Таг: летен одмор

ЗАЕВ ОДМАРАШЕ ВО СТРУМИЦА И НА НЕКОЛКУ ДРУГИ ЛОКАЦИИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ, ОД УТРЕ ГИ ПОЧНУВА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛАДА

ЗАЕВ ОДМАРАШЕ ВО СТРУМИЦА И НА НЕКОЛКУ ДРУГИ ЛОКАЦИИ, ВЕЛАТ ОД СДСМ, ОД УТРЕ ГИ ПОЧНУВА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ВЛАДА

Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со ...
ГРЦИЈА ЌЕ ИМ ГО ПЛАТИ СМЕСТУВАЊЕТО НА ТУРИСТИТЕ КОИ ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ СО КОРОНАВИРУС

ГРЦИЈА ЌЕ ИМ ГО ПЛАТИ СМЕСТУВАЊЕТО НА ТУРИСТИТЕ КОИ ЌЕ СЕ ЗАРАЗАТ СО КОРОНАВИРУС

Грција ќе им го плати сместувањето на сите туристи кои ќе се заразат со коронавирус додека престојуваат во земјата, соопшти портпаролот на владата Сте ...
ГЕРМАНЦИТЕ ОЧЕКУВААТ ДА ОДАТ НА ОДМОР ВО ШПАНИЈА И ГРЦИЈА ОВА ЛЕТО

ГЕРМАНЦИТЕ ОЧЕКУВААТ ДА ОДАТ НА ОДМОР ВО ШПАНИЈА И ГРЦИЈА ОВА ЛЕТО

Германците можеби ќе можат да одат на летен одмор во странство, изјави федералниот комесар за туризам Томас Барајс, додека италијанскиот премиер Конте ...
ФОТОГРАФИИТЕ ОД ЛЕТНИОТ ОДМОР ГИ ИРИТИРААТ ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ НА ФЕЈСБУК

ФОТОГРАФИИТЕ ОД ЛЕТНИОТ ОДМОР ГИ ИРИТИРААТ ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛИ НА ФЕЈСБУК

Ако мислите дека вашите пријатели на социјалните мрежи сакаат да ги гледаат вашите фотографии од летниот одмор, како уживате на плажа и испивате кафињ ...
МПЦ НЕ ЗНАЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА ПЕТАР ОТИ ВЛАДИЦИТЕ БИЛЕ НА ОДМОР

МПЦ НЕ ЗНАЕ ЗА АПСЕЊЕТО НА ПЕТАР ОТИ ВЛАДИЦИТЕ БИЛЕ НА ОДМОР

Македонската православна црква (МПЦ) нема информации за апсењето на владиката Петар во Мелбурн, па поради тоа нема ниту став за овој настан. Портпарол ...
5 / 5 НАПИСИ