Таг: ковид-центри

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
В БОЛНИЦА ПРИМЕНИ 83 НОВИ КОВИД БОЛНИ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 60 МЕСТА

В БОЛНИЦА ПРИМЕНИ 83 НОВИ КОВИД БОЛНИ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ИМА УШТЕ 60 МЕСТА

Осумдесет и три ковид болни лица се примени во Скопје во изминатите 24 часа, а од денес е отворен и Ковид-центарот на Клиниката за пластична хирургија ...
БОЛНИЦИТЕ ПАК СЕ ПРЕПОЛНЕТИ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА 4 КЛИНИКИ

БОЛНИЦИТЕ ПАК СЕ ПРЕПОЛНЕТИ, ПОВТОРНО ОТВОРЕНИ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА 4 КЛИНИКИ

Поради зголемен број пациенти со ковид-19 на кои им треба хоспитализација, повторно се отворени ковид-центрите на Клиниките за нефрологија, за гастрое ...
ВО СКОПЈЕ ИМА САМО 30 ПРАЗНИ МЕСТА ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ

ВО СКОПЈЕ ИМА САМО 30 ПРАЗНИ МЕСТА ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ

До 8 часот во Ковид-центрите во Скопје имало 30 слободни болнички кревети, а во цела земја 350, вели Министерството за здравство. Во изминатите 24 час ...
СЕДУМ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 175 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 597 БОЛНИ

СЕДУМ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 175 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 597 БОЛНИ

Од направени 1.733 тестирања во изминативе 24 часа регистрирани се 175 нови случаи на ковид-19. Починати се 7 лица, а оздравени 365. Починати се 2 пац ...
СТУДЕНТИТЕ ОД ШЕСТА ГОДИНА НА МЕДИЦИНСКИОТ ФАКУЛТЕТ ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЛОНТИРААТ ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ

СТУДЕНТИТЕ ОД ШЕСТА ГОДИНА НА МЕДИЦИНСКИОТ ФАКУЛТЕТ ОД ДЕНЕС ЌЕ ВОЛОНТИРААТ ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ

Студентите кои се во шеста година студии на Медицинскиот факултет во Скопје, заедно со лекарите и медицинските сестри од Воениот медицински центар (ВМ ...
32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ ПОЗИТИВНИ СЕ 40,5 % ОД ТЕСТИРАНИТЕ

32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ ПОЗИТИВНИ СЕ 40,5 % ОД ТЕСТИРАНИТЕ

Триесет и двајца пациенти починаа од компликации на ковид-19 изминативе 24 часа, а регистрирани се 820 нови случаи од направени 2.019 тестирања, однос ...
ОД ДЕНЕС СО КОВИД ПАЦИЕНТИ СЕ ПОЛНИ И ОЧНА КЛИНИКА, ПЛУС 20 КРЕВЕТИ ПУШТЕНИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

ОД ДЕНЕС СО КОВИД ПАЦИЕНТИ СЕ ПОЛНИ И ОЧНА КЛИНИКА, ПЛУС 20 КРЕВЕТИ ПУШТЕНИ ВО „8 СЕПТЕМВРИ“

Од 8 часот почна да работи Ковид одделението на Клиниката за очни болести со  капацитет од 23 кревети, а Ковид-центарот во Градската општа болница (ГО ...
ПОЧНА ДА СЕ ПОЛНИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ НА ГАСТРО, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ СЕ ПРИМЕНИ 37 НОВИ ПАЦИЕНТИ

ПОЧНА ДА СЕ ПОЛНИ КОВИД-ЦЕНТАРОТ НА ГАСТРО, ЗА 24 ЧАСА ВО СКОПЈЕ СЕ ПРИМЕНИ 37 НОВИ ПАЦИЕНТИ

Ковид-центарот на Клиниката за гастроентерохепатологија почна да прима пациенти во последното деноноќие, таму се хоспитализирани 17 болни. Се очекува ...
41 ПАЦИЕНТ ПРИМЕНИ ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ВКУПНО ЛЕЖАТ 393 БОЛНИ

41 ПАЦИЕНТ ПРИМЕНИ ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА, ВКУПНО ЛЕЖАТ 393 БОЛНИ

Во изминатите 24 часа во Kовид-центрите во Скопје хоспитализрани се 41 нов пациент поради компликации од коронавирусот, a пријавени се 35 оздравени па ...
ОД УТРЕ КОВИД ПАЦИЕНТИ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КЛИНИКИТЕ ЗА НЕФРОЛОГИЈА И ГАСТРО

ОД УТРЕ КОВИД ПАЦИЕНТИ ЌЕ СЕ ПРИМААТ ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КЛИНИКИТЕ ЗА НЕФРОЛОГИЈА И ГАСТРО

Од викендов, пациенти ќе почнат да се примаат и во новите Koвид-центри на Клиниката за нефрологија и на Клиниката за гастроентерохепатологија, вели Ми ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ