Таг: лекување

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
САД ГИ КУПИЈА СИТЕ СВЕТСКИ ЗАЛИХИ НА РЕМДЕСИВИР, ЛЕК КОЈ ПОМАГА ВО ЗАЗДРАВУВАЊЕТО ОД КОВИД-19

САД ГИ КУПИЈА СИТЕ СВЕТСКИ ЗАЛИХИ НА РЕМДЕСИВИР, ЛЕК КОЈ ПОМАГА ВО ЗАЗДРАВУВАЊЕТО ОД КОВИД-19

САД ги купија речиси сите светски залихи на ремдесивир, еден од двата лека кои се покажаа ефикасни против ковид-19, оставајќи им ништо на Европа и ост ...
САД ГО ОТФРЛИЈА ХИДРОКСИХЛОРОКИНОТ КАКО ЛЕК ПРОТИВ КОВИД-19

САД ГО ОТФРЛИЈА ХИДРОКСИХЛОРОКИНОТ КАКО ЛЕК ПРОТИВ КОВИД-19

Американската администрација за храна и лекови (ФДА) го повлече лекот против маларија хидроксихлорокин како третман на пациенти со КОВИД-19. ФДА ка ...
АМЕРИКАНЕЦ ЕДВАЈ ГО ПРЕЖИВЕАЛ КОВИД-19, ПА ДОБИЛ СМЕТКА ЗА ЛЕКУВАЊЕТО ОД 1,1 МИЛИОН ДОЛАРИ

АМЕРИКАНЕЦ ЕДВАЈ ГО ПРЕЖИВЕАЛ КОВИД-19, ПА ДОБИЛ СМЕТКА ЗА ЛЕКУВАЊЕТО ОД 1,1 МИЛИОН ДОЛАРИ

Седумдесетгодишниот Американец Мајкл Флор добил сметка за болничко лекување од повеќе од еден милион долари откако едвај го преживеал КОВИД-19. Фло ...
САМИОТ РЕМДЕСИВИР НЕ Е ДОВОЛЕН ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД-19, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ НАУЧНИЦИ

САМИОТ РЕМДЕСИВИР НЕ Е ДОВОЛЕН ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД-19, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИ НАУЧНИЦИ

Лекувањето само со ремдесивир не е доволно за да им се помогне на тешко болните пациенти со КОВИД-19, се вели во првото големо истражување на ефикасно ...
ФАРМАЦЕВТСКИТЕ КОМПАНИИ ТЕСТИРААТ 145 МОЖНИ ТРЕТМАНИ ЗА КОВИД-19

ФАРМАЦЕВТСКИТЕ КОМПАНИИ ТЕСТИРААТ 145 МОЖНИ ТРЕТМАНИ ЗА КОВИД-19

Околу 145 супстанци се тестираат додека фармацевтските компании се обидуваат да развијат лекови за КОВИД-19, се вели во извештајот на Меѓународната фе ...
АВСТРИЈА ПОНУДИ БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 ОД МАКЕДОНИЈА

АВСТРИЈА ПОНУДИ БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 ОД МАКЕДОНИЈА

Австрија понуди лекување во своите болници за пациенти од Македонија среде пандемијата на коронавирусот, искажувајќи ѝ поддршка додека самата полека п ...
ТРАМП ПРЕДЛОЖИ КОРОНАВИРУСОТ ДА СЕ ЛЕКУВА СО ДЕЗИНФЕКЦИСКИ СРЕДСТВА, УВ-ЗРАЦИ И ИЗБЕЛУВАЧ

ТРАМП ПРЕДЛОЖИ КОРОНАВИРУСОТ ДА СЕ ЛЕКУВА СО ДЕЗИНФЕКЦИСКИ СРЕДСТВА, УВ-ЗРАЦИ И ИЗБЕЛУВАЧ

Доналд Трамп беше нападнат од медицинската заедница откако предложи да се истражи дали коронавирусот може да се лекува со вбризгување на дезинфекциско ...
ИМ ГО ДОЛЖАМ ЖИВОТОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА, ИЗЈАВИ БОРИС ЏОНСОН

ИМ ГО ДОЛЖАМ ЖИВОТОТ НА МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА, ИЗЈАВИ БОРИС ЏОНСОН

Борис Џонсон изјави дека им го должи својот живот на здравствените работници кои го лекуваа од коронавирусот. Во својата прва изјава откако пред не ...
МАЖ ОД АРИЗОНА ПОЧИНАЛ ОТКАКО ИСПИЛ СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ АКВАРИУМИ ЛЕКУВАЈЌИ СЕ ОД КОРОНАВИРУС

МАЖ ОД АРИЗОНА ПОЧИНАЛ ОТКАКО ИСПИЛ СРЕДСТВО ЗА ЧИСТЕЊЕ АКВАРИУМИ ЛЕКУВАЈЌИ СЕ ОД КОРОНАВИРУС

Маж од Аризона почина, а неговата сопруга е во критична состојба откако двајцата испиле хлорохин, наводно обидувајќи се да се излекуваат од коронавиру ...
ИЗЛЕКУВАН ВТОР ПАЦИЕНТ СО ХИВ, ОБЈАВИЈА ЛЕКАРИТЕ ВО ЛОНДОН

ИЗЛЕКУВАН ВТОР ПАЦИЕНТ СО ХИВ, ОБЈАВИЈА ЛЕКАРИТЕ ВО ЛОНДОН

Маж од Лондон стана втора личност на светот целосно излекувана од ХИВ, објавија лекарите. Именуван како Адам Кастилјехо, кај него нема траги од вирус ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ