Таг: легитимирање

ИНЦИДЕНТ СО АНТИМИЛИТАРИСТИ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЕНА ОПРЕМА ВО СКОПЈЕ

ИНЦИДЕНТ СО АНТИМИЛИТАРИСТИ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЕНА ОПРЕМА ВО СКОПЈЕ

Група антимилитаристи предизвикаа мал инцидент на Плоштадот Македонија во Скопје, каде што денеска беше презентирана воената опрема на Американската а ...
ЛЕГИТИМИРАЊЕ, АПСЕЊЕ И КАЗНИ ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ЛЕГИТИМИРАЊЕ, АПСЕЊЕ И КАЗНИ ЗА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Апсење, легитимирање и казни за активисти на Шарената револуција е епилогот по вчерашниот протест. Инцидентите се случија по завршување на протесто ...
ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЛЕГИТИМИРА ВОЗАЧИТЕ НА КОМБЕТО, ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРЧААТ КОН БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН

ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЛЕГИТИМИРА ВОЗАЧИТЕ НА КОМБЕТО, ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРЧААТ КОН БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН

Демонстрантите со трчање одат кон булеварот Кочо Рацин каде што полицијата ги легитимира возачите на комбето на Шарената револуција. Се празни простор ...
3 / 3 НАПИСИ