Таг: куќен притвор

1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА НОВИ 30 ДЕНА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА НОВИ 30 ДЕНА

Кривичниот суд му го продолжи протворот на битолскииот градоначалник Владимир Талески за уште 30 дена. Според соопштението објавено на интернет страни ...
КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ

На битолскиот градоначалник Владимир Талески Основниот суд Скопје 1 му изрече мерка куќен притвор во траење од 30 дена, стои во соопштението објавено ...
ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

ОСТАВКИ ОД СИТЕ МИНИСТРИ ПОБАРА ДЕНЕС ЛЕВИЦА

И другите министри да го следат примерот на Зоран Ставрески и да си поднесат оставки, побара денес партијата Левица. Со тоа, според Здравко Савески ќе ...
САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

САВЕСКИ И КУНОВСКИ И ОФИЦИЈАЛНО НА СЛОБОДА

Здравко Савески и Владимир Куновски од „Левица“ и официјално се на слобода. Тие попладнево го добиле писменото решение за укинување на куќниот притвор ...
И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

Со транспарент „Слобода за Здравко и Владимир“ на протестниот собир пред Основниот суд во Битола излезе и мајката на притворениот Здравко Савески од Л ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Одложено е и денешното судење на членовите на Левица Здравски Савески и Владимир Куновски обвинети за демолирање на канцеларијата на Иванов. Судот го ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА УШТЕ 30 ДЕНА ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА УШТЕ 30 ДЕНА ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

Кривичниот суд им го продолжил куќниот притвор за нови 30 дена на членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, објави специјализираниот пр ...
6 И 12-МЕСЕЧНИ УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА УШТЕ ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ

6 И 12-МЕСЕЧНИ УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА УШТЕ ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ

Кривичниот суд на денешното рочиште им одреди условни казни на Никола Аризанов и Филип Наковски, кои беа обвинети дека учествувале во демолирањето на ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

Судењето на членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски од партијата Левица, кои се товарат дека учествувале во демолирањето на народната ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

Шарената револуција синоќа го зафати Кривичниот суд во Скопје кој држи во куќен притвор демонстранти од антивладините протести, а сите осомничени за к ...
1 4 5 6 7 60 / 61 НАПИСИ