Таг: Кристине Алтхаузер

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА СРПСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ПОКАЖУВА ДЕКА НАЦИОНАЛИЗМОТ Е ВО ПОДЕМ, ВЕЛИ НОВИОТ ГЕРМАНСКИ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ

ПОВЛЕКУВАЊЕТО НА СРПСКИТЕ ДИПЛОМАТИ ПОКАЖУВА ДЕКА НАЦИОНАЛИЗМОТ Е ВО ПОДЕМ, ВЕЛИ НОВИОТ ГЕРМАНСКИ АМБАСАДОР ГЕРБЕРИХ

Новиот германски амбасадор Томас Норберт Герберих вели неодамнешното повлекување на српските дипломати од амбасадата во Скопје, покажува дека национал ...
НЕУМЕСНИ СЕ ОБВИНУВАЊАТА НА ИВАНОВ КОН ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА, ОДГОВОРИ БЕРЛИН

НЕУМЕСНИ СЕ ОБВИНУВАЊАТА НА ИВАНОВ КОН ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА, ОДГОВОРИ БЕРЛИН

Германското министерство за надворешни работи вели дека обвинувањата на претседателот Ѓорге Иванов упатени кон германски дипломати се неумесни во одго ...
ЧИТАЊЕТО КНИГИ ВЕ ПРАВИ ТОЛЕРАНТНИ, ПОРАЧУВА ФРАНЦУСКО-ГЕРМАНСКИОТ САЕМ НА ДЕТСКА ЛИТЕРАТУРА

ЧИТАЊЕТО КНИГИ ВЕ ПРАВИ ТОЛЕРАНТНИ, ПОРАЧУВА ФРАНЦУСКО-ГЕРМАНСКИОТ САЕМ НА ДЕТСКА ЛИТЕРАТУРА

„Го читаме другиот“ е насловот на француско-германскиот саем на детска литература кој денес се отвори во НУБ „Св.Климент Охридски“, а ќе патува во Бит ...
ГЕРМАНИЈА НЕ ОЧЕКУВА ПОРАКИТЕ НА ХАН ДА БИДАТ ИГНОРИРАНИ

ГЕРМАНИЈА НЕ ОЧЕКУВА ПОРАКИТЕ НА ХАН ДА БИДАТ ИГНОРИРАНИ

Германија не очекува македонските политичари да ги игнорираат пораките на еврокомесарот Јоханес Хан, кој вчера порача дека во демократија мора да се п ...

ТРАЈКО ДА ПЛАТИ

1 Кога Уставен суд одбива да се бави со својата работа, тоа сите нас нè чини пари. Значи - наши пари. Зборуваме конкретно. Не зборуваме за апстрактни ...
ГЕРМАНИЈА МУ ПОДАРИ НА МВР ЧЕТИРИ ВОЗИЛА ВРЕДНИ 60.000 ЕВРА

ГЕРМАНИЈА МУ ПОДАРИ НА МВР ЧЕТИРИ ВОЗИЛА ВРЕДНИ 60.000 ЕВРА

Владата на Сојузна Република Германија на македонското МВР му подари четири возила, соопшти Министерството.  Донацијата ја предаде амбасадорката на ...
МАЈА ДА КАЖЕ

МАЈА ДА КАЖЕ

1 Добрата вест неделава е што Македонија уште не го допрела дното. Оти, со овој претседател и со ова судство допрва ќе паѓаме. А и Али Ахмети искрено ...
БЕРЛИН НЕ САКА НОВИ ИЗБОРИ, МУ ПОРАЧА ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА НА ГРУЕВСКИ

БЕРЛИН НЕ САКА НОВИ ИЗБОРИ, МУ ПОРАЧА ГЕРМАНСКАТА АМБАСАДОРКА НА ГРУЕВСКИ

Германската амбасадорка Кристине Алтхаузер му кажала на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека Берлин е изненаден зошто се бараат нови избори во М ...
ОДЕТЕ И ГЛАСАЈТЕ, БИДЕТЕ ЕВРОПСКИ ПАТРИОТИ, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ

ОДЕТЕ И ГЛАСАЈТЕ, БИДЕТЕ ЕВРОПСКИ ПАТРИОТИ, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ

Во Битола и Прилеп денеска беше одбележан Денот на примирјето од Првата светска војна и Денот на народната жалост, а делегации предводени од германска ...
ИНСТАЛАЦИЈА СО МОВ ЌЕ ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ ВО ТЕТОВО

ИНСТАЛАЦИЈА СО МОВ ЌЕ ГО ПРОЧИСТУВА ВОЗДУХОТ ВО ТЕТОВО

Против енормното загадување на воздухот, Тетово ќе се бори со билборди обложени со мов наречени „Градско дрво“. Оваа иновативна технологија за прочист ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ