Таг: Кривичен суд

1 14 15 16156 / 156 НАПИСИ
ПРЕД ВЛАДА ДЕМНОСТРАНТИТЕ ПОРАЧАА „ШУТКА НЕ ТИ БЕГА НИКОЛА“ И СЕ РАЗОТИДОА

ПРЕД ВЛАДА ДЕМНОСТРАНТИТЕ ПОРАЧАА „ШУТКА НЕ ТИ БЕГА НИКОЛА“ И СЕ РАЗОТИДОА

Антивладините демонстранти и вечерва протестот го завршија пред Влада. Една голема група се одвои од пред Кривичниот суд и прва стаса пред Влада. Демо ...
И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Шарената револуција вечерва ја бојадисува зградата на Кривичниот суд. Се фрлаат балони со боја и се скандира паролата „Нема правда, нема мир“. Антивла ...
ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТРАНСПОРТЕР“ СЛОБОДА, ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРИТВОР

ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТРАНСПОРТЕР“ СЛОБОДА, ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРИТВОР

Додека двајцата членови на партијата „Левица“, Здравко Савески и Владимир Куновски остануваат во куќен притвор, Кривичниот совет на Основниот суд Скоп ...
ГОРАТ СЛИКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ, БОЈА И ЗА ПРАВДА

ГОРАТ СЛИКИ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЃОРЃЕ ИВАНОВ, БОЈА И ЗА ПРАВДА

Антивладините демонстранти го почнаа протестот со шарање на фасадата на Министерството за правда. Фрлаат балони со боја и на канцеларијата на Претседа ...
ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА ДЕНЕСКА НА РАСПИТ ЗА „ТВРДИНА“

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА ДЕНЕСКА НА РАСПИТ ЗА „ТВРДИНА“

Судија на претходна постапка на Основниот суд Скопје 1 денеска ќе ги сослушува и треба да донесе одлуки за мерките што ги побара Специјалното јавно об ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ОТФРЛИ ЖАЛБАТА НА СЈО – ГРУЈОВСКИ ОФИЦИЈАЛНО ВО КУЌЕН ПРИТВОР

АПЕЛАЦИЈА ЈА ОТФРЛИ ЖАЛБАТА НА СЈО – ГРУЈОВСКИ ОФИЦИЈАЛНО ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Скопје, 4 април, 2016 - (META) Апелацискиот суд Скопје денеска донел одлука со која се прогласил за ненадлежен по жалбата на Специјалното јавно обвини ...
1 14 15 16156 / 156 НАПИСИ