Таг: Ленин Јовановски

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ЛЕНИН СЕГА ВЕЛИ ДЕКА АРСОВСКА Е ПСИХОПАТКА, А ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊАТА ЈА ВИКАШЕ ЖЕНА ТИТАН КОЈА ЈА НАПАЃААТ КЛЕТИ ЛУЃЕ И ИЗРОДИ

ЛЕНИН СЕГА ВЕЛИ ДЕКА АРСОВСКА Е ПСИХОПАТКА, А ВО ИЗБОРНАТА КАМПАЊАТА ЈА ВИКАШЕ ЖЕНА ТИТАН КОЈА ЈА НАПАЃААТ КЛЕТИ ЛУЃЕ И ИЗРОДИ

Директорот на „Слобода превоз“ Ленин Јовановски, денеска најави дека лично се повлекува од протестите со кои приватните превозници го блокираат Скопје ...
ЌЕ ГО БЛОКИРАМЕ СКОПЈЕ ДОДЕКА АРСОВСКА НЕ НИ ПЛАТИ, РЕЧЕ ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ ОД „СЛОБОДА ПРЕВОЗ“

ЌЕ ГО БЛОКИРАМЕ СКОПЈЕ ДОДЕКА АРСОВСКА НЕ НИ ПЛАТИ, РЕЧЕ ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ ОД „СЛОБОДА ПРЕВОЗ“

Блокадата на Скопје од приватните превозници ќе трае сè додека градоначалничката Данела Арсовска не им го исплати долгот. Автобусите нема да бидат пов ...
НЕКА НИ ИСПЛАТИ АРСОВСКА ДЕЛ ОД ДОЛГОТ И ЌЕ ВОЗИМЕ ДОДЕКА ИЗБЕРЕ НОВИ ПРЕВОЗНИЦИ, РЕКОА ПРИВАТНИЦИТЕ НА БЛОКАДАТА НА ИЛИНДЕНСКА

НЕКА НИ ИСПЛАТИ АРСОВСКА ДЕЛ ОД ДОЛГОТ И ЌЕ ВОЗИМЕ ДОДЕКА ИЗБЕРЕ НОВИ ПРЕВОЗНИЦИ, РЕКОА ПРИВАТНИЦИТЕ НА БЛОКАДАТА НА ИЛИНДЕНСКА

Приватните превозници на денешниот протест пред бараките на Град Скопје ѝ понудија на градоначалничката Данела Арсовска да им се исплати дел од долгот ...
ПРИВАТНИЦИТЕ СО 200 АВТОБУСИ ЈА БЛОКИРАА ИЛИНДЕНСКА, ЌЕ ГО ТУЖАТ ГРАДОТ ОТКАКО АРСОВСКА ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ И СО „СЛОБОДА ПРЕВОЗ“

ПРИВАТНИЦИТЕ СО 200 АВТОБУСИ ЈА БЛОКИРАА ИЛИНДЕНСКА, ЌЕ ГО ТУЖАТ ГРАДОТ ОТКАКО АРСОВСКА ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ И СО „СЛОБОДА ПРЕВОЗ“

Приватните превозници утрово ги паркираа своите автобуси долж булеварот Илинден, од крстосницата кај Владата, покрај бараките на Град Скопје, до крсто ...
АРСОВСКА СЕ ОДНЕСУВА УЛИЧАРСКИ, РЕЧЕ ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ И ЗА УТРЕ НАЈАВИ БЛОКАДА НА ИЛИНДЕНСКА СО 200 ПРИВАТНИ АВТОБУСИ

АРСОВСКА СЕ ОДНЕСУВА УЛИЧАРСКИ, РЕЧЕ ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ И ЗА УТРЕ НАЈАВИ БЛОКАДА НА ИЛИНДЕНСКА СО 200 ПРИВАТНИ АВТОБУСИ

Приватните превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утре ќе ја блокираат една од најпрометите скопски сообраќајни артерии, улицата Илинденска на пот ...
ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ГЕРМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ РЕКОА ДЕКА НЕМА ДА ГО БЛОКИРААТ СКОПЈЕ

ПОРАДИ ПОСЕТАТА НА ГЕРМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ РЕКОА ДЕКА НЕМА ДА ГО БЛОКИРААТ СКОПЈЕ

Приватните превозници во вторник нема да го блокираат Скопје поради посетата на германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер, но нема ни да возат. ...
ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ СКОПЈЕ СО ПРОТЕСТ КАЈ „МАВРОВКА“, ЌЕ ПОДНЕСАТ И ТУЖБА ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ АРСОВСКА

ПРИВАТНИТЕ ПРЕВОЗНИЦИ УТРЕ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ СКОПЈЕ СО ПРОТЕСТ КАЈ „МАВРОВКА“, ЌЕ ПОДНЕСАТ И ТУЖБА ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ АРСОВСКА

Возачите од приватните превозници „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ утре од 7 часот ќе ја блокираат крстосницата кај трговскиот центар „Мавровка“ во цен ...
САМО БОЛЕН ВО МОЗОКОТ МОЖЕ ДА СМИСЛИ ТАКВА ЛАГА, ВЕЛИ ЈОВАНОВСКИ ОТКАКО АРСОВСКА ГИ ОБВИНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ БИЛЕТИ И НЕ ГИ ПРИЈАВУВАЛЕ ПАРИТЕ   

САМО БОЛЕН ВО МОЗОКОТ МОЖЕ ДА СМИСЛИ ТАКВА ЛАГА, ВЕЛИ ЈОВАНОВСКИ ОТКАКО АРСОВСКА ГИ ОБВИНИ ДЕКА ПРОДАВАЛЕ БИЛЕТИ И НЕ ГИ ПРИЈАВУВАЛЕ ПАРИТЕ   

Градоначалничката Данела Арсовска денеска ги обвини „Слобода превоз“ и „Макекспрес“ дека продавале билети во автобусите, а парите не ги пријавувале ту ...
ПРЕД КОЛАПС ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, ФАЛАТ 200 АВТОБУСИ НА ЛИНИИТЕ ШТО ГИ ОДРЖУВАА ПРИВАТНИЦИТЕ, А ЈСП ВОЗИ СО РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

ПРЕД КОЛАПС ЈАВНИОТ ПРЕВОЗ ВО СКОПЈЕ, ФАЛАТ 200 АВТОБУСИ НА ЛИНИИТЕ ШТО ГИ ОДРЖУВАА ПРИВАТНИЦИТЕ, А ЈСП ВОЗИ СО РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

Јавниот превоз во Скопје е пред колапс откако приватните превозници не возат на линиите кои ги држат, а автобусите на ЈСП се проретчени. Само една год ...
ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ ДЕНЕСКА НЕ ВОЗАТ ОТИ ГРАД СКОПЈЕ ИМ ДОЛЖИ МИЛИОН ЕВРА, ВОЗАЧИТЕ ПЕШКИ ДОЈДОА НА СРЕДБА КАЈ АРСОВСКА

ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ ДЕНЕСКА НЕ ВОЗАТ ОТИ ГРАД СКОПЈЕ ИМ ДОЛЖИ МИЛИОН ЕВРА, ВОЗАЧИТЕ ПЕШКИ ДОЈДОА НА СРЕДБА КАЈ АРСОВСКА

Приватните автобуси на „Слобода превоз" од утрово не возат бидејќи Град Скопје и ЈСП „Скопје" не им исплаќаат пари. Наместо во сообраќај, врабоените к ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ