Таг: крадци

1 2 10 / 18 НАПИСИ
УКРАЛЕ 200 ГУЛАБИ, ПОЛИЦИЈАТА ВО ШТИП ТРАГА ПО КРАДЦИТЕ ШТО ПРЕД КАМЕРИ ЈА ОБИЛЕ ЖЕЛЕЗНАТА ВРАТА

УКРАЛЕ 200 ГУЛАБИ, ПОЛИЦИЈАТА ВО ШТИП ТРАГА ПО КРАДЦИТЕ ШТО ПРЕД КАМЕРИ ЈА ОБИЛЕ ЖЕЛЕЗНАТА ВРАТА

Разни работни машини, 200 вредни гулаби, 200 метри електричен кабел и скапоцен алат сопственост на штипјанецот Стојче Зиков биле украдени во две одвое ...
КРАДЦИ НА БАКАРНИ КАБЛИ ГО ПРЕКИНАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО БОХУМ, ГЕРМАНИЈА

КРАДЦИ НА БАКАРНИ КАБЛИ ГО ПРЕКИНАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО БОХУМ, ГЕРМАНИЈА

Крадци кои украле бакарни кабли од железницата во западниот германски град Бохум, на најмалку еден ден го прекинале железничкиот сообраќај до централн ...
ЗА ДА НЕ БИДЕ УКРАДЕНО, ЦРКОВНОТО ЅВОНО ВО „СВ. АТАНАСИЈ“ СЕ НОСИ И СЕ ВРАЌА НАЗАД ВО ТЕТОВО НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК

ЗА ДА НЕ БИДЕ УКРАДЕНО, ЦРКОВНОТО ЅВОНО ВО „СВ. АТАНАСИЈ“ СЕ НОСИ И СЕ ВРАЌА НАЗАД ВО ТЕТОВО НА ПАТРОНИОТ ПРАЗНИК

Секоја црква си има камбанарија со црковно ѕвоно, а единствено тетовската црква „Св. Атанасиј“, која се наоѓа на врвот на тетовското Кале, има мобилна ...
КРАДЦИ ЈА УКРАЛЕ ЧЕШМАТА И ЈА ПОПЛАВИЈА ГОРНАТА САЛА ОД ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО БИТОЛА

КРАДЦИ ЈА УКРАЛЕ ЧЕШМАТА И ЈА ПОПЛАВИЈА ГОРНАТА САЛА ОД ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО БИТОЛА

Крадци ја украле чешмата со што предизвикаа голема поплава во горната сала од Центарот за култура во Битола, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК директорката М ...
КРАЖБИТЕ ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ВЕЛЕС СЕ СЕКОЈДНЕВИЕ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ КРАДЦИТЕ СЕ ФАТЕНИ 

КРАЖБИТЕ ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ВЕЛЕС СЕ СЕКОЈДНЕВИЕ, ПОЛИЦИЈАТА ВЕЛИ КРАДЦИТЕ СЕ ФАТЕНИ 

Бројните кражби кои се случуваат на левата страна од градот, во стариот дел на Велес, создаваат несигурност и страв кај населението. Членовите на Сове ...
КРАДЦИ НОЌЕСКА ВЛЕГЛЕ ВО ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ ВО ВЕЛЕС И УКРАЛЕ 2.000 ДЕНАРИ

КРАДЦИ НОЌЕСКА ВЛЕГЛЕ ВО ЦРКВАТА „СВ. СПАС“ ВО ВЕЛЕС И УКРАЛЕ 2.000 ДЕНАРИ

Во текот на ноќта, крадци влегле во црквата „Св. Спас“ во Велес и украле пари и материјални средства. Кражбата ја потврдија од СВР Велес. „Во 7,15 ...
НЕМА КОЈ ДА ЈА ЗАШТИТИ ЦРКВАТА ВО МАТЕЈЧЕ, ПА КРАДЦИТЕ ГИ ДОИЗВАДИЛЕ ОЛОВНИТЕ ПЛОЧИ ОД КРОВОТ

НЕМА КОЈ ДА ЈА ЗАШТИТИ ЦРКВАТА ВО МАТЕЈЧЕ, ПА КРАДЦИТЕ ГИ ДОИЗВАДИЛЕ ОЛОВНИТЕ ПЛОЧИ ОД КРОВОТ

Нема кој да ја заштити црквата „Успение на Пресвета Богоридица“ во манастирскиот комплекс Матејче во Општина Липково, па продолжува нејзиното уништува ...
УАПСЕНИ ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ И ДВАЈЦА ШТИПЈАНИ КОИ ГИ КРАДЕЛЕ ОЛОВНИТЕ ПЛОЧИ ОД ШТИПСКИОТ БЕЗИСТЕН

УАПСЕНИ ДВАЈЦА СТРУМИЧАНИ И ДВАЈЦА ШТИПЈАНИ КОИ ГИ КРАДЕЛЕ ОЛОВНИТЕ ПЛОЧИ ОД ШТИПСКИОТ БЕЗИСТЕН

СВР Штип уапси двајца струмичани кои со помош на двајца штипјани ги краделе оловните плочи од штипскиот Безистен во центарот на градот, еден од најреп ...
ПРОТЕСТ НА ЖИТЕЛИТЕ НА СТРУМИЧКО ВЕЉУСА, БАРААТ ЗАШТИТА И БЕЗБЕДНОСТ ОТИ КРАДЦИ ИМ ГИ ПУСТОШАТ НАСАДИТЕ СО ЦРЕШИ

ПРОТЕСТ НА ЖИТЕЛИТЕ НА СТРУМИЧКО ВЕЉУСА, БАРААТ ЗАШТИТА И БЕЗБЕДНОСТ ОТИ КРАДЦИ ИМ ГИ ПУСТОШАТ НАСАДИТЕ СО ЦРЕШИ

Жителите на струмичко Вељуса излегоа на протест и побараа институциите да ги заштитат од крадците кои секојдневно во мали групи оперираат по нивните о ...
КРАДЦИ ОГРАБУВАЛЕ СТАН ВО БИТОЛА И ТЕШКО ГО ПОВРЕДИЛЕ СОСЕДОТ КОЈ ГИ ЗАТЕКНАЛ

КРАДЦИ ОГРАБУВАЛЕ СТАН ВО БИТОЛА И ТЕШКО ГО ПОВРЕДИЛЕ СОСЕДОТ КОЈ ГИ ЗАТЕКНАЛ

Основното јавно обвинителство Битола донесе наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Битола и Прилеп за кривично дело разбојничка ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ