ...
7 ПОЧИНАТИ, 125 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.019 ТЕСТИРАЊА

7 ПОЧИНАТИ, 125 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.019 ТЕСТИРАЊА

Во изминатите 24 часа во земјава се регистрирани 125 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.019 тестирање, соопшти Министерството за здравство. Од ови ...
1 180 181 182 183 184 209 1820 / 2083 НАПИСИ