Таг: куќен притвор

1 5 6 765 / 65 НАПИСИ
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА УШТЕ 30 ДЕНА ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ ЗА УШТЕ 30 ДЕНА ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

Кривичниот суд им го продолжил куќниот притвор за нови 30 дена на членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски, објави специјализираниот пр ...
6 И 12-МЕСЕЧНИ УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА УШТЕ ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ

6 И 12-МЕСЕЧНИ УСЛОВНИ КАЗНИ ЗА УШТЕ ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ

Кривичниот суд на денешното рочиште им одреди условни казни на Никола Аризанов и Филип Наковски, кои беа обвинети дека учествувале во демолирањето на ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

Судењето на членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски од партијата Левица, кои се товарат дека учествувале во демолирањето на народната ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ЗА СУДОТ ШТО ПРИТВОРА ДЕМОНСТРАНТИ, А ОСЛОБОДУВА ОСОМНИЧЕНИ КРИМИНАЛЦИ

Шарената револуција синоќа го зафати Кривичниот суд во Скопје кој држи во куќен притвор демонстранти од антивладините протести, а сите осомничени за к ...
УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Куќниот притвор за нови 30 дена им е продлжен на членот на Президиумот на Левица проф. Здравко Савески и на уште двајца демонстранти приведени по прот ...
1 5 6 765 / 65 НАПИСИ