Таг: кривична пријава

1 8 9 10 11 100 / 105 НАПИСИ
НАПАЃАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА СЕ ПРОШЕТА СО РАЦЕТЕ В ЏЕБ ДО ОБВИНИТЕЛСТВО И ДОБИ ЗАБРАНА ДА СЕ ПРИБЛИЖУВА ДО ПРОТЕСТ

НАПАЃАЧОТ НА ШЕЌЕРИНСКА СЕ ПРОШЕТА СО РАЦЕТЕ В ЏЕБ ДО ОБВИНИТЕЛСТВО И ДОБИ ЗАБРАНА ДА СЕ ПРИБЛИЖУВА ДО ПРОТЕСТ

Напаѓачот на пратеничката Радмила Шеќеринска помина со кривична пријава за учество во толпа што ќе стори кривично дело и мерки на претпазливост, вклуч ...
МВР ЌЕ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА НАСИЛСТВО ПРОТИВ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КУМАНОВСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ

МВР ЌЕ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА НАСИЛСТВО ПРОТИВ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КУМАНОВСКИТЕ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ

Претседателот на кумановската општинската организација на СДСМ, Мартин Костовски ќе добие кривична пријава за насилство од МВР, поради инцидентот што ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТУТГАРТ ОД ГРАЃАНКА ПОРАДИ ВИСОКАТА ЗАГАДЕНОСТ НА ВОЗДУХОТ

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ШТУТГАРТ ОД ГРАЃАНКА ПОРАДИ ВИСОКАТА ЗАГАДЕНОСТ НА ВОЗДУХОТ

Сузан Џалоу, жителка на Некартор, најзагадената населба во Штутгарт и нејзиниот сосед Петер Ербен, му поднеле кривична пријава на градоначалникот Фриц ...
ЈАНЕВА ЌЕ БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

ЈАНЕВА ЌЕ БАРА РАЗРЕШУВАЊЕ НА СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

Специјалната обвинителка Катица Јанева, по прекинот на рочиштето против обвинетиот за насилствата во Општина Центар Никола Груевски и уште 15 обвинети ...
АДВОКАТОТ СТЕВАНОСКИ СО КРИВИЧНА ЗА ДИРЕКТОР ЗА КЛЕВЕТИ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

АДВОКАТОТ СТЕВАНОСКИ СО КРИВИЧНА ЗА ДИРЕКТОР ЗА КЛЕВЕТИ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Најистакнатиот активист на Шарената револуција од Прилеп, адвокатот Жарко Стеваноски, поднесе кривична пријава против директорот на ЈП за просторно и ...
ОБВИНИТЕЛСТВО НА ЗВРЛЕВСКИ ЈА ОТФРЛИ КРИВИЧНАТА ПРОТИВ ПАНЧЕВСКИ ЗА НЕЗАКОНИТО ВЛИЈАНИЕ И ПОТКУП

ОБВИНИТЕЛСТВО НА ЗВРЛЕВСКИ ЈА ОТФРЛИ КРИВИЧНАТА ПРОТИВ ПАНЧЕВСКИ ЗА НЕЗАКОНИТО ВЛИЈАНИЕ И ПОТКУП

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ја отфрли кривичната пријава против Владимир Панчевски со која претседателот ...
КРИВИЧНА ЗА ПАНЧЕВСКИ И ОД ВРАБОТЕНИ ВО СУДОТ

КРИВИЧНА ЗА ПАНЧЕВСКИ И ОД ВРАБОТЕНИ ВО СУДОТ

Вработени во Основниот суд Скопје 1 поднеле нова кривична пријава против претседателот на судот, Владiмир Панчевски, со која го товарат дека ја злоупо ...
ПАНЧЕВСКИ СО КОНТРА КРИВИЧНА ЗА СУДИЈАТА ШТО ГО ПРИЈАВИЛ ЗА ПОТКУП

ПАНЧЕВСКИ СО КОНТРА КРИВИЧНА ЗА СУДИЈАТА ШТО ГО ПРИЈАВИЛ ЗА ПОТКУП

Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски денеска бил на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција на Јован Илиев ...
ПАНЧЕВСКИ ПРВИН МУ ПОДНЕЛ НА ЏОЛЕВ ДИСЦИПЛИНСКА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПА ПОТОА ЏОЛЕВ НЕМУ КРИВИЧНА

ПАНЧЕВСКИ ПРВИН МУ ПОДНЕЛ НА ЏОЛЕВ ДИСЦИПЛИНСКА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПА ПОТОА ЏОЛЕВ НЕМУ КРИВИЧНА

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој тврдеше за САКАМДАКАЖАМ.МК дека две години немал никаков контакт со судијата за прекр ...
ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

ЛАЖНИОТ ВОЗАЧ САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ДЕКА НЕ ВОЗЕЛ ПО ИНТЕРВЈУТО НА ДИМЕ СПАСОВ

Лицето кое се пријави дека го возело службеното возило Фолксваген туарег со кое беа направени две сообраќајки во петокот за кои МВР му поднесе три при ...
1 8 9 10 11 100 / 105 НАПИСИ