Таг: КОВИД-19

1 207 208 209 210 211 219 2090 / 2188 НАПИСИ
ЗА 2 НЕДЕЛИ БИ ТРЕБАЛО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ДА ПРИМААТ НА ПРЕГЛЕДИ И ОПЕРАЦИИ РЕДОВНИ ПАЦИЕНТИ, СЕ НАДЕВА ФИЛИПЧЕ

ЗА 2 НЕДЕЛИ БИ ТРЕБАЛО ДРЖАВНИТЕ БОЛНИЦИ ДА ПРИМААТ НА ПРЕГЛЕДИ И ОПЕРАЦИИ РЕДОВНИ ПАЦИЕНТИ, СЕ НАДЕВА ФИЛИПЧЕ

За две недели би требало да се нормализира работата на клиниките и болниците, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Во моментов Клинич ...
МНОГУ Е РАНО ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ИЗБОРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МНОГУ Е РАНО ДА ЗБОРУВАМЕ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ИЗБОРИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека досега ниту во Владата, ниту пак на состаноците на Комисијата за заразни болести не се разговарало за ...
КОЈ САКА ЌЕ МОЖЕ ДА ГО ДОНИРА ПОВРАТОТ НА ДДВ ВО ФОНДОТ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД КОВИД-19, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

КОЈ САКА ЌЕ МОЖЕ ДА ГО ДОНИРА ПОВРАТОТ НА ДДВ ВО ФОНДОТ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД КОВИД-19, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Граѓаните ќе може повратот од данокот во рамките на проектот „Мој ДДВ“ да го донираат во фондот за справување со последиците од коронавирусот. Владата ...
ЧИП КУМАНОВО

ЧИП КУМАНОВО

1 Во право биле тие што викаат дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски предвидел сѐ и бил визионер уште на почетокот на кризата со корона ...
85-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОРОНАВИРУС

85-ГОДИШЕН БИТОЛЧАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОРОНАВИРУС

85-годишен битолчанец, штитеник на Домот за стари лица од Битола, е излекуван од КОВИД-19. Од Домот за САКАМДАКАЖАМ.МК  потврдија дека по два добиени ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО РАСПИША ТЕНДЕР ОД 200.000 ЕВРА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ПОРТАЛОТ Е-УСЛУГИ

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО РАСПИША ТЕНДЕР ОД 200.000 ЕВРА ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ПОРТАЛОТ Е-УСЛУГИ

Министерството за информатичко општество и администрација распиша тендер за избор на фирма која ќе го одржува националниот портал за е-услуги. Според ...
АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ УТРЕ ЌЕ ВОЗАТ ОД 5 ДО 9 И ОД 13 ДО 19 ЧАСОТ

АВТОБУСИТЕ ВО СКОПЈЕ УТРЕ ЌЕ ВОЗАТ ОД 5 ДО 9 И ОД 13 ДО 19 ЧАСОТ

Од утре автобусите на ЈСП „Скопје“ и на приватните превозници ќе возат во две смени, односно од 5 до 9 часот и од 13 до 19 часот. Новиот возен ред е д ...
СИТЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА КОГА ИЗЛЕГУВААТ ОД ДОМА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

СИТЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА КОГА ИЗЛЕГУВААТ ОД ДОМА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ СПАСОВСКИ

Сите граѓани од утре задолжително треба да носат заштитна маска. На денешната владина седница донесена е одлука на цела територија на државата граѓани ...
ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 19 ДО 5, ЗА ВИКЕНД ОД 15 ЧАСОТ ВО САБОТА ДО ПОНЕДЕЛНИК ВО 5, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 19 ДО 5, ЗА ВИКЕНД ОД 15 ЧАСОТ ВО САБОТА ДО ПОНЕДЕЛНИК ВО 5, ОДЛУЧИ ВЛАДАТА

Од утре се намалува времетраењето на полицискиот час и наместо од 16 часот, забраната за движење ќе почнува од 19 и ќе трае до 5 часот наутро. На дене ...
ПОЧИНА 51-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ, 28 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19, 48 СЕ ИЗЛЕКУВАНИ

ПОЧИНА 51-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ, 28 НОВИ РЕГИСТРИРАНИ СО КОВИД-19, 48 СЕ ИЗЛЕКУВАНИ

Нови 28 пациенти позитивни на КОВИД-19 се регистрирани денеска, а излекувани 48. Почина еден пациент, 51-годишен скопјанец кој во болницата „8 Септемв ...
1 207 208 209 210 211 219 2090 / 2188 НАПИСИ