Таг: КОВИД-19

1 183 184 185 186 187 209 1850 / 2083 НАПИСИ
ДВЕ НЕДЕЛИ НЕМА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

ДВЕ НЕДЕЛИ НЕМА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО БИТОЛА

Во Битола денеска е регистриран уште еден излекуван пациент, а веќе 14 дена во градот нема новорегистрирани случаи со коронавирус, соопшти градскиот Ц ...
ВО ЛИПКОВО ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ПО СЕЛАТА АКО ПРИФАТАТ ЖИТЕЛИТЕ, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ КУМАНОВО

ВО ЛИПКОВО ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ПО СЕЛАТА АКО ПРИФАТАТ ЖИТЕЛИТЕ, ВЕЛАТ ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ КУМАНОВО

Од новите 19 случаи на коронавирус регистрирани во Центарот за јавно здравје (ЦЈЗ) во Куманово, 17 се од Општина Липково и двајца од Куманово. Според ...
БУЈАР ОСМАНИ И ИВЗ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ОБВИНИ МЕНДУХ ТАЧИ ОД ДПА

БУЈАР ОСМАНИ И ИВЗ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ НА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19, ОБВИНИ МЕНДУХ ТАЧИ ОД ДПА

Лидерот на ДПА Мендух Тачи на денешната прес-конференција директно ги обвини вицепремиерот Бујар Османи, од ДУИ, и Исламската верска заедница (ИВЗ) де ...
ВО ТЕТОВСКОТО ШКОЛО „ИСТИКБАЛ“ ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА ОТИ ЕДЕН НАСТАВНИК Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

ВО ТЕТОВСКОТО ШКОЛО „ИСТИКБАЛ“ ПРЕКИНАТ УПИСОТ НА ПРВАЧИЊАТА ОТИ ЕДЕН НАСТАВНИК Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Во основното училиште „Истикбал“ во Тетово е прекинат уписот на првачињата, бидејќи било утврдено дека еден од наставниците во училиштето е позитивен ...
КАРАНТИН ЗА СКОПЈЕ, ТЕТОВО, КУМАНОВО И ШТИП ОД ЧЕТВРТОК ВО 21 ЧАСОТ ДО ПОНЕДЕЛНИК НАУТРО, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

КАРАНТИН ЗА СКОПЈЕ, ТЕТОВО, КУМАНОВО И ШТИП ОД ЧЕТВРТОК ВО 21 ЧАСОТ ДО ПОНЕДЕЛНИК НАУТРО, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести одлучила да ѝ предложи на Владата да се затегнат мерките за спречување на ширењето на коронавирусот поради зголемениот б ...
ОСМАНИ ПРЕДЛАГА ФИРМИТЕ И ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ВРАБОТАТ КОВИД-КООРДИНАТОРИ ЗАРАДИ СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ЗАШТИТА

ОСМАНИ ПРЕДЛАГА ФИРМИТЕ И ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ВРАБОТАТ КОВИД-КООРДИНАТОРИ ЗАРАДИ СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПРОТОКОЛИТЕ ЗА ЗАШТИТА

Вицепремиерот и координатор на општинските кризни штабови Бујар Османи, денеска во Штип рече дека земјава ја изгуби битката со лажните вести за корона ...
4 ПОЧИНАТИ, 101 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ОД КОИ 59 ОД СКОПЈЕ

4 ПОЧИНАТИ, 101 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19, ОД КОИ 59 ОД СКОПЈЕ

Во последните 24 часа се регистрирани се 101 нов случаи на КОВИД-19 од 974 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Починати се четворица пацие ...
ЌЕ СЕ СТАВААТ НАЛЕПНИЦИ НА СЕДИШТАТА ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ НА КОИ НЕ СМЕЕ ДА СЕ СЕДИ

ЌЕ СЕ СТАВААТ НАЛЕПНИЦИ НА СЕДИШТАТА ВО АВТОБУСИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ НА КОИ НЕ СМЕЕ ДА СЕ СЕДИ

Ќе се ставаат налепници на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ за да се овозможи растојание меѓу патниците. Откако Владата на вчерашната седница д ...
76 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ДЕНЕС, 52 СЕ ОД СКОПЈЕ, СПОРЕД НОВИТЕ ПОДАТОЦИ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

76 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ДЕНЕС, 52 СЕ ОД СКОПЈЕ, СПОРЕД НОВИТЕ ПОДАТОЦИ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Во последните 24 часа дијагностицирани се 76 случаи со КОВИД-19 од направени 885 тестирања. Оваа е нова бројка која попладнево ја објави Министерствот ...
МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ ОД ВЕЛЕШКА БОЛНИЦА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ОДДЕЛЕНИЕТО ПРОДОЛЖУВА СО РАБОТА

МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ОД ДЕТСКОТО ОДДЕЛЕНИЕ ОД ВЕЛЕШКА БОЛНИЦА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19, ОДДЕЛЕНИЕТО ПРОДОЛЖУВА СО РАБОТА

Еден од двете ново заразените лица со КОВИД-19 од велешко денес, е медицинска сестра од Детското одделение при Велешката болница. Информацијата ја пот ...
1 183 184 185 186 187 209 1850 / 2083 НАПИСИ