Таг: Лекарска комора

1 2 3 4 5 40 / 45 НАПИСИ
ДО КОЛЕГИТЕ ВО БУГАРИЈА ЌЕ ИСПРАТИМЕ ДОПИС ДЕКА ОСУДЕНИОТ ГИНЕКОЛОГ ДАМЧЕВСКИ НЕМА ЛИЦЕНЦА ЗА РАБОТА, ВЕЛАТ ОД ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

ДО КОЛЕГИТЕ ВО БУГАРИЈА ЌЕ ИСПРАТИМЕ ДОПИС ДЕКА ОСУДЕНИОТ ГИНЕКОЛОГ ДАМЧЕВСКИ НЕМА ЛИЦЕНЦА ЗА РАБОТА, ВЕЛАТ ОД ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Лекарската комора на Македонија ќе испрати допис до Лекараскиот сојуз на Бугарија дека на осудениот Николче Дамчевски, гинеколог кој девет месеци лаже ...
ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ИМ ГИ ПРОДОЛЖИ НА ШЕСТ МЕСЕЦИ СТАРИТЕ ДОГОВОРИ НА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ, ГИНЕКОЛОЗИТЕ, СТОМАТОЛОЗИТЕ И ЛАБОРАТОРИИТЕ

ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО ЌЕ ИМ ГИ ПРОДОЛЖИ НА ШЕСТ МЕСЕЦИ СТАРИТЕ ДОГОВОРИ НА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ, ГИНЕКОЛОЗИТЕ, СТОМАТОЛОЗИТЕ И ЛАБОРАТОРИИТЕ

Фондот за здравствено осигурување ќе потпише анекс на постоечките договори со избраните лекари, гинеколозите, педијатрите и лабораториите и тој ќе се ...
ЛЕКАРСКАТА КОМОРА БАРА ОД ЗДРАВСТВЕНИТЕ СИНДИКАТИ ДА ИЗДЕЈСТВУВААТ ПОГОЛЕМО ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ ОД 5 ОТСТО

ЛЕКАРСКАТА КОМОРА БАРА ОД ЗДРАВСТВЕНИТЕ СИНДИКАТИ ДА ИЗДЕЈСТВУВААТ ПОГОЛЕМО ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТИТЕ ОД 5 ОТСТО

Извршниот одбор на Лекарската комора на Македонија изрази револт и незадоволство од договорот за определување на најниска плата во јавното здравство, ...
ОДИМЕ НА МАРС

ОДИМЕ НА МАРС

1 На третата годишнина од првата бомба на Зоран Заев и од смртта на Тамара, време е фејсбук револуционерите од тоа време да си ги препрочитаат статуси ...
ЗАКОНОТ ЗА ДОКТОРСКА ДЕЈНОСТ ШТО ГО ПРЕДЛОЖИ ВМРО-ДПМНЕ Е НЕЦЕЛОСЕН, РЕАГИРА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

ЗАКОНОТ ЗА ДОКТОРСКА ДЕЈНОСТ ШТО ГО ПРЕДЛОЖИ ВМРО-ДПМНЕ Е НЕЦЕЛОСЕН, РЕАГИРА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Законот за докторска дејност, што минатата недела во Собранието го поднесе пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, според Лекарската комора на Македонија е ...
АГРЕСИЈАТА ПРОТИВ ЛЕКАРИТЕ БЕШЕ СТИМУЛИРАНА ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ, РЕЧЕ БОРОЗАНОВ, ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

АГРЕСИЈАТА ПРОТИВ ЛЕКАРИТЕ БЕШЕ СТИМУЛИРАНА ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ, РЕЧЕ БОРОЗАНОВ, ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Поранешниот претседател на Лекарската комора, кардиологот Владимир Борозанов, вели дека Лекарската комора треба да се врати на своите основни принципи ...
УЧИНОКОТ ЗА ЛЕКАРИТЕ ЌЕ ОСТАНЕ, НО НЕМА ДА ИМА КАЗНИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

УЧИНОКОТ ЗА ЛЕКАРИТЕ ЌЕ ОСТАНЕ, НО НЕМА ДА ИМА КАЗНИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ

Плаќањето по учинок за лекарите, што го воведе поранешниот министер за здравство Никола Тодоров, сепак нема да се укине, туку само ќе се укинат казнит ...
МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ТАРАВАРИ ЌЕ ГИ УКИНЕ ПЛАЌАЊЕТО ПО УЧИНОК И ЕКОНОМСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ТАРАВАРИ ЌЕ ГИ УКИНЕ ПЛАЌАЊЕТО ПО УЧИНОК И ЕКОНОМСКИТЕ ДИРЕКТОРИ

Министерот за здравство Арбен Таравари најави дека прво што ќе направи по преземање на секторот здравство е да укинување на плаќањето по учинок на лек ...
НЕМА ДА ИМА ДОЖИВОТНИ ПРЕТСЕДАТЕЛИ, ПОРАЧА НОВОТО РАКОВОДСТВО НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

НЕМА ДА ИМА ДОЖИВОТНИ ПРЕТСЕДАТЕЛИ, ПОРАЧА НОВОТО РАКОВОДСТВО НА ЛЕКАРСКАТА КОМОРА

Ќе се менува новиот статут на Лекарската комора, кој беше донесен на 23 февруари годинава за да се ограничат раководните позиции на максимум два манда ...
ЛЕКАРСКАТА КОМОРА БАРА УКИНУВАЊЕ НА РЕФОРМИТЕ НА ТОДОРОВ

ЛЕКАРСКАТА КОМОРА БАРА УКИНУВАЊЕ НА РЕФОРМИТЕ НА ТОДОРОВ

Лекарската комора на Македонија ќе бара од новата Влада да го редефинира електронскиот систем за закажување „МојТермин“, бидејќи сега како што е поста ...
1 2 3 4 5 40 / 45 НАПИСИ