Таг: КОВИД-19

1 181 182 183 184 185 209 1830 / 2083 НАПИСИ
ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА ОХРИД ОТИ ГО ЗАГАДУВА ЕЗЕРОТО

ВМРО-ДПМНЕ Е ПРОТИВ ДЕЗИНФЕКЦИЈА НА ОХРИД ОТИ ГО ЗАГАДУВА ЕЗЕРОТО

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид е против темелната дезинфекција на градот заради заштита од ширење на коронавирусот, што локалната власт ја ...
ОД ДВЕ СЕМЕЈСТВА ОД МАТЕЈЧЕ СЕ СИТЕ 12 РЕГИСТРИРАНИ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО КУМАНОВСКО

ОД ДВЕ СЕМЕЈСТВА ОД МАТЕЈЧЕ СЕ СИТЕ 12 РЕГИСТРИРАНИ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО КУМАНОВСКО

Вкупно 12 нови случаи и еден почина од коронавирусотсе регистрирани во изминатото деноноќие во Центарот за јавно здравје во Куманово. Од нив 11 се во ...
ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО КЛИНИЧКАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Двајца медицински работници во Клиничката болница во Штип се позитивни на КОВИД-19, а шест вработени кои имале контакт со нив се во изолација. Директо ...
САД ДОНИРАА УШТЕ 450.000 ДОЛАРИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ОД КОВИД-19

САД ДОНИРАА УШТЕ 450.000 ДОЛАРИ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ОД КОВИД-19

САД преку Агенцијата на САД за меѓународен развој (УСАИД) доделија дополнителни 450.000 долари за поддршка на Северна Македонија во борбата против пан ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОСТАНУВА НА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ВО ЖАРИШТАТА СО КОВИД-19

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОСТАНУВА НА ПРЕДЛОГОТ ЗА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ДО 5 ЧАСОТ ВО ЖАРИШТАТА СО КОВИД-19

Комисијата за заразни болести останува на предлогот до Владата да се воведе полициски час од 22 до 5 часот во жариштата со КОВИД-19, како Скопје, Штип ...
ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ ВО КРИТИЧНИТЕ ГРАДОВИ

ВЛАДАТА УТРЕ ЌЕ ОДЛУЧУВА ДАЛИ ЌЕ СЕ ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ ВО КРИТИЧНИТЕ ГРАДОВИ

Владата утре ќе одлучува дали во Скопје, Куманово, Тетово и Штип ќе се воведе полициски час секој ден од 22 до 5 часот. Министерот за здравство Венко ...
ШТИПСКИТЕ ФОНДOВИ ЗА ЗДРАВСТВО И ЗА ПЕНЗИСКО ЗАТВОРЕНИ ПОРАДИ БОЛНИ СО КОВИД-19

ШТИПСКИТЕ ФОНДOВИ ЗА ЗДРАВСТВО И ЗА ПЕНЗИСКО ЗАТВОРЕНИ ПОРАДИ БОЛНИ СО КОВИД-19

По последните тестирања што викендов се извршија во неколку текстилни фабрики во Штип, бројот на заразените со коронавирус денеска во овој град достиг ...
ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ САМО ВО КРИТИЧНИТЕ ГРАДОВИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 22 ЧАСОТ САМО ВО КРИТИЧНИТЕ ГРАДОВИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести ќе ѝ препорача на Владата враќање на полицискиот час, но од 22 до 5 часот во критичните места со голем број активни случ ...
ВО ОХРИД ПОЧНА ТЕМЕЛНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ПО ЗАМИНУВАЊЕ НА ВИКЕНДАШИТЕ

ВО ОХРИД ПОЧНА ТЕМЕЛНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ПО ЗАМИНУВАЊЕ НА ВИКЕНДАШИТЕ

Во Охрид уште од раните утрински часови возила на ЈП „Охридски комуналец” почнаа со темелна дезинфекција на градот по заминувањето на гостите кои прес ...
СРЕЌНИ СМЕ СО СЕКОЈ ИЗЛЕКУВАН ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ЕЛИ ДИМИТРОВСКА, ИНФЕКТОЛОГ ОД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

СРЕЌНИ СМЕ СО СЕКОЈ ИЗЛЕКУВАН ОД КОВИД-19, ВЕЛИ ЕЛИ ДИМИТРОВСКА, ИНФЕКТОЛОГ ОД БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Облечени во скафандери и друга заштитна опрема остануваме со часови, но задоволството е огромно кога пациентот ќе се излекува, вели примариус д-р Ели ...
1 181 182 183 184 185 209 1830 / 2083 НАПИСИ